1. 1.
  cat stevensin müslüman olduktan sonra aldığı isim.
  (bkz: cat stevens)
  5 ... devedikeni
 2. 2.
  cat stevensin mollacılık oynerken aldığı isim.michael jacksonun benzer bir ad değişikliğine gidip gitmeyeceğini şiddetle merak etmekteyim.

  edit : ha ha ha , devam devam daha da kötüleyin *
  5 -44 ... veritaserum
 3. 3.
  yusuf ismini alması kendisine yakışmış dedirten durumdur. kuyulardan kurtulmuştur zira.
  20 ... paradigma
 4. 4.
  dünya üzerinde çoğunluğu gıcıklandıran adamdır. oysa Lady D'Arbanville şarkısını söyleyen cat stevens ile aynı adamdır.dünya üzerinde sonradan müslüman olmuş ne ilk ne de son adamdır.aşağıdaki ünlüler de müslümanlığı sonradan seçmişlerdir. onlarada mı naptın ne ettin?demeli acaba. artık ribery topa daha mı kötü vurmakta, muhuhammed ali tukaka mı ilan edilmelidir? kareem abdül-jabbar'ın elinden rekorları mı alınmalıdır? sacmalanmamalıdır. eğer mollacılık oynarken aşağıdaki kişiler aynı hataya düşüyorlarsa. ampulu icad eden thomas edison'un ceketinden nur suresi ayetleri çıkıyorsa, milyonları kuru ağaç dalı gibi silkelerken adam yusuf islam oluyorsa, milyon dolarlarla oynarken adam bir gece benim adım artık bilal abdüselam diyorsa, dünyanın her yerinde maçları aynı anda yayınlanırken tribünler cassius yerine ali!ali! nidalarıyla inliyorsa, alman gothe ölüm döşeğinde yanındaki papazın eline arapça allah yazabiliyorsa, milyonlarca kitabı satan tolstoy hz. muhammedi'in hadislerini derleyen kitap yazabiliyorsa *bu insanları mollacılıkla suçlamak yerine ya edeb ile oturmalı yada mutlak sona ilişkin savunmalar hazırlanmalıdır. işte sonradan müslüman olan bazı ünlülerden hemen şuan hatırlananlar.

  Nicolas Anelka - Bilal Abdüsselam
  lev alcindoor- kareem addül-jabbar
  cassius clay-muhammed ali clay
  Ramirez Sanchez-Muhammed Salih
  Jemia Khan- abdullah khan
  ROGER GARAUDY (isim değiştirmemiş)
  MIKE TYSON -Malik Abdülaziz
  Joe Dobson-Joe Ahmet Dobson
  frank ribery (isim değiştirmemiş)

  sözün özü sanatçıya, entellektüele saygı duyulmalı, din objesi haline getirmemeli veya sanatları bu gözle beğenilip ve/veya eleştirilmemelidir.

  (bkz: avrupa birliği nin hazmetme kapasitesi)*
  (bkz: sözlüğün hazmetme kapasitesi)*
  23 -1 ... kara hilal
 5. 5.
  son albümünde my lady d'arbanville şarkısını mazhar alanson ile seslendirmiş kişilik.
  3 ... junkie
 6. 6.
  son albümünü özellikle ramazan ayında çıkarması
  -reklam kokan hareketler bunlar
  dememe sebep olmus şarkıcı.
  3 -4 ... normaldegilimben
 7. 7.
  eşinin ölümünden sonra hayattan kopan baba adam.
  2 -1 ... roy orbison
 8. 8.
  muhteşem kadife sesiyle insanı büyüleyen dini melodilerin insanı
  5 ... twisted transistor
 9. 9.
  "islam'dan önceki hayatım tamamen batı tarzındaydı. batılı eğitim almıştım. maddi başarılar peşindeydim. kısa zamanda müzik alanında bu başarıyı yakalamıştım. büyük kitleler önünde, çığlıklar atan genç kızlara şarkılar söyledim. çok kazanıyor ancak anlık yaşıyordum. bu yaşam aynı zamanda benim sonumu da hazırlıyordu. şov dünyası içindeki ilk yılım sonunda verem oldum. bunun üzerine hayatımı yeniden düşünmeye başladım. arayış içindeydim. bütün dinleri ve 'izm'leri inceledim. şöhretim bir yandan büyüyordu ama o büyüdükçe ben daha da içime kapanıyordum. uyuşturucu dahil her şeyi denedim, ama ruhumun derinliklerinde aradığım o huzura bir türlü kavuşamıyordum. sonunda 27 yaşımda kur'an'la tanıştım. kardeşim kudüs'e gittiğinde bir camiyi ziyaret etmiş ve müthiş etkilenmişti. onun getirdiği kur'an'ı okuyunca aradığımı bulduğumu anladım. "

  "kur'an sanki doğrudan bana konuşuyormuş gibiydi. sanki bedenimden, ruhumdan, düşüncelerimden haberdardı. adeta durumumu biliyordu. korkularımın, endişelerimin farkındaydı. herbir bölümü bitirdiğimde yıllardır cevap aradığım soruları kur'an'ın çoktan yanıtladığını gördüm. içinde özellikle hatalar aradım, bulamadım. sonunda anladım ki asıl hataları olan benim... kur'an ise mükemmeldir."

  bu şekilde islamiyeti neden ve nasıl kabul ettiğini açıklamıştır.
  14 -1 ... dancing in the moonlight
 10. 10.
  aslen kıbrıslı olan büyük ses. (bkz: gkry)
  4 ... imhotep