1. 1.
  ilk olarak sonunu *okuduğum muhteşem kitap.
  ... miserybusiness
 2. 2.
  stephenie meyer'ın olay yaratan , yeni yetme vampirlerin aşkını anlattıgı twilight serisinin 2. kitabıdır .

  Konusu da şöyle ki ;

  --spoiler--
  Bella'nın 18. yaş gununde Jasper Hale tarafından saldırıya ugraması sonucunda Edward Cullen yavuklusunu korumak amaçlı , Forks'u ve Bella'yı terkeder. fakat Bella hanım kızımız Edward'ın gidisiyle cok sarsılmıs , deyimi yerindeyse yasayan oluye donmustur.
  Bu arada ilk kitapta Bella'yı oldurmeye calısırken Edward'ın gazabından kurtulamayıp olumsuz hayatına gozlerini yuman kotu vampir James'ın sevgilisi Victoria , Edward'dan James'in intikamını almak istemekte , ve eşe karşılık eş diye düşünerek Bella'ya gozunu dikmis bulunmaktadır . Bunlar olurken Bella,Jacob Black ile yakın bir dostluk içine girmistir. Fakat bir sure sonra Jacob'un kurtadam oldugunu ogrenir . Bella, Jacob'un sayesinde yavas yavas toparlanmaktadır .Neyse sonra Edward'ın kardeşi Alice , bir gun Bella'nın gelecegine bakarken , Bella'nın ucurumdan atlayarak oldugunu gorur. Alice , Bella'nın Jacob tarafından kurtarıldıgını görememiştir , cunku Alice'in gelecegi görme yetenegi; kurtadamlara işlememektedir.Bu yanlıs anlasılma uzerine Edward , Bella'nın oldugunu dusunerek intihar etmek ister , fakat Bella ve Alice tarafından kurtarılır . Ama bu sırada vampirlerin cogu Bella'nın bir insan oldugunu ve vampirler hakkında cok fazla sey bildigini ogrenmis ve en kısa zamanda Bella'nın vampire donusturulmesini yada oldurulmesini istemislerdir falan ..
  --spoiler--

  bir cesit modern cag romeo ve juliet'i.
  yok 'sensiz yasayamam'lar filan .
  ama guzel yani insanın okudukca okuyası geliyor .
  1 ... chocolate covered strawberry
 3. 3.
  (bkz: new moon)
  2 ... a dying wish
 4. 4.
  Yeni Ay'ın bilinmeyenleri

  Gişede büyük ilgi gören 'Alacakaranlık' filminin devam filmi olan 'Yeni Ay'ın çekimleri bitti. Life&Style dergisi, serinin ikinci filmine ilişkin bilinmeyenleri derledi...

  1.Filmin başrol yıldızı Robert Pattinson, tüm seti şakalarıyla gülmekten kırıp geçirmiş. Pattinson'ın rol arkadaşları, çekimlerde gerildikleri zaman Pattinson'ın komik şakalarıyla ortamı sakinleştirdiğini dile getiriyor.

  2.Filmde Alice Cullen karakterini oynayan Ashley Greene, çekimlerin yapıldığı Kanada'nın Vancouver kentinin nemli havasına hiç dayanamamış.

  3.Robert Pattinson ve Kristen Stewart, dört kitaplık seride en çok, 'Yeni Ay'ı okumaktan keyif aldıklarını itiraf etti.

  4.Tüm ekip gece çekim yapmaktan hiç hoşlanmamış. Özellikle çocukları olan oyuncular ve set çalışanları çekimlerin erken saatte bitmesini istemiş.

  5.Yapımcılar, 'Yeni Ay'da ilk filme oranla daha fazla özel efektin kullanıldığını belirtti.

  6.Oyuncular rol arkadaşları Peter Facinelli'nin harika bir aşçı olduğunu anlattı. Nikki Reed, "Onun makarnaları hâlâ tüm setin dilinde" şeklinde konuştu.

  7.Taylor Lautner, yarı çıplak sahneleriyle dikkat çekecek. Bu sahneler Lautner için biraz zor geçmiş, ünlü aktör "Yağmurda, bir jean'le tam 12 saatte çekilen sahne beni yordu" dedi.

  8.Taylor Lautner, bu ay çekimlerine başlanan serinin üçüncü filmi 'Eclipse'den önce rolü için tam beş kilo aldığını söyledi.

  KOKULARI GÜZELDi
  9.Filmin bir diğer yıldızı Billy Burke, Stephenie Meyer'ın kaleme aldığı serinin kitaplarının tümünü okumadığını itiraf etti.

  10. Peter Facinelli, çekimlerden fırsat buldukça ekip için poker partileri düzenlemiş.

  11. Filmin oyuncuları, çekimleri biten 'Yeni Ay'ı henüz izlemediklerini dile getirdi.

  12. Ekipteki herkes Robert Pattinson ve Kristen Stewart'ın parfümlerine hayran olduklarını ve sürekli çok güzel koktuklarını açıkladı.

  13. ikinci filmin yönetmeni Chris Weitz ile ilk kez çalışan ekip, yönetmenlerinin disiplini ve dikkatinden çok memnun olduğunu dile getirdi.

  14.Tüm ekip çekimlerden fırsat buldukça Burger King'te yemek yemiş. Oyuncuların canı sürekli hamburger çekmiş.

  15.Robert Pattinson'ın filmdeki en sevdiği sahne Edward'ın Bella'yla (Kristen Stewart) yaşadığı ayrılık sahnesi olmuş.

  16. Yapımcılar, seri için dörtten fazla film çekebileceklerini dile getiriyormuş.

  17. Oyuncular çekimlerden her fırsat bulduklarında, hemen Twitter.com'a girip, hayranlarının mesajlarını okuyormuş.

  18.Robert Pattinson'ın çekimler sırasında kafası o kadar filme entegre olmuş ki, otomobilini nereye park ettiğini bile unutuyormuş.

  19.Yapımcılar ikinci filmin ilk filme oranla daha fazla aksiyon içerdiğini belirtiyor.

  20.Kristen Stewart çekimler esnasında, bir kez, omzunu ciddi şekilde incitmiş.
  şeklinde set arkası, oyuncuları ve sahneleri hakkında haberlerini okuduğum, vizyona gireceği tarihi beklediğim film.

  http://i690.photobucket.c...v269/peyker66/003copy.jpg
  http://i690.photobucket.c...peyker66/bellaedward5.jpg
  http://i690.photobucket.c...on___kristen_stewart_.jpg
  http://i690.photobucket.c...ker66/gallery-3413811.jpg
  http://i690.photobucket.c...ed-robertpattinson-kr.jpg
  http://i690.photobucket.c...-Posterleri-1-430x536.jpg
  http://i690.photobucket.c...-Posterleri-2-430x642.jpg
  http://i690.photobucket.c...ew-Moon-Yeni-Fotograf.jpg
  http://i690.photobucket.c...269/peyker66/1049sena.gif
  1 -1 ... hirosima
 5. 5.
  fragmanına türkçe dublaj yapılmış film : http://www.facebook.com/v...video.php?v=1233351840875.
  -1 ... saklanan saman
 6. 6.
  izlenmeye değer bir film twilightte göre biraz daha efect kullanılmış ayrıca kitaptakinden daha cok edward cullen sahnesi var bu yüzden bazı sahnelerde sıkıldım. fakat doğruya doğru
  aksiyon varmı var
  gerilim varmı var
  aşk tabiki var.
  1 -1 ... secrethero
 7. 7.
  kitaptaki çoğu sahneye sadık kalınmamış ve sahneler arasında kopukluğun olduğu film.

  kitap daha sürükleyici tavsiye ederiz efendim.
  ... papaver somniferum
 8. 8.
  Kitabını okumadığım için olabilir ama film sıkıcı geldi bana.sinemada 2 saat 10 dakka süren bir filmin soğuk akşamlarda sıcak bir yuva olması için birebir. Sevgilinizle oynaşma, filmin kurtların ortaya çıkması vs az aksiyon olan uzun sahnelerinde hafif kapalı gözlerle sinema koltuklarında keyif yapmak için birebir bir film. Çok fazla şey beklenmemekle beraber devamının geleceğini bilmek güzel.
  ... bluebeach
 9. 9.
  Yazarın kitabına sadık kalarak çekilmiş bir film. Vampir edward dudakları boyalı bir travestiye benzetilmiş, kadınsı bir mahluk. Kurta dönüşen Jacob da pek çocuksu oynamış. Bu kadar uyduruk karakterle tabii ki güzel bir film diyemeyiz. Romantik bir film yapacağız diye uğraşmışlar ama olmamış. Sadece müzikleri güzeldi.
  ... hurrem
 10. 10.
  stephenie meyer'ın romanlardaki vampir endüstrisi konusunda çığır açan twilight serisinin ikinci kitabı olan new moon'un türkçeye çevrilmiş halidir.
  ... corpsebride