bugün

gülme komşuna gelir başına.
Rabbim aynısını yaşatmadan canını almasın.
Bir insan bunu neden yapar ve neden videoya alır.
izlerken ekranı delip geçip oraya ışınlanıp oradakilerin ağzını yüzünü kırıp parçalayasım geldi. o derece elim ayağım titreyerek sinirlendim. meslekten değil sadece, insanlıktan da men edilmeleri lazım böylelerinin. ah ulan orada ben olacaktım hala sinirim geçmiyor.
Şuna maruz kalan insan eceliyle ölmese bile kahrından gene ölür.
şimdi bu yaşlı kadının bir yakını bu şeref yoksununa tepki gösterse tepkisi sağlık çalışanına şiddet olur mu?
izleyemedim. Yoğun bakım ünitesinde çalışanlar için de durumun zor olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı insanın da uzun vadede psikolojisini bozabilecek bir yer. Ama yine de bu olmaz ya olmaz. Bununla eğlenemezsin. Akıl sağlığını koruyacak başka bir şeyler bulmalısın. Belki hasta bakıcılar da ara ara rehabilite edilmeli bilmiyorum.
Piç bunlar, eşek sudan gelinceye kadar bunları falakaya yatıracan. Diplomasını yırtık bir tarafına sokacn.bakan soruşturma açmış bunlar sağlık sektöründen men edilmeli.
Hala sinirim geçmedi, yakınları bu itleri komaya soksa alkışlarım.
ibreti alem için bir sağlığı bi ufak bozulması gereken insan modelleridir.
Kapatılmış hastane.
gerçekten midem bulandı.
ne iğrenç insanlar var aq.
Zalimlik nedir, zalim olan kimdir sorularının en net, en somut cevapları olan insanlardan birileri...

Ayrıca bu olaydaki mesele sadece hastaya hakaret edilmesi, rızası dışında görüntüsünün alınması meselesi de değil.

Hijyene had safhada önem verilmesi gereken bir ortamda görevlerinin gereğini yerine getirmeyip virüs ve bakteri yuvası olan paraları yoğun bakımdaki hastanın alnına, gırtlağına atarak sağlığını tehlikeye atmış olmaları da cezai soruşturma yapılırken dikkat edilmesi gereken bir husus olacaktır diye düşünüyorum.
Düşük iq'ları ile espri yapmaya, eğlenmeye çalışan kötü niyetli,psikopat insanlar.
Bunlar hasta da öldürmüştür. Allah, kötü insanlarla karşılaştırmasın, diye dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
Kimbilir kimin torpillisi.
bu personeller saygısız hastane personelleridir.
Videoyu izleyince çok utandım, çok öfkelendim, bu şempanzeden bir ara form önce doğan zavallılara söyleyecek söz bulamadım. Yazıp yazıp siliyorum. O kadıncağızın gözlerine bakıp da nasıl yapabildiniz, o paraları atıp basit basit sözde espriler yapmaya çalışıp gülebildiniz ahlaksız edepsiz vicdansızlar.

Çalıştığınız ortamda drama karşı hissizleşmenizi anlıyorum, yanınızda hasta ağlayacak halde acı çekerken bim’e gelen tencere indirimini konuşursunuz, hak ettiğiniz bu işte o köhne zihniniz ile hak ettiğiniz yaşam bu sizin, basit ve canisiniz, zavallısınız.

Nasıl merhametsiz büyütülmüşsünüz, nasıl ahlak, etik vicdan yoksunusunuz. insan olduğunuzu zannediyorsunuz, medikal bir çözümü de yok siz ve siz gibi merhametsiz zavallıların.

Ruh hastaları…

2. Dünya savaşı sonrası Almanya’da bir lise müdürü her öğretim yılı başında öğretmenlere şu mektubu yollarmış,

öğretmenlerden istediğim şudur: öğrencilerinizin ‘insan’ olması için çaba harcayın. çabalarınız bilgili canavarlar ve becerikli psikopatlar üretmesin. okuma yazma, matematik, çocuklarınızın daha fazla insan olmasına yardımcı olursa ancak o zaman önem taşır."
Sağlıkçı tayfası o dayakları boşuna yemiyor. Kimse salak değil, kendisini tedavi eden birini dövsün.
Şeref yoksunu personellerdir.

Insan hayatını ilgilendiren hassas mesleklerde çalışanların, bence birkaç yılda bir psikolojik yeterlilik sınavına girmesi lazım.

bu şerefsiz zeka yoksunları anca böyle ayıklanabilir.
insanların ne kadar kötü olduğunu görmek beni şaşırtmıyor fakat hiç utanmayışlarını ve pişkinlerini görünce hayretler içinde kalıp seyrediyorum.

Yazık.
Bunlar yine kayda alınıp ortaya çıkan görüntüler peki ya kayda alinmayip daha neler yaptılar düşünemiyorum!. Bunlar nerden turediler bu nasıl vicdansızlık aklım almıyor.
bunlar dayak yiyor işte. sonra vay efendim bize kurşun sıktılar. dua etsinler çarmıha germiyorlar.
Huzur evlerinde Allah bilir neler oluyordur.
Bunlara da böyle davranan gardiyanlar denk gelmeli.

Joplari götüne sokmalı.