bugün

yusuf islam

"islam'dan önceki hayatım tamamen batı tarzındaydı. batılı eğitim almıştım. maddi başarılar peşindeydim. kısa zamanda müzik alanında bu başarıyı yakalamıştım. büyük kitleler önünde, çığlıklar atan genç kızlara şarkılar söyledim. çok kazanıyor ancak anlık yaşıyordum. bu yaşam aynı zamanda benim sonumu da hazırlıyordu. şov dünyası içindeki ilk yılım sonunda verem oldum. bunun üzerine hayatımı yeniden düşünmeye başladım. arayış içindeydim. bütün dinleri ve 'izm'leri inceledim. şöhretim bir yandan büyüyordu ama o büyüdükçe ben daha da içime kapanıyordum. uyuşturucu dahil her şeyi denedim, ama ruhumun derinliklerinde aradığım o huzura bir türlü kavuşamıyordum. sonunda 27 yaşımda kur'an'la tanıştım. kardeşim kudüs'e gittiğinde bir camiyi ziyaret etmiş ve müthiş etkilenmişti. onun getirdiği kur'an'ı okuyunca aradığımı bulduğumu anladım. "

"kur'an sanki doğrudan bana konuşuyormuş gibiydi. sanki bedenimden, ruhumdan, düşüncelerimden haberdardı. adeta durumumu biliyordu. korkularımın, endişelerimin farkındaydı. herbir bölümü bitirdiğimde yıllardır cevap aradığım soruları kur'an'ın çoktan yanıtladığını gördüm. içinde özellikle hatalar aradım, bulamadım. sonunda anladım ki asıl hataları olan benim... kur'an ise mükemmeldir."

bu şekilde islamiyeti neden ve nasıl kabul ettiğini açıklamıştır.