bugün

dünyanın kuralıdır. özellikle türkiye gibi ortadoğu coğrafyasının hakim olduğu ülkelerde daha da hissedilir. neyse ki allah tip vermiş de diğer sözlük erkekleri gibi birine bakınca kafadan 2 gün nezarethanede kalmıyorum.
Zengin yapınca playboy, fakir yapınca sapık.

(bkz: serbest çağrışım)
Varlığın ve gücün kusurları örttüğü gerçeğini vurgulayan cümledir.
Çoğu yazarın "karılardan yana olayım da belki bir şeyler olur" modunda takılarak yorumladığı kavramdır.
Hayatın adaletsizliğinin hissedildiği onlarca durumdan biri.
Çünkü aynı bakmazlar. Yakışıklı bakarken kendini de sunar, biz olma mesajı verir; çirkin bakarken şansını dener, bakarsa çirkinindir bakmazsa olağan.
dev klişe. evet evet yakışıklı bakınca çapkın çirkin bakınca sapık.
Dünyanın kuralı. Yapacak bir şey yok.
Güzel olunca wooowwww karıya bak,
Çirkin olunca aq kezbanı.

Yavşak, ikiyüzlüler.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1598134/+
Yakışıklı bakınca yavş*k, çirkin bakınca yine yavş*k değişen bir şey yok ki..
exactly.
erkeklerin açık yakaladığını zannedip ısrarla saldırdığı konu ve üzerinden prim yapmaya çalıştığı söz öbeği. sapıklıklarını örtmeleri için onlara hızır gibi yetişmiş bir kılıf diyebiliriz.
ben tipine bakmıyorum diyen kızların ortak düşüncesidir. çünkü hepsi tipine bakar.
Tipinizin dengine bakın o halde kamiller. Doğrudur. Yalnız sapık değil öküz o.
diskriminasyonun en sert örneklerindendir.
Aynı iki yüzlülüğün erkeklerde de olması durumudur. Dış görünüşe önem verdiğimize bir kanıt daha.
Zengin bakınca arabasının camından hoşlarına gider fakir bakınca yolda yürürken sapık olur.
Çirkinsen bakma o zaman amına koyim.
erkeğim ama ben açıklayayım.

kızların muhtemel cevabı bağ benim belletirim am benim elletirim kime ne şeklinde.

ama bunu söyleyecek göt bir tek kıllı da var.
üzen tespit.
Yakışıklı bakınca işveli işveli gülümseme çirkin bakınca kafaya çanta geçirme.

Haksızlık.
Hissedilene göre verilen tepkiler değişir. Yakışıklı biri baktığında egosu okşanırken, yakışıklı olmayan biri baktığında kötü hisseder rahatsız olur.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
Fiziksel bir rahatsızlık yoksa kimse çirkin degildir. Güzel giyinirsen tipin ne kadar kötü olursa olsun yakışıklı gözükürsün.