bugün

Biri tarifini buldu diye heyecanla tıkladım ama bir yazarın nickiymiş, üzüldüm.
Yazar arkadaşın entrylerine de kabaca baktım gayet güzel yazıyor, uzun da değil entryler, okumaya üşenen bir toplum olduğumuz için için uzun geliyor.
Sen aldırma bunlara kardeş yazmaya devam et, sen yengeç burgersin, onlar olsa olsa plankton olur,peşinden koşarlar *
Sevdiğim bir yazar.
Şer ittifaklarına dikkat etsin, bunlar tek başlarına değil organize saldırır. *

Kalemine kuvvet.
Bir yetkili tarafından korunup kollanan yazar.
Artı oylarının sebebi bundan demek. Gazım var dese en az 50 oy alacak güçte kendisi. *

Edit: valla biz de yetkilileri tarafsız sanıyorduk, yetkililik bu değil olmamalı.
Vay be adam ne kafa yormuş,sanırsınki Mossad'ın operasyonunu deşifre etmiş.
Aman fazla eleştirmeyin feyk hesaplarıyla taarruza geçip sizi eksi bombardımanına tutabilir. Artı kasan biriyseniz yazarken iyi düşünün değilseniz gömün gitsin. *
Şu linki de bırakıyorum lazım olur.
http://www.iskur.gov.tr
Herkesle hemen hemen aynı fikirde şeyler yazıp da nasıl 100-200 artı oy aldığını anlayamadığım eleman. Fake hesap olsa en fazla hadi 10 tane olsun. gerisi?
Gordugum en ilginç nick.
Sünger bob çizgi filmindeki bay yengeç tiplemesinin sahibi olduğu restoranda üretilen burgerdir.

Sünger bob pipisini sevip burger hazırlıyor. Bir nevi pipi kokulu burger.
sonunda burger kelimesini görünce karnımın acıkmasını sağlayan şey?
beğenilmek için yazdığını sanmıyorum. aklından geçenleri yazıya döken bir yazar. aldığı artı veya eksi oylar umurunda bile değil bildiğim kadarıyla. henüz 21 yaşında ve çünkü yerine çümkü diyen bir yazardan bahsediyoruz.
kimsenin dinine, düşüncelerine ve ırkına karışmayan bir yazar üstelik. yaptığı yemeklerle veya
popüler yazarlara laf atarak tanınma niyetinde de değil. milletin ilgisini çekmek için el, ayak, yüz fotoğraflarını attığını da hiç görmedim.
kimsenin yazma hevesini kırmayın. birilerini aşağılamadığı sürece dileyen dilediğini yazsın. kaç beğeni aldığı kimin umurunda.
Themis portia.
Aynı saçma sapan yazılar, aynı gereksiz duyar.

Zamanında bu keko da her yazdığı entrye 100+ oy alırdı. Demek ki fake hesaplarını silmemiş, yedekte tutmuş. Şimdi de kullanıyor.
Hayır, kullansın. Kullanmasın değil. Ama en azından kendine tek entry başına 5-6 tane oy ver. Yoksa bakıyorum, kusura bakmayın da saçma sapan bir entrysi felaket oylanmış oluyor. içimden hass*ktir deyip gülüyorum.
Gerçi bu sözlük ‘yoruldum’ yazıp 50 oy alanı da gördü, themis portia kekosunun saçma sapan duyarlarının 150+ oy aldığını da gördü.

Açıkcası Kaliteli yazdığını da düşünmüyorum. Yazıyı gereksiz uzatınca kalite artıyorsa dikkat ettiyseniz sabahtan beridir bu entryi uzattıkça uzattım.
En kalitelisi oldu bak.

Edit: ya olum bakın, uzun yazmak saatlerce uğraşmak demek değil. Bu şahıslar ne bir gogol, ne bir tolstoy. Dümdüz sizin yazdığınız seyleri allayıp pullayıp 3-4 paragraf haline getiriyorlar. Siz de ‘wow, ne yazmış emek amq emek’ diyorsunuz.
isterseniz ve bana da her entry basına 150+ oy çıkartacaksanız, şahsen her başlık altına kitap bile döşerim. Lakin Uludağ sözlük buna değmeyecek bir yer.
Ekside görüşelim.

Edit2: ya reis, nickaltındaki entrylerini niye siliyorsun? Ne oldu? imaj çalısması mı? “Bakın, bu eleman boşa konuşmuş, ben yoktum” lafları mi?
Çok boşsun yahu. Vay arkadaş, Kimlerle uğraşmışım.

HA BU arada, entryi eksilemisler. dedim madem eksilenmis, dur bir bakayım. Meğer entryler silinmiş ve akabinde acele kaçışlar yaşanmış.
(bkz: themis portia)
Her entrysi 100 kusur artı oy alan bu yazar eleştiriliyor ve eleştirilen o entryi 50 kusür artı oy aliyor. Madem bu kadar seviliyor neden yengeç burgeri eleştirenler çok artı oy aliyor. Nerede yengeç sevenler.

Kafami karıştıran yazar. Fake hesabı çok diye söylentiler var.
Primmiş.

Yahu, yazdıkça daha da batıyorsun arkadaşım. Diyorsun ya, “1 hafta sonra yok olup, uzaya karışacak saçma sapan bir derece için neden bu kadar kafaya takıyorsunuz?”, hah ben de bundan bahsediyorum zaten. Peki sen niye böylesine kafaya takıyorsun?
Madem sen böylesine gaza gelmişsin, öyleyse kendi dediğinle yine kendini çürütme. Ulupuan nedir ki yahu? Burada kaç yazar var, kendi nickini sildirip başkası ile geliyor. Ne oldu? Yandı mi o ulupuanları? Ağlasınlar mı?
Senin üzerinden niye prim kasalım ki? Açıkcası sen kimsin? iki gün sonra ortalıkta olmayacak, belki de hayatımda hiç karşılaşmayacağım bir tipsin.
Burada eleştirdiğimiz şey bu değil. Keşke yazıyı abartılı yazmak yerine okuduğunu anlama özelliğin olsa. istediğini yaz, istediğini yap. Lakin gereksiz entrylerine saçma sapan oylama yapılması yazarların gözüne batıyor.

Bu da senden bağımsız. Yani, yine triplere girip de ‘hrks bna düşman yhaa’ deme diye belirtiyorum. Bak yukarıdaki entryde de yazdım. ‘Yoruldum’ kelimesine gelen oylara da bu tepki gösterildi.

Son olarak; laf çarpmayayım, laf çarpmayayım diye kendimi tutmaya çalıştım ama yapamadım. yahu bu nasıl bir kafa yorulmuş entrydir ya cosmos. Öyle ki koy bir yerde yayına, 30 seri basmazlarsa bir şey bilmiyorum. Fena.
Her neyse, Eleştirim seni savunmaya çalışan kankiloplarına yönelikti. Ancak şu dediğin ile hedef tahtasına sen oturdun: “üçüncüsü bir tane yazımda uzun yazı yazmak kaliteli olmaktır, ben şöyle iyi yazıyorum falan da demedim. sadece tek bir yazımda emek harcadığımı söyledim bu doğru. emek derken demek istediğim de yazılan yazıya kafa yormak. beğen ya da beğenme bu da hiç sorun değil.”
Herkesin yazdıklarını yazıp, sonra da insanlara ‘bunda emek var emek’ demeye utanmıyorsan ne diyeyim.

Bu arada, laflara bak hele, direkt alıntı yapıyorum. Bu şahsın entrysi;
(#39807735)
“bundan 1 ay önce üst üste 2 kere çaylak olduktan sonra bana artık burada yazmayı bırak, bu sözlük için fazla iyi yazıyorsun, git blogger ol diyen yazar kuzenim ve arkadaşımın ortak fikrimizi söylersem bana bunun için kızmayacaklardır diye düşünüyorum.

kız dedi ki, ruh halim kötüydü. bununla alakalı yazı yazdım. bir kişi bile yazımı okuyupta bana ''senin neyin var'' demedi ama ilgi çekmeye çalışan ve kankacılık yapanlar yine ön planda oldu. bu sözlükte kimsenin umurunda bile değiliz, bunu anla artık dedi.

şimdi ben hayatımda hiç bir zaman lafımı esirgemedim esirgemem. burada da ne düşünüyorsam pat pat söylerim. aziz nesinin yüzde 60 meselesi vardır bilirsiniz. türk halkının yüzde 60 ı aptaldır der.

ben bu ortamda yüzde 60 a bile razıyım. o derece.”

Hayır, ayak üstü 50 çeşit yalan söylüyor, neymiş kendini beğenen entrysi bile yokmuş, ühü ühü. Daha baksak neler çıkar cosmos bilir.
Ayrıca, burada seni okuyan, sana artı oy veren, hani ‘seni seven’ yazarlara hakaretvari konuşmak ne demek? Yahu, cidden anlamıyorum. Sözlükteki aklı eksikler de tutup hala artıya abanmışlar aynı entrye.
Derler ya, ibne dersin kızar da s*ksen aldırmaz. Yengeç burger denilen yazarı oylayanlarda ikisi de mevcut.
Kendini övdüğü yerde ‘iyi yazıyorsun’ dediği de, neyse bir gülme geldi. Sadece kendini beğenmiş bir tip var karşımızda.

Takıl keyfine göre. Bundan sonra bir artın da benden. Yeter ki şu tip gereksiz ve yersiz kendini beğenmiş tavırlara girme.
Biz yine seni pohpohlarız.

Daha da uğraşmam. Hadi kolay gele.
bir yazar.

değerli arkadaşlarım, hanımlar, beyler,

bugünü kara pazartesi ilan ediyorum. sabahtan beri sizleri sükunete davet ediyorum ama kimse oralı olmuyor. belki 5-6 tane nam-ı müstearın altında kavga döğüş çıktı.

bu ne övke yiğitlerim sizleri tanıyamıyorum.

şu haklıdır, bu haklıdır demiyorum. gerek yok diyorum yahu.

"devamlı bu çağrıyı yapma nihat, bunlar genç insanlar sıkılırlar" diyorum kendime ama gördüğüm kadarıyla çağrımı kimse fark etmemiş zaten. o yüzden lütfen buyrun;

(bkz: konuşarak veya yalaşarak çözülmeyecek sorun yoktur)

lütfen diyorum yhaa! siz, böyle kavga ettikçe 62 yaşındaki koca adamın gözleri doluyor!

edit: tam 18 ay 11 gün 3 saattir sözlük'teyim hiç bu denli zoruma giden bir şey olmamıştı. niye eksiliyorsunuz bu kadar? bir tespit yapsam tepki gösterseniz anlarım. "nihat yanlış biliyorsun" der geçerim. "onlardan iyi mi bileceksin" diyerek teselli bulurum ama sağ duyu çağrısı yaptığım, adeta barış çubuğu üflediğim bir yazıda bu denli tepki görmek... ne bileyim kırıldım ya çok. zorruma gitti. gözlerim doldu. neyse canınız sağ olsu ne diyeyim.
Gizli mesajlaşma hilesinin bir diğer tanığı.

ilginç olan, tüm entryleri yaklaşık 50 beğenide. Yani 58 57 bazıları nadir 60 çizgisini geçmiş. ilginç mi? ilginç.

Çok iyi yazmak nedir bunu biliyoruz. Tengir mesela adam araştırma yapıp yazıyor bende diyorum vay çakal iyi pirim yaptı. Adam haliyle gözünüzün önünde alıyor oy. Ama bu sinsi oy takımı nasıl böyle yapmayı başarıyor?????

Üzgünüm ama tüm entryi aynı oranda oy alan birine çok iyi demek saflık ister.

Saygılarımla.
Fake hesabı falan yok. Baya baya arkasında meriçler ordusu var. Bence bu fake hesaplardan daha da acı verici bir olay.
bir yengeç dürüm değildir.
Anlaşıldı gerçekten de fake hesaplarmış. 64 gün entry girmeyen adam birden gelip savunuyor bu sevgili yazarımızı.

Edit: 64 gün entry girmeyip birden bu yazarı savunan ugurlubir13 nickli yazar silik. Şaşırmadık. Sevgili kızımız ruh hastası gibi oyluyor kendini.
özet
bay yengeç sünger boba ayın elemanı ödülü verdi.
akla my name is earl'ü getirir.
Formülün internette bulunduğu burger. Gerçekten çok lezzetli gözüküyordu.