bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  aynı zamanda haftalık çıkan siyasi bir gazete.
  3 ... kisil
 2. 2.
  (bkz: deniz gezmiş)
  (bkz: nazım hikmet)
  (bkz: hrant dink)
  4 -5 ... oneqeno
 3. 3.
  dün istiklal caddesinde sloganlı tanıtımı yapılan gazete.
  ... kanye
 4. 4.
  yurtsever cepheli gençler tarafından sokaklarda satılan işçi ve emekçi gazetesidir. solcuyum diyenin okuması gerekendir.
  1 ... denizz
 5. 5.
  eski sayıları gençler tarafından dağıtılan yayın organı.
  1 ... ceyda baksbaniogullari
 6. 6.
  TKP nin liseli yayin organidir ama asla liseliler yazmaz *
  Bu arada eski sayilarinin birinde 'Canakkale Gecildi' diye baslik atmaktan cekinmeyen; milliyetcilik kanalindan beslenen yayin organidir.
  -1 ... atram
 7. 7.
  kürtçü evleri şeklinde şehirlerde yapılanmaktadırlar. pkk sempatizanı kişiler aylık olarak ziyaret eder buraları.
  kamuoyuna duyurulur.
  -1 ... uhud savasinda tur bindiren at
 8. 8.
  "patriot" kelimesinin çevirisidir ve bizde bir anlama tekabül etmiyor. Biz yaşadığımız yeri severiz, ama bu kelimenin anlam dahilinde değil.
  1 -1 ... dilci
 9. 9.
  tkp'lilere daha çok yakışan ve mümkünse kürtler için kullanılmaması gereken isimlendirmedir. özellikle de kürtlerin kendilerini anlatırken kullanmaması gerekir. yurt temelli bütün anlayışların dayandığı nokta hep sınırlar oluyor. sınırlar da daha çok şiddet demek zira.
  1 ... ermes marana
 10. 10.
  istanbul il başkanlığı binasında "bağımsız türkiye bağımsız kürdistan" sloganları atıldığı için geçtiğimiz yıllarda gençlik kollarının önemli bir bölümünü öncü gençlik'e kaptırmış partinin nasıl sahiplendiğini anlayamadığım sıfat.

  günümüz kullanımında milliyetçilikle aslında hemen hemen aynı şeydir. sonuçta yurt bir milletin yaşadığı, sahiplendiği topraktır. yurtsever/milliyetçi bünye için önemli olan ülke ve ülkede yaşayan yurttaşlardır. bu hâliyle, içi pek de dolu olmamakla birlikte, bütünleştirici bir kavramdır.

  gelin gelelim türkiye topraklarını bölerek kendilerine bir devlet kurmaya çalışan ve adına da kürdistan diyenlere destek olmak nasıl bir yurtseverliktir, karar sizindir.

  bir de konuyla ilgili belirtmek istediğim bir nokta var: her canlı yaşadığı bölgeyi sahiplenir. bu aslanda da zebrada da olan bir şeydir. insanlarda ise oda, ev, apartman, sokak, mahalle, semt, ilçe, il, bölge, ülke diye gider. bunda solculuk ya da sağcılık olmadığı gibi insanlık veya hayvanlık ayrımı da yoktur.
  -1 ... sadaeke