bugün

(#22722912) entrysinde bakire olmadığını belirtme ihtiyacı duymuştur.

edit: cinsiyetini bilmiyorum kendisinin ama bakire değilmiş. erkeksi lezbiyen gibi bişey olabilir. *
mustafa karaalioğlu'nun uludağ sözlük'teki takma adı.
akp yolsuzluklarını, sansürlerini ve skandallarını savunan yazardır. böyle devam etmesi dileiğiyle, çoğu kaçtı bari bu örnek niyetine dursun.
ak parti yanlısı olduğunu düşündüğüm yazar.
sanırım gerçekten de muhafazakar demokrat olmalı arkadaş.
müslümanlıkta çok önemli sayılan şaban ayını insanlara hakaret olarak kullanabilen akpkk savunucusu. o değil de madem bu kadar tırsıyorsun şu sözde ateşkesin bozulmasından, şimdi savunduğun hainler nasıl kaçacaksa ataları gibi, sen de onlara katıl, ingiltere'ye mi kaçıyosun, yunanistan'a mı kaçıyosun bas git.

bu vatan sizin gibiler tarafından kurulmadı. size ihtiyaç yok.
--spoiler--
her sorunun çaresi hedef büyükmekte, hedef küçültmekte değil.
--spoiler--

diyebilecek itidalli bir akla sahip (kendisinin akli yetilerinin muhasebesi haddim değil mazur görsün), olaylara geniş açılardan bakabilen; dini, siyasi hiçbir dar kalıbın içinde bocalamadan son derece objektif bir bakış açısına sahip ve türkiye'de kendini ülkesine karşı sorumlu hisseden herkesin sahip olması gereken vakara sahip bir yazardır.

karşısındakini akpli, dinci şucu bucu deyip hayalindeki düşmanla kavga eden insanların onu anlaması çok zor.
iddia ediyorum ve bundan kendi adıma son derece eminim ki bu sözlükte aktif olarak din, siyaset vs. gibi konularda görüş bildiren çoğu kişiden açık görüşlü ve gerçekten demokrat bir arkadaş. benim ''sayılı demokratlar'' dediğim kimseler vardır türkiye'de. mesela rahmetli uğur mumcu, aziz nesin gibi. işte bu arkadaşta o sayılı demokratlardan biri. o perspektife sahip. şimdi dilediğiniz kadar kürtçü, akpli bilmem neci diye yaftalayın.

kendisinin avukatı mıyım? hayır. zaten aktarmak istediklerini herkesten sizden benden hepimizden daha yalın ve fasih biçimde aktaran biri.
e siz bu kadar sövdünüz itham ettiniz adama, bırakın da biz de azıcık övelim. bari bu kadarcık demokrat olabilmeyi başarın.
önünüze geleni göt kılı ilan etmek en kolayı değil mi ama?
sanırım karısı tarafından terkedilmiş yazar. eğer öyle değilse bile bu kafayla çok gelecek vaad etmemektedir. genelde nickaltı girmem ama umarım o boşanma konusundaki konularda şaka yapmaktadır. beni kızdırmıştır.
Fatih tezcan , yiğit bulut , hayrettin karaman , abdülkadir selvi ve cem küçük ün karışımı bir yazar. 30 tl yevmiye alıyor olabilir.
tipik modern devir liberalidir. görüntüde konuştuğu değerleri savunur gibi görünür, ama derdi başkadır; tıpkı klonlanmış diğer örnekleri gibi. göt edin, verecek cevabı mutlaka vardır. kanıt gösterin inanmayacak bir yanı mutlaka vardır. salonda tek başına top oynayıp vazoyu kırınca "ben yapmadım" diyen gerzek çocuğun halidir tıpkı. kendi yalanına kendi bile inanmaz

(#22946443)

(bkz: büyük devlet büyük güç hedef 2023)

kendisi bizzat 2023 te kişi başına 20.000 $ gelir sözünü vermiştir.

hislerinizin esiri olmadan iyi düşünün derim, çok iyi para.
yanali 23.02.2014 01:28

senin o his dediğin vatan aşkı koçum, yok sende o malum.
(#22955452)

seni tebrik ediyorum kardeşim, çok iyi özetlemişsin akp zihniyetini. şukunun yanında öpücüklerimi de yolluyorum. mucx.
(#22955452) yazık diyeceğim olmayacak. yukarıda entelüktel birikimim falan demiş. geçiniz...
sonra yine "sizin seviyenizde yazdım" falan diyecek belli ki.
bu kalibrede çalışanım olsa 30 lira yevmiye vermem.
ideoloji karmaşası yaşadığını düşündüğüm popüler kültür yazarı. aklından geçeni değil okunmak isteneni kendi fikriymiş gibi yazıyor. tek problemi tutarsız olması.

edit: herif tam bir atarli ergen cikti riza baba.
Daha önce de demiştim. Biraz fatih tezcan , biraz yiğit bulut , biraz yalçın akdoğan , üstüne de hayrettin karaman ve abdülkadir selvi serpiştirilip sevilay yükselir ve rasim ozan kütahyalı ile yoğrulmuş. işte size yanali.
ak bir kardeşimiz.
olur görüşüdür.

ama savunurken dezenformasyon yapıyorsa bunu açıklamak gerek!

bakalım ne demiş?
------ alıntı --------
reza zarrab/@yanali

--spoiler--
bu adam üzerinden hükümeti çökertilmeye kalkılıyor.

ne yapmış bu adam? yüzlerce mağdur mu bırakmış arkasında. yaptığı site insanların başına mı çökmüş, silah tacirliği mi yapmış, hazineden haksız kazanç mı sağlamış?

yok. hiç biri değil. sadece abd nin iran a uyguladığı nakit ambargosunu delmenin türkiye ayağı olmuş. işte tek somut gerçek bu. elbette bunu yerine getirirken de yüksek makamlarda yetkili abilere hediyeler saçmış. başka? başka da somut bilgisi olan var mı? yok.

iddiaların tamamı bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak.

şimdi. hangi yetimin hakkı, göt oğlanı? abd li yetimin hakkı mı?

--spoiler--

te dünyanın öbür ucundan abd nin koyduğu ambargo için kafirlerden bile daha fazla kendini paralayanların türlü entrika ve oyunlarla düşman belledikleri başbakan.

madem abd nin gönüllü ambargo askerlerisiniz israil in gazze ye uyguladoğı amborgoya da sahip çıkın. yakışır size. ama unutmayın o efendiniz abd kıbrıs barış harekatında da türkiye ye ambargo uygulamıştı. demek bugün aynısı olsa utanmadan bunu bile savunmaya kalkarsınız. yazık, kemalistliğinize yazık. şakirtliğinize yazık.

------ alıntı --------
(bkz: recep tayyip erdoğan/#23057809)

1 öncelikle bir adam ya da bir adamın yanlışları yüzünden hükümet çökertilmiyor!
hükümet bu yanlışlara ortak olduğu için çökertiliyor!

2 burada yazar klasik akp uyanıklığı yapmış! gezi olayları "gezi parkına avm yapacağım topçu kışlası yapacağım" diyen başbakan körüklemişti! sonra sıkışınca kuyruğunu kıstırıp "birkaç ağaç için hükümeti yıkmaya çalıştılar" diye en iyi bildiği işi yaptı mağdur oldu!
burada da kardeşimiz ne yapmış bu adam diye reza'yı göstererek akp'lileri sorumluluktan kurtarmaya çalışıyor!

şimdi gelelim o adamın yaptıklarına! o adam tacir. işini yürütmek için her şeyi yapar!
bizim kızdığımız "aç siyasilerin buna tenezzül etmesi"
işte bu nedenledir ki reza "orospu ile memurun parasını peşin vereceksin" diyebiliyor! türkiye cumhuriyeti bakanını memur hatta daha kötüsü orospu statüsüne sokabiliyor! gerçi "ben senin önüne yatarım" diyene müstehak bunlar!
neler yapıldı rezacığımıza!

iran ile yasadışı altın ticaretinde bilimum kolaylıklar!
milyonlar karşılığı kendisi ve ailesinin bazı üyelerine vatandaşlık
yaptığı otel projesinde usulsüzlükler
reza'nın istemediği polislerin tayininin çıkarılması!
trafikte kalmasın diye eskort polis bile verildi!

diğer bakanlar için iddalar ne?
çevre bakanlığı ve toki ihalelerine fesat karıştırmak. buradan rüşvet almak!
belediye başkanının sit alanını imara açması ve bundan rüşvet alması!
marmaray'da çıkan tarihi eserlerin el altından satılması!
vs.
bunlar ortaya çıkınca başbakan dahil yeni eklenen suçlar ne?
soruşturmaya ve yargıya müdahele! ihaleye fesat karıştırma! medyayı etkileme! ki bunlar yüce divanlık suçlar!

3 bizim kızdığımız abd izni olmadan iran ile ticaret yapılmasına değil! zaten dönem dönem abd-ingiliz şirketlerinin de iran ile ticaret yaptığı skandalları basında yer alır. abd bir yandan yasak koyarken diğer yandan kendi görevlendirdiği kişiler aracılığı ile buna göz yumar!
bizim kızdığımız bu ticaretten rant elde edilmesi!
bu rantın hazineye ya da vatandaşın cebine gitmemesi!
bunun yerine bakanın kolunda 700 bin tl lik saat olması
bakanlardan çıkan milyon dolarlık rüşvet olması
başbakanın über zeki oğlu babacımın vakfına milyon dolar rüşvet akıtılmasına!

4 abd'nin kıbrıs barış harekatındaki ambargosundan dem vurmuş ak kardeşimiz!
peki şeker oğlan türkiye'ye ambargo uygulanırken bize kim destek oldu biliyor musun?
kaddafi?
hani şu pek değerli "uzun adam'ın" (avarel değil yanlış anlamayın!)
"nato'nun ne işi var libya'da" deyip sonra abd yalamalığı yaptığı ve linç edilerek öldürülen kaddafi!

5 akp'yi abd'ye direniyor gibi göstermek de ak fantezi galiba!
bak açıkça yazıyorum "akp abd yalayıcısıdır"
- parti kurulurken abd ziyartleri
- obama'nın sesini özlemeler
- bop eşbaşkanı olma / işgallerde görev alma
- mısır darbesi arkasında israil var dedikten sonra gelen tepkiler üzerine "ben israil'e dedim abd sizin cevabınıza üzüldüm" demeler!
- kürecik radına ses çıkarmama
vs.
Akp düşmanı olmayan imanlı yazar. Gezici ateistlere destek vermedi diye karalanıyor.
(bkz: polis)
öncegörsel

sonragörsel
katil tayyipi savunan ak partili kıl.. fazla söze gerek yok sanırım.
gene geldi hamına.
(bkz: fazla mesai)
on yıl sonra da olsa hala rte yi övüp günlüğünü isteyecek olan yazar.
biri ölür arkasından yazarsınız ya öve öve yada yere yere bitiremezsiniz öyle birşey çabası taktirlik.
sonra bu arkadaş başıma birde apocuları sarmıştı.
hümanistliğin insanlığın ardına saklanmaya kalkarlar birde kürdistan hayaliyle tayyip yolundakilerden sadece biri.
sözlük formatından bir haber yazar.
Ayrıca kendisi (#23218441) entrysiyle ne kadar saçma bir düsünce sistemine sahip olduğunu gösteriyor büyük ihtimalle gazi maaşlarından ve haklarından haberi yok ya da yeterli zekaya sahip değil ha ama tabi onu da (#23216746) belirtmiş. Devamlı eğitilmesine rağmen en temel özlük haklarını bile öğrenememis.
Yahudi üstün madalyasını göğüsünde taşıyan bopcuların göt kıllığını yapan arkadaş. doğu türkistan türklerine yapılan zulme sesiz kalanları eleştirdiğimiz için bize israilin batının yardakçısı olmakla hitap etmiş. ya zekası kıt ya gözleri kör yada görmedim duymadım bilmiyorum mu oynayan sirk şaklabanı. (#23459074)
ne zaman çapulculara ayar verildiğini görsem bu yazarın işidir. helal olsun.
partizan değil, mantıklı bir adamdır.
en azından solculardan kesinlikle akıllı.

lütfen bu adamı rahat bırakın, rica ediyorum.
siktirin gidin!
gider bilgisayar kulanir, internete girer , televizyon bakar, fabrikada makinelerini kullanir, bu saydigim bütün ateist icadlarini kullanip, ateistlere geri zekali der, lan nasil tehlikeli varliklar varmiş bizim ülkemizde be..
(#23584659) komik duruma düşen hırsız sempatizanı. kardeşim çaldığını biliyorsan çaldı de bari de adam sansınlar. kimin avukatlığını yapıyorsun, kim için yapıyorsun, farkında bile olmadan savunuyorsun. bak şu "çalıyor ama çalışıyor"culardansan bir nebze anlaşılır, ama montaj yalanlarına falan inanıyorsan, yok efendim kasetlerin içeriğini siktir ederek bu dinlemeleri vs suç sayıyorsan ciddi ciddi koyunluğunu açığa vurmuş olursun. etme eyleme yahu. hayır bu "çalıyor ama çalışıyor"cular pek akp'yi savunmazlar, sadece seçim günü geldiğinde oy kullanmaya giderler, sen neyin uğruna savunuyorsun onu anlamadım.

bonus: (#22955452)

(bkz: adam biliyor ama savunuyor)
güncel Önemli Başlıklar