1. 1.
  yetki alanlarını kötüye kullanıp, kişisel menfaat yaratma, yoldan sapma.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  mevcut hükümette kemal unakıtan gibi bu işin duayeni olmuş bir insan evladı mevcuttur. o ve onun gibiler çoktur. melih gökçek bir diğer sahtekardır.
  1 ... nearly insane man
 3. 3.
  milletvekili , başbakan yada cumhurbaşkanı olma sebebidir.
  1 ... ramorin
 4. 4.
  zübük tarzı yolsuzluk için
  --spoiler--
  http://www.haberugur.com/news_detail.php?id=3635
  --spoiler--
  1 ... meydanbenim
 5. 5.
  doğu ve güneydoğu anadolu'daki bir çok köyün ve yerleşim biriminin baş belası olan durum. hepsi yolsuz. bu yüzdendir ki, her yıl onlarca hamile kadın doğum öncesi ölmektedir. her yıl, binlerce küçük çocuk, okuluna gidememektedir.
  ... moby
 6. 6.
  yeni bir tanım daha girdi bugün lugatımıza. i.melih gökçek'e göre halktan fazla para almak yolsuzluk değilmiş.hakkını arasınmış.dava açsınmış.kazanırsa alırmış *.
  ... jagatai
 7. 7.
  şerefini kurtaramamakla sonuçlanacak bir davranış biçimidir.
  ... secret1907
 8. 8.
  yüzsüzlük.
  --spoiler--
  1-Traktör ve bisikletleri taşıma aracı gösterdiler

  Albayraklar aralarında traktör ve bisiklet gibi araçların da bulunduğu 737 aracı, Fatih 28. Noter de çalışan bir kadın aracılığı ile son model taşıma aracı gibi tescil ettirdiler. Bu sayede şirket, ihaleye girmesi için gerekli kriterlerini tutturdu ve belediyenin taşıma ihalelerine girdi. Şirket, ihaleleri kazandı, ancak sahte belgeli araçların trafikte kullanım süreleri bile dolmuştu.

  2-Naylon firmalarla sahte rakipler yarattılar

  Albayrak ın Şirket muhasebecilerinden Nuran Erdoğan da verdiği ifadede, Albayraklar ın naylon faturalar keserek şirket cirolarını yüksek tuttuklarını söledi. Erdoğan, Albayraklar ın kendi isimlerinin fazla göz önüne çıkmaması için 3. kişilere kredibilitesi olmayan şirketler kurdurarak bu şirketleri ihalelere soktuklarını, fakat ihale konusu işleri yine kendi şirketlerine yaptırdıklarını itiraf etti.

  3-Yapılmayan işler için büyük ödemeler

  Şebeke, istanbul Büyükşehir Belediyesi, Kağıthane Belediyesi ve Gebze Belediyesi yetkilileri tarafından siyasi ve sosyal görüşten kaynaklanan yakınlıkla ihalelere fesat karıştırmak sureti ile Albayraklar a ihale kaynağı yarattı. Belediye yetkilileri, kendi araçlarını dahi bu şirket üzerinden makam aracı olarak gösterip belediyeden rant sağladılar. Şebeke, belediyelerin ağaç dikimi park ve bahçelerin bakımı adı altında sağlıksız satın alımlara ve gerçeği yansıtmayan işlere büyük ödemeler yapmasını sağladı.
  --spoiler--
  http://www.acikistihbarat...m/Haberler.asp?haber=8209
  ... chucklet
 9. 9.
  ülkelerin kalkınmasının, gelişmesinin, güçlenmesinin önündeki en büyük engeldir.
  ... moro
 10. 10.
  rüşvetin kankası.
  1 ... legendkiller