bugün

birilerinin sürekli gündem değiştirerek sinsice üstünü kapatmaya gayret ettiklerinden mütevellit şahsen inadına ısrarla sol frame tutma kampanyası başlattığım olgudur.
sen cemaati, paralel devleti onu bunu boşver de hacı,

götürülen o paralardan ne haber onu anlat.
çalıp çalıp çalmadım demek.
bazı partililerin çok iyi bildiği ve uyguladığı kavramdır.
CALIP CALIP SUCU DIS MIHRAKLARA ATMAK.
ileri demokrasilerde hırsızların sandıkta aklanabileceğini iddia ettikleri, ''makamını kullanarak çıkar elde etme'' anlamına gelen sözcük.
(bkz: inadına yolsuzluğu sol framede tutmak)
çok kötüdür, adiliktir kara lekedir,

eğer yaparsa evladını bile terkedersin,

peki ya makam koltuğunu mu?

yok canım, o kadar değil.
yetim hakkı, mazlum hakkı, fakir fukaranın hakkını yemektir.
ısrarla üzeri kapatılmak istenen türkiye gerçeği.

bir yalan eksik bir yalan fazla
nasıl olsa döner dünya
ister inan ister inanma
yolsuzluğun çaresini bulmuşlar.

kaynak: https://twitter.com/musta...status/427896264311574528
Dandik olandir.

Ama yolluluk baya guzel ya hahah. hele ruhu yollu olan insanlar var ki sahiden kalp.
“Eğer bir millet iktidarda bulunan kişilerin şerefsizliğini, alçaklığını, hırsızlığını, yalnızca kendi siyasi görüşlerinden olduğu için görmemezliğe geliyorsa, o millet erdemini yitirmiştir. Erdemini yitiren millet bir gün vatanını yitirir.” (Niccolo Machiavelli 1469-1527)
devlet bünyesinde ki makam sahiplerinin, makam ve yetkilerini kendi çıkarları uğruna kullanması olayıdır.
son aylarda sıkça konuşulmaktadır.

http://www.ulusalkanal.co...luk_operasyonu_h19463.jpg

görsel

görsel

görsel
bazı vatandaşlar için suç günah sayılmayan, güç sahiplerinin artık doyasıya yapacağı, hatta işin suyunu çıkarıp yaptım ne olmuş diyebilecekleri hukuksuz dayanaksız eylemdir.

donunuz çalınsa umursamayacaksınız onu anladık.
kanı bozuk adi mahlukların yapabileceği şerefsizce davranış.

--spoiler--
ismet inönü bir gün yorgun ve sinirli bir halde Çankaya'ya çıkıyor.
Kahveden sonra Atatürk soruyor: - Hayrola ismet?.. Sende bir fevkaladelik var bugün... Ne oldu?.. Neye sinirlendin?
- Türk Hava Kurumu'nun toplantısı vardı da...
- Eee, ne olmuş varsa?
- Fuat beyi (THK Başkanı) epey terlettim... istifaya falan kalktı.
- Çalışkan çocuktur Fuat... Kurumu da iyi yönetiyor.
- Bunlara bir diyeceğim yok... Fakat canımı sıkan bir şey oldu.
- Neymiş o?
- Hesaplarda bir kuruş oynuyor.
- Bir kuruş.
inönü:
- Daha önceki toplantıda dikkatimi çekmişti... Bu bir kuruşun nereye gittiğini öğrensinler diye talimat vermiştim. Bulamamışlar... Fuat beyin hassasiyetini anlıyorum... Ama milletimiz ondan daha hassastır... Verdiği paranın nereye gittiğini mutlaka bilmek ister... istifa bu gibi hallerde en kolay çıkar yoldur... Ama kimseyi rahatlatmaz... Hatta söylentilere bile sebep olur.
Atatürk:
- Demek mesele bu... Bir kuruşun hesabı seni bu kadar üzdü... Haklısın... Kırk para (bir kuruş) günün birinde 40 lira, 40 lira da 400 lira olur... Bu da giderek büyür halkın ağzında... Cumhuriyet'i kurarken böyle bir kuruşlara çok ihtiyacımız oldu.. Peki ne yaptın sonunda?
inönü:
- Memurları seferber ettim... Ve bir kuruşun yanlışlıkla başka bir hesaba geçirildiğini bulup, çıkarttırdım... Bizim milletimiz cömerttir, elindekini, avucundakini verir... Ama verdiğinin doğru, dürüst yerlere harcandığını görmek ister... Buna inanmak ister.
--spoiler--

kaynak:
Atatürk'ün "manevi kızı" Sabiha Gökçen anlatıyor (Atatürk'ün izinde Bir Ömür Böyle Geçti-Türk Hava Kurumu Yayını- 1982)

türkiye cumhuriyeti...nereden, nereye?
sözlükte siyaset yapmama kararımı bozmama sebep olabilecek eylemdir.
(bkz: baba oğul kutsal ruh) *
haram lokma yeme yollarından birisidir.
cebe indragandi yapma yollarındadır. türkiye de bu işi yapanlar çok profesyonel çalışırlar.
devletin ve milletin malını aşırmaktır. ağır kul hakkı yenmektedir. şahsen devletin, milletin vergileri ile elde ettiği bütçeden 1 kuruş çalana hesap sorulmayan sistemin adaletine güvenim yok. adam kayırma, torpil, ihaleye fesat karıştırmak vs. hepsi gani gani ülkemizde.

dönüp bakıyoruz ali imran suresi 161 ayete. hesabını allah soracaktır elbet yaşananların.
türkiye'nin batı'ya göre ne kadar ahlaksız olduğunu gösteren eylem.
Yolsuzluk eşittir akepe,
akepe eşittir yolsuzluk.
yolsuzluk topluma egemen olunca yolsuzluktan bahsetmek yolsuzluk sayılabilir.
akp'nin bu ulkede yaptiklari arasinda en masum olani.
Biz bakkaldan gofret çaldık diye yirmi senedir vicdan azabı çekerken adamlar koşan atların nalını çalmış haberimiz yok.
13 küsür yıl önce halktan her hangi bir vatandaşa sorsanız muhtemelen "yolu olmayan, yolunu bulamayan yahut yolsuz kişi" cevabını alacağınız basit bir kelime idi.

Şimdi öyle mi? Neredeyse Hükümet icraatleriyle eş anlamlı hale geldi. Heyt be heybetin yeter forsuna kurban olduğumun kelimesi. Asalete bakın "yolsuzluk".

Bu vesile ile asrın liderine en derin sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.