bugün

avrupa yakasının yerini tutabilir mi bilinmez ama başarılı olacağı kesindir. neden mi? çünkü avrupa yakasının ilk bölümlerini hatırlayanlar bilir ki avrupa yakası ilk başladığında çok durağan çok sıkıcıydı ve henüz karakterler tam oturtulamamıştı, ata'ya rağmen. bölümler ilerledikçe yeni karakterler diziye eklendi ve hikaye şekillendi. ben yalan dünya'nında zamanla böyle olacağına eminim hele ki arkasında kanal d gibi bir kanal varsa.
çağatay karakterinin oyunculukta zirve yaptığı bölüm olmuştur.
Çağatay ve kedisinin sahnesi dışında gram güldürmeyen bir 4. bölüme sahip dizi. Son dakikaya kadar zor dayandım, bir espri gelir diye de kanal değiştirmek istemedim ama durum vahim. Umarım ilerleyen bölümler de böyle olmaz.
kesinlikle dizinin en bomba karakterinin nurhayat oldugunu dusunmekteyim. o nasil replik oyle yahu sesli guldum cidden.

--spoiler--
sanki timsahlar denizde siraya girmis ona çanta olmak icin.
--spoiler--
*
yaa orçun sen beni öldürecen lan!
keki cebine koyup, sürünerek yürüyüşü yokmu.
Orcun icin izlenilesidir.
--spoiler--
sanki timsahlar sana çanta olmak için sıraya girmiş
--spoiler--
bu dizi'De kötü oynayan oyuncu ya da rahatsız edici bir karakter yok lan! hayır yani herhangi bir dizi'de mutlaka en az bir tane karakter ya da oyuncu çıkar. en azından benim gözüme takılan yok.
zaten oyuncuların hemen hemen hepsi çok kaliteli.
orçun'un bir lafını söylemeden yalan dünya yazısı yazılmaz kuralına uygun olaraktan : *
açılay : yani genel olarak nasıl buldun?
orçun : genel olaraaaak! bi bok olmaz bundan ya!
açılay : dürüstlüğüne, emeğine sağlık...
orçun : öpüşmeyi hakettim değil mi?
açılay : hassiktir be!
servet hanımın, deniz e ''ucube sensin terlik de sana girsin'' demesiyle beni benden almış dizidir. takipteyiz.
sürekli beğenmediğini idda edenlerin ısrarla izlediği dizi.
belaltı esprilerle komik olmaya çalışan dizi. önemli olan belaltı esprisi olmadan insanları güldürebilmek.

senaristin en az bir kere leyla ile mecnuna bakıp küfürsüz komedi nasıl yapılır öğrenmesi gerekir.

edit: leyla ile mecnunla karşılaştırma yapılmayan dizi çünkü bu dizi l&m nin yanından bile geçemez.
insanı gülmekten öldüren, yaran, gözünden yaş getirten, yerlerde gülme krizi geçirten mükemmel bir dizi. gülse birsel sen harikasın. avrupa yakası gibi müthiş bir işten sonra böyle bir diziye başlamak kadar cesaretli olan gülse birsele sevgi dolu bir tebrik yolluyorum.
leyla ile mecnun'la karşılaştırılması yanlış olan dizidir. çünkü bu dizinin doğrusu leyla ile mecnun değil geniş aile'dir.
açılay,çağatay,orçun ve selahattin gibi orijinal ve mükemmel karakterlerin olduğu samimi,doğal ve akıcı dizi.kesinlikle çok komik ve güzel.
Yalan Dünya Harika bir kadro ile geri döndü. Çok güzel yetenekler keşfedilmiş. Yalan dünya cuma günleri iple çekmektir, yersen.
bunca dert arasında gülümsetebilen dizi. esprileri anlayabilmek, gülebilmek için belli bir iq'ya sahip olmak gerek. recep ivedik severlerin gülebileceği bir dizi değildir.

edit: sözlükte çok sayıda recep ivedik varmış meğer, nhöhöhöa!
nurhayat karakterine çok güldüğüm dizi. bu kadar mı komik bir karakter olur? gerçekten de vardır allah bilir böyle kişiler. canlandıran aktris te çok güzel canlandırmaktadır bu tipi.

(bkz: ay ablaa)
birkaç karakter dışında hiçbir komik yanı olmayan sözde komedi.
--spoiler--
çamaşırsuyu batağına saplanmak
--spoiler--
insanlardan duyduğum replikler ve önerilerle izlemeye çalıştığım dizidir.yani karakter iyi ama dizi de genel olarak oturmayan samimi olmayan birşeyler var ileri de belki sevebilirim ama şimdilik iyi bir dizi gibi gelmiyor.
avrupa yakasının içtenliği ve sıcaklığının izini bırak tozu bile olmayan, bir türlü alışılamayan dizi.
--spoiler--
anoreksik günlere geri mi dönüyoruz ebru yapma!!!
--spoiler--
3 bölümde kendini tekrar etmeye başlayan dizidir.örneğin;

--spoiler--
kızıl saçlı ablamızın durmadan göbekli abimizin evini basması, karşı dairedekilerin durumu kurtarması vs. vs.
--spoiler--
cennet mahallesi gibi sürekli yayınlanan dizi. yeter aq!
açıkcası beğendiğim güzel bir dizi. birden fazla komik karakter var. içlerinden benim en favorim ise çağatay. özellikle son bölümde kediyle olan diyaloğu beni yarım yarım yardı. ''yoooo'' diye nara atması çok iyidi.

--spoiler--
sesim seni tahrik ediyor mu?
--spoiler--