bugün

new moon ve eclipse romanlarında daha bir baskın olan kızılderili karakter.
new moon un yayınlanan fragmanlarına göre ilk filmdeki enik yerine taş ötesi steven strait gelmiştir.
çok da iyi olmuştur.
görsel

edit: web de dolaşan dedikodulara göre tip olarak edward cullen karakterini gölgede bırakacağı için steven strait'den vazgeçilmiş. yine ilk filmde ki Taylor Lautner oynayacakmış.
(bkz: hevesi kursağında kalmak)

film sonrası edit: iyi ki taylor lautner kalmış. bir yılda çocuktan şaheser çıkarmışlar.
o nasıl bir vücut nasıl bir sevimlilik... kelimeler kifayetsiz.
kara yakup adındaki ülkücü.
rakibim edward cullen demeden kendisini hiç haketmeyen bella gibi bi kızın aklını başına getirmeye çalışacak kadar iyi kalplidir.içtendir, komiktir, serinin en aklı başında karakteridir. kendisine bırak şu kevaşeyi sana daha ne kızlar var demek istenilendir.
Aşkı için neler yapıldığını bir kez daha bize kanıtlayan muhteşem ötesi kişi.
N'olurdu da Renesmee ben olsaydım?
bella'dan çok daha iyilerine layık olan kurt adamdır.
bellanın zayıf anlarından yararlanmaya çalışan kötü çocuk .
serinin 4. kitabında saf salak bella' dan vazgeçip, bella' nın kızına aşık olmuş karakter.
4.filmde acayip yakisikli olan karakter.. bende ona muhurlendim.. edward'da kim?
bella tarafından kullanılıp bir kenara atılan insanüstü çekici karakter.
edward'tan çok daha karizmatiktir, hem standart sarışın holywood yakışıklısı değildir; esmerdir, kurtadamdır vs..
ayrı bir karizması ve havası olan karakter.
şu hali dikkate değerdir;

http://poraoesotao.com.br...s/2009/04/jacob_black.jpg
izlenimlerime göre new moon filmindeki haliyle kızların aklını başından almış kurt kişilik.
simdi dogruyu soylemek gerekirse ilk kitabi okurken neymis bu edward dedigim zamanlar oldu evet fakat o daha hikaye jabob olayina girmeden onceydi. Jacob- bella iliskisi anlatilirken, jacob'in sozsuz bir sevgiyle gunden gune nasil bir ask adamina donustugune sahit oldugum an edward bir hic oldu gozumde. Ne bella'nin edward'a olan sevgisi, ne de edward'in bella'ya olan aski onun sevgisinin buyuklugune erisebilecek duzeyde. Cok uzuldum valla jacob icin. O ne istedigini bilmeyen, ka$ar bella yuzunden hayatindan sogudu cocuk. Boyle bir karakter yaratasim onu da hikayeye koyasim geldi yeminle sirf jacob'da artik adam gibi sevsin sevebilsin diye. Hemcinslerim edward'li satirlari tekrar tekrar okurken ben jacob'li satirlar bitmesin istiyordum. Yine ka$ar olan bella istemem yan cebime koy deyip jacob'a da umut verince hepten $afti kaydi garibin napsin. Yakisiklilikta olsun, karizmasiyla olsun her haliyle edward'a on basacak duzeyde bir karakter jacob ama bilindik amerikan kli$esi olunca bella edward'i secmistir. Esmer tenli, simsicacik, sakaci ve ask adami jacob, bella'yi buz dolabi, beyaz tenli, kari kilikli edward'a kaptirmistir.

Ayran gonullu bella ne olcak iste...
taylor lautner tarafından canlandırılan twilight serisindeki bella'ya * aşık kurtadamdır. yalnız kendisiyle ilgili asıl dikkat çekici olan henüz 17 yaşında oluşu! arkadaşım sen nasıl bi 17 yaşsın bi kendine gel o nasıl bi vücut! tamam film için hepsi kurtadam oluyosun anladık da yinede hormonlarda bi bozukluk mu var yahu diye düşünüyo insan. yoka biz de 17 olduk hiç görmedik senin gibi bi tip.
ikinci filmde edward' ın havasını söndürmüş karakterdir. sağlam vücut yaptığını göstermek için bütün film boyunca üstü çıplak takılan kurt insan kırması karakter.
jacob un tüm karizması bende var, sadece benim kurt adama dönüşmem biraz daha uzun zaman alıyor *
92li olmasına rağmen, sokayım edward'a adonisini yidiğim demek istediğim, soğuk kış gecelerinde battaniye niyetine kullanabileceğim veled. cıbıldak cıbıldak gezdi tüm film boyunca, bella'yı edwad'ı unuttum, aşkı sevdayı unuttum. o yağmurun altındaki sahnesine kiltlendim. gittiğin yağmurla gel diyorum. burda 4 mevsim yağışlı. orman da var.

tek sorunu bella'yı sevmesi işte. e normal. sen hayatın boyunca bi bellayı gör, başka kız görme. insan venüs gibi görür tabii.
* *
(bkz: taylor lautner)
(bkz: fırsatçı)
suratsız,bembayaz hayalet kıvamında bella'ya aşık olacağına bi vampir beni kaçırsın o da beni kurtasın sonsuz kadar mutlu yaşayalım.(bence jacob biliyo ki bella'a edward'a aşık bu ulaşılmazlık jacob'ı bella'ya aşık etmeye zorluyo)(zaten bella bebeği erkek olsa ej koyacaktı,yüzsüz)
jacob'ın kurt adama dönüştükten sonra ani bir şekilde gelişmesi gerektiğinden, film için 15 kilo almaya karar verip, devamlı yemek yiyerek ve günde 3 kere spor yaparak, bunu başarmış bir oyuncudur.
çok sevdiğim , hayranı olduğum aktör. öyle bir haranlıktır ki okulun en başından beri buna benzeyen bi abiyi 1 yıl boyunca uzaktan seyrettim. gözümü kırpmadan.
kasın yakıştığı tek erkektir.
esmerliğin en çok yakıştığı erkektir.