bugün

görsel olmayan başlık.
(img:#2078579)
Şu tarz adamların hala aplikasyonu çıkmadı.
sol tarafta yaşlı bir adam yatakta ölüm döşeğinde, sağ tarafta da çocuklar dizilmişler.

- ııh, ölüyorum ben çocuklarım, hakkınızı helal edin. kelimee-i şahadet, kelimeee-i şahadet, allahım ismi geliyo içeriği gelmiyo aklıma lan. sizin geliyo mu lan?
+ lee ilahe illallaah.
- o değil lan, tevhid o. çabuk lan gidiyorum.
+ sübhaneke.
- yuh.
+ ayetel turşi.
- oha, allah belanızı versin.
+ lem yelit ve lem gullit miydi?
- aah, ııh. bunu duymayaydım iyiydi. hadi baybay.
+ gudbay babişto.
Bir dönem uykusuz dergisini umut Sarıkaya ve Cihan Ceylan ile omuzlayıp götüren karikatürist.
(img:#1955326)
Son kitabı karikatürler-4 çıktı fakat bende hala yok belki biri hediye etmek ister zira param kalmadı ve tabii ki hunililerin yeni baskısına da hayır demem Röhaehöhey.*

Renk!

Edit: bir yüce gönüllü tarafından hediye edildi tşk
cıvıkların sevdiği karikatürist.
bu kadar ünlü olup, ürettiği içerikler internette çok büyük bir alan kaplarken, adamın adını google'a yazınca kendi fotoğrafı çıkmıyor. ne acı.
Cansın sen abi can . Resmen instadan bana geri döndü inanamıyorum . O hırsız sayfalardan tiksiniyorum abi senin adını dahi vermeden senin emeğeğini paylaşıyorlar . Ahlaksız insanlar .
(img:#1690001)

iki harf ile güldürebilir. Efsane karikatürist.
(img:#1689990)
düşündürürken tekrar düşündürdü.

https://www.instagram.com...HN9/?taken-by=uykusuzgram
çok yaşasın bu adam , kaç yıldır devamlı gülünmez ki bir adama ?
bazi karikaturlerine hatirladikca guldugum karikaturist. su falcida aytenle ugrasan adam, ucgenin iccamasirlarinin toplami 180 derecede yikaniyo, benim sadik yarim karafatmaymis filan... ne kafa var adamda be.
Sosyal medya akımlarına yön verdiği olur bazen. (bkz: baapoçun çen)
Öküz kadar olma rağmen çizimlerini halen severim.
karikatürü bana sevdiren adam.
En büyük yeteneği kelimelerden vaziyet çıkartmaktır. Sıradan komiktir. Ne demek istediğimi Selçuk erdem ile kıyaslayarak yapabilirim. Selçuk erdem mizahı daha çok gözleme dayanır ve tam aksine durumdan vaziyet çıkartır. Pek kimsenin göremediği incelikten görür komiği. O yüzden zeka kokar mizahı. ikisi de komiktir. Ancak Selçuk erdem mizahı daha değerlidir.
aklımda hep bilim çocuk'taki buket anlatıyor köşesiyle yer etmiş. o köşeye bayılırdım. 'yazın geldiği karpuzla anlaşılır', 'bilgisayar bağımlısı' ve 'hıçkırık' öyküleri falan... karikatürist olmasa ne olurdu acaba?
bambaşka bir adam, basit mizah ile harikalar yaratıyor...

ama bir çizim yeteneğim olsa piyasadan sileceğim keratayı...
Oluşturduğu tipler ve diyaloglar o kadar gerçek ki.

Karikatür denen şeyin hakkını veren insan, başarılı çizer.
Bir umut sarıkaya değil.

Bana hep aynı resmi çiziyor gibi geliyor ya da gelmiyor bildiğin hep aynı şeyi çiziyor iki kişi saçma ve komik olması için baya bir zorlanmış bir dialog çeviriyorlar istisnasız yüzde doksanı bu şekilde çizimlerinin.
18 Ağustos 2016 tarihli sayıda bir kez daha ölümüne kombo yapmış dahi karikatürist.

Sıpoylır

(img:#1160092)

Sıpoylır

Siz bu satırları okurken ben hâlâ gülüyor olabilirim. Çok yaşa reyiz.
kafasında huniyle mi dolaşıyor acaba sorusunu her karikatürüyle aklıma getiren, en sevdiğim çizer.
"o zaman dans!"
(img:#1131932)