1. 1.
  23 temmuz 1936'da Oak park-illinois'de doğdu.besteci johann sebastian bach'ın soyundandır (uzak torunudur).
  amerikalı yazar.daha çok konularını kendi yaşamından kurgulamış yarı-otobiyografik hikayeler ortaya çıkarmıştır.kendi hayatından ve hayat görüşünden yola çıkarak yazmıştır.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Bach
  1 ... buhara
 2. 2.
  amerikan hava kuvvetleri'nde görev yapmış eski bir pilot olan yazar. hayatı boyunca uçuştan hiç kopmamış, yaşam deneyimlerini kitaplarına da yansıtmıştır.en meşhur kitabı martıdır.kitapları;

  martı
  sonsuza uzanan köprü
  bir
  mavi tüy gönülsüz bir mesihin serüvenleri
  hiç birşey rastlantı değil / bir çingene pilotun çağdaş amerika serüvenleri
  aklım nereye gidiyor
  gelincik güncesi / havacı gelincikler gökyüzünde
  gelincik güncesi / kurtarma gelincikleri denizde
  güvenlikten kaçış
  pırpır
  uzak diye bir yer yok
  ... kuku goren masum koylu
 3. 3.
  üniversiteden tüm kitaplarına daldığım...martı,jonathan livingstone u kalbimize yuva yaptıran zihin..
  1 -2 ... bruno
 4. 4.
  kişisel gelişim yazarından öte bi yazar... (bkz: marti jonathan livingston)
  ... strategy
 5. 5.
  1972' de Yem bulmak için uçmak yerine hızlı ve akrobatik uçmayı seçen bir martının hikayesini anlatan kitabı olan Martı' nın yazarı.
  1 ... linka
 6. 6.
  'bir' * adlı kitabını eşi Leslie Parrish ile yazmış ve hayatının tamamını ricleshardlie olarak geçireceğini düşündürtmüş ama eşinden 1999'da boşanmış,şaşırtmış efsane yazar.
  ... psodomaki
 7. 7.
  bu harika yazarın hipnozcu (hypnotizing maria) isimli romanı, april yayıncılık'tan cihat taşçıoğlu'nun tercümesiyle Eylül 2009'da basılmıştır.
  ... muharrir
 8. 8.
  "Yüreğinde hissedersen, mesafe yoktur."
  4 ... lostlands
 9. 9.
  Geçtiğimiz hafta kendi kullandığı uçakla bir kaza geçirmiş fakat hayati tehlikeyi atlatmşı diyorlar.
  ... feridunferman
 10. 10.
  martı isimli kitabıyla gönüllerde taht kurmuş bir insan. bu arada martı kitabı hakkında bilgi vereyim, okumayan yoktur gerçi.

  şimdi jonathan livingston isimli bir martı var. bu martı diğer martılar gibi değil. yani "armut piş ağzıma düş" şeklinde yaşamıyor. tembelliği hiç sevmeyen ve sınırları zorlayan bir martı jon. hayallerinde daha hızlı ve daha yükseklere uçmak var... hep kendini zorluyor, deniyor. ancak bu bazı martıların hoşuna gitmiyor, onlar kendilerini bir kapasiteye bağladıkları için "biz martıyız beceremeyiz" şeklinde tutum sergiliyorlar ve bu martıyı yani jon'u sürüden atıyorlar. martı kardeşimiz, gene pes etmiyor kendini deniyor, geliştiriyor. ve bir gün sullivian ve chiang isimli martılarla tanışıyor. bunlar da uçma konusunda ustalık sergilemiş, bayağı bilgili martılar. ve sadece ortak özellikleri bu değil ayrıca sürüden atılmış martılar... chiang, jon'a dersler veriyor , uçma konusunda bilgilendiriyor. bu arada eğitimini verdikten sonra chiang ölüyor. bir zaman geçiyor sonra jon sürüye geri dönmek istiyor. çünkü bu yetenekleri başkalarına da öğretmeyi düşünüyor. ancak sullivian buna karşı çıkıyor "gitme karşim onlar seni dışladı" diyor. ama martı kardeşimiz gene de iyiliksever düşünceleriyle sürüye geri dönüyor. yeni yeni öğrenciler kazanıyor. ancak ona uyanlar sürüden atılıyor filan... gene de hepsi yeni bir şeyler öğrenmek istiyor. bir sürü öğrencisi oluyor jon'un sürüde. ayrıca fletcher diye başarılı ve istekli bir öğrencisi oluyor. uçma tekniklerini filan öğretiyor. en son fletcher bir kaza yapıyor, bilmem kaç km hızda bir yavru martıya çarpmak üzereyken manevra yapıyor güm diye kayalığa vuruyor bunu öldü sanıyorlar. sonra bu ölmüyor, yaşıyor. tabi martılar alışık değil böyle anormalliklere bu "şeytan" falan diyorlar çamur atıyorlar. sonra bunlar uzaklaşıyor oradan jon ile fletcher konuşuyor, jon, fletcher'i öğretmen yapıyor gelecek nesil sana emanet diyor oradan gidiyor.
  ... habseligkeiten