bugün

"olmak
ya da olmuş gibi göstermek herşeyi
keşke olsaydı demekten
başka çare kalmamış"

mısralarını içeren bir de şiiri vardı yanlış hatırlamıyorsam,bir albüm kapağına koyduğu...
iyidir yaşar kurt, bizdendir.. .lise yıllarında walkmanlerle tanışılır ilk yaşar kurtla; seni öldü sandım ruhum diye diye gri lise günlerine çizikler atılır, onsuz yaşamaya alıştırırlar zira, "özledim" dersiniz, galiba...sonra korku vardır savaşın,yokluğun,silahın, öldür yankısının o en keskin yerinden bıçak gibi geçer yaşar'ın sesi, oyuna gelirsiniz, kapatırsınız televizyonu, sizi de kandırmasınlar diye... sonra kamyonlar gelir geçer içinizden, siz hep onu düşünürsünüz, oysa yollar asfalt kabullenmelerin, beton kayboluşların adreslerine çıkarken, küçük bir kuş kadar hür sanırsınız kendinizi. sonra lise biter, üniversitenin soğuk kapılarıyla yüzleşildiğinde hafiften unutulur yaşar kurt, yeni ufuklar, nu metal gruplar, korku isminin geçtiği yerlerde (bkz: gitarı eline alanın söylediği şarkılar) şeklinde küçümsemeler başgösterir. ama yaşar hep aynıdır. o hep aynı yalnız, düşünceli, melankolik adamdır taksim'in izbe barlarında, hep aynı yalnızlıkla alışamaz o bin yıldır yaşadığı kente, zaten kal diyeni de yoktur, böyle olsun istemez o da, yaşar inadına...
(bkz: olmak/@redwinemania)
son albümünde pek güzel iş çıkaramamış olsa da diğer albümleriyle dinlenesi kişidir, mersin' de sanırım 4 sene onceki konserinde en basta hosgeldiniz silifkeliler sonra salondan sesler gelmesiyle hosgeldiniz adanalılar ve en sonunda da hosgeldiniz mersinliler diyerek bizi koparmıştır.
bu cuma bursada konseri olacak sanatçı insan.
http://www.yasarkurt.com....asarkurt.php?bolum=konser
(bkz: milli değerlerimiz)
(bkz: süper man)
Sokak Şarkıları 1994
Göndermeler 1997
Reflex 2001
Anne 2003
Günes Kokusu 2006
sahne performansı süper olan sanatcı*.
ayrıntılı bilgi için:http://www.yasarkurt.com.tr/
Uzun uzun anlatamam herseyi.
Böyle olsun istemedim bende.
Sakın kal deme bana,
Gidiyorum alışamadım bu kente.
Suskun deniz boyu martılar,
Eve yalnız dönüyorum bende.
Sakın kal deme bana,
Gidiyorum alışamadım bu kente...
bu gün itibariyle resmi web sitesine girmeye çalıştığımda "yalnız bir şeyi unuttu bunlar!" yazısıyla karşılaştığım, unutulmaz insan. *
(bkz: ana sayfaya link atmayı unutmak)
http://www.yasarkurt.org
yerleşik olan hiç bir şeyle uzlaşmam, demiş gönül adamı.
zamanında gitar çalmaya başlarken ilk korku şarkısını çalmaya başladığım sanatçı ilginç bi ses rengine sahiptir ve bence canlı dinlenmesi gereken insanlardandır.derenin altından çok sular aktı taşlar yyuvarlandı ben gitarı bırakıp davula başladım ama hala yaşar kurt dinlerim.onun sesindeki dinginlik ve huzur kimsede yok cunku.
faklı bir ses rengine sahip olan,,ve korku adlı şarkısında bence aslında savaş karşıtı olan bir adamın öyküsünü anlatmak istedii halde yanlş anlaşılan değerli sanatçı
hadi baba gene yap şarkısı ,ile babamla aramın bozulmasına da neden olmuştr kendisi,,,gerçi suç bende!!bak baba!süpper şarkı....
hani bana yalan söylerdin ya baba,,özgür kırlangıçlardan söz ederdin ya...
ÇATTT(kapı sesi
sanatçılığının yanı sıra oyunculuğa ilgisiyle * de tanınan kendi güzel şarkıları güzel adam..

marti diye bir şarkısı vardır..özeldir..kamuya kapalıdır..

ah bir de tutarlılık be abicim dedirtir dilimiz varmasa da..

daha kimsecikler bilmezken vicdani red^in ne olduğunu bu abim,türkü çığırmış bu hususta..lakin nolmuş,gitmiş askere..

olsun çok severiz yine de..

kaç tane varlar ki ? (nedemekistemişolabilirim,hımmevetiyibirşey.)

(bkz: sokak sarkilari)
(bkz: reflex)
(bkz: gondermeler)
(bkz: derya) (amerikadaçıktıbu.)
yıllar önce sırf onun konserine gitmek için yurttan izin aldığım ve gece dışarlarda sabahlamama rağmen saatlerce bardaki konserine gelmemiş ve beni fena halde eksajere etmiş, çok güzel şarkıları olan şarkıcı .
her cuma taksim beatles cafe de çalan ve marti şarkısıyla beni ordan oraya uçuran bir adamdır kendisi.
anladım bu şehir başkadır, herkes beni aldattı gitti...
kamyonlar kavun taşır
en tehlikeli zamanda çıkıp da "oyunu verme anne!" diyebilecek kadar cesur, güzel insan.
hadi baba gene yap'la çocukluğumu,babamı hatırlatan,korku'yla tüylerimi ürperten,fırt eminle zaman zaman görünmez olan ruhumu yeniden görünür kılan,haydi erkekler savaşa'yla (özellikle sevgilime mektup yazdım postane yerinde yok kısmında)
gözlerimi dolduran o...
Anasını satarlar melodinin melodinin, dinin dinin dinin
He bu arada Martı eseri için ;

(bkz: martı)
(bkz: richard bach)
(bkz: jonathan livingston)
aşık veysel'i ondan daha iyi kimse yorumlayamaz herhalde.
anarşist kelimesini içine işlemiş insan.

kendisinin en harika şarkısı için *
(bkz: hadi baba gene yap)
gitara yeni başlıyanların kolaylıkla calabilecegi bir cok harika sarkısı bulunan, Anarşist sanatçı.
90 ların sonunda üniversite yıllarımda hastası arkadaşlarımın dinletmekten beni kusturduğu, nefret ettiğim şarkıcı. vatan sevgisiyle özdeşleşmiş şu şarkısı da bugünlerde pek manidardır:

orduya istiyorlar savaş çıkar diyorlar.
silah veriyorlar anne bana öldür diyorlar
yat diyorlar anne kalk diyorlar
beynimi yiyorlar anne beynimi yiyorlar.