bugün

simge ve barış karakterinin hastası olduğum dizidir.
herşeyiyle vasattır ki beklentisinin bence üstündedir. Özellikle cazibe karakteri çok başarılıdır.
peker açıkalın ın olmaması halinde çok daha güzel olabilecek dizidir.
aslıhan gürbüz ün "eşk heklerimi mene ver, mene ver, mene ver, mene ver" repliğiyle yaran dizidir.
türkçesi; aşk haklarımı bana ver, bana ver ban.. gerisi aynı işte ya.
dün akşamki bölümüyle zirveye çıkmıştır. artık "hayatımda izlediğim en komik türk dizisi" ünvanını rahatlıkla veriyorum kendisine. ve hatta yabancı yapımlarıda eklesek işin içine (misal seinfeld yada how ı met your mother gibin...) yine ilk 3 e rahat girer ve hatta düşünürsem zirveye bile oturtabilirim.

izleyiniz efendim , esprilerini yazarak kirletecek değilim o denli muhteşemdir.

şenyuva gibi tek bölümlük malzemesi olmadığını 10. bölüme kadar güldürerek kanıtlamıştır.

şen yuva gibi kasıntı , anlamsız olmaması gerektiğini yada zırlayıp duran bir çocuk üzerine espri yapmaya çalışmaması gerektiğinin farkında olacak kadar profosyonel bir senaryo ekibine sahiptir.

jenerik müziği mükemmeldir.

peker açıkalın gayet başarılı bir oyunculuk sergilemektedir
her zamanki gibi kasıntı olan , espri yapıcam diye bir yerlerini şişiren yapımlar kaybetmiştir. yahşi cazibe gibi doğal olanlar ise ayakta kalmıştır.

azeri lehçesini melahat abbasova( azerbaycan güzel sanatlar enstitüsü tiyatro ve güzel sanatlar bölümü mezunu oyuncu) ve prof. halil açıkgöz ile çalışarak öğrenmiştir. "kötü azerice konuşuyor" diyen ibibiklere kapak olması açısından yazayım dedim.

sözüm senaristlere şayet şen yuva gibi garabet bir dizi çekmek istiyorsanız eleştirilerin hepsini dinleyin.

yok böyle harbiden komik bir dizimiz olsun istiyorsanız bırakın dursun.
--spoiler--
peker pekmez nine kılığında kemal in ağzından laf almaya çalışır. kemal durumu anlayınca barış'ı dede kılığına girmeye ikna eder. dede kılığındaki barış, nine kılığındaki pekmez bey' e asılmaya başlayınca olaylar gelişir. özellikle nine ve dede nin başbaşa kaldığı sahneler gülmekten sıçtırır.
--spoiler--
"hayatımda izlediğim en komik türk dizisi" listesinde üst sıralara tırmanan dizi. yine yarmıştır.
pekerin nine ,barışın da dede kılığına girmesi gülmekten koparmıştır.
peker açıkalın'ın gönderilmesi şart olan dizi. bir kere herif (gereksizce)pahalı bir oyuncudur. prodüksiyon masrafını yükseltir. 10. bölüme kadar komik değil sinir bozucudur. 10. bölümde dizinin bir diğer eksisi gökçe özyol ile kıçını kurtarmıştır peker efendi.

aslında çok hoş bir teması olan bir dizidir ama karakterler o kadar kötü işleniyor; senaristler o kadar altını boş bırakıyor ki karakterlerin boka sarıyor her şey.

senaryo ekibi değişmeli; oyuncuların geneli**** belli bir süreçte diziden gönderilmeli.

şu anda diziyi aslıhan gürbüz sırtlamaya çalışıyor ki o da zaman zaman şiveyi kaçırıyor. onsuz sahneler ise ciddi ciddi reklâm arası etkisi yaratıyor. bayıyor. boğuyor.

bu hâliyle sit-com değil olsa olsa absürd komedi oluyor.

not-1: dizinin tüm bölümlerini netten yeni izledim.
not-2: cazibe* aşık olunacak bir karakterdir. güzel, cefakâr, hamarat v.s. v.s.

ekmeleddin ihsanoğlu: jenerik müziği tez elden değişmeli. mide bulandırıyor.
şenyuva dizisinin yanında kayda alınmayacak dizidir.
ama bizim milletimiz...
dandik bir komedi dizisi.
bir bölümde peker pekmez'in moldovalı hizmetçi roksana rolünde bulunması bu diziyi (sadece o bölümlük) zirveye çekmiştir.
kelimeleri evirip çevirip komedi çıkarmaya çalışan şarlatanların icat ettiği geniş aile çakması.
o kelimeleri evirip çevirip önce geniş aile, sonra türk malı, sonra şen yuva, sonrada yahşi cazibe oyuncularının dübürüne sokacaksın.
şerefsizler, önce düzgün türkçe konuşsunlar. bu gidişle türkçe de kalmayacak ortada. insanlar olayları ifade edemez oldular.
yakında sözlüğün namusu olarak algılanmasından korktuğum dizi.
kimse laf ettirmiyor, öyle bir sahiplenilmiş ki.
umarım sonu geniş aile ve ezel gibi olmaz.

malum, o dizileri eleştirenler linç ediliyor niyeyse.
ben de izliyorum, ben de takip ediyorum bu dizileri, fakat namusum olarak algılamaya başlamadım henüz.
kapıcı medeni rolündeki serhat özcan bu dizide çok etkisizdir.bir-iki sahnede peker pekmez ile birlikte gözükür,onun dışında sadece dizinin jeneriğinde vardır.bu adamı madem dizide oynatıyorsunuz,bu kadar işlevsiz yapmayın kardeşim.biraz daha aktif olsun bu adam.
bir bölümü 4 saat süren dizi. hafta sonu denk geldim izledim. tamam güzel dizi ama bir sitcom saat 8 de başlayıp 12 de biter mi? oha
azerilerden soğuduğum andır.
şu diyalogla yarmıştır.
--spoiler--
+utanmıyo musun sen gencecik masum bi kıza yan gözle bakmaya.
-sana ne bakıcam be ben! benim zaten taş gibi sevgilim var.
+heee gördük taşı, hela taşını okşiyir.
--spoiler--
peker pekmez ve üniversite öğrencileri cidden gereksiz bir eklenti gibi dizide.
--spoiler--
-sevgilim hamileyim diyorum tebrik etmeyecek misin?
+hayatım ben son zamanlarda ceza sahasına hiç girmedim ne ara oldu bu?
--spoiler--
hakan yılmaz ile hamile kalan sevgilisi arasında geçen diyalog.
pervane hanim kiligina giren ve baris' in tacizlerine mazur kalan peker pekmez' e kemal' in sorusu:

-pervane hanim pervanelerinize bi'sey oldu mu?
hande katipoğlu için arada bi göz attığım dizi.
simge karakterinin döktürdüğü dizi. dizi izlediğimi bilmesem bu kızın doğuştan tikky olduğuna inanıcam. ayrıca o beden hareketleri "cazzziiipp" diye haykırışı yarıyor adeta.
aslihan gurbuz yerine gercekten azeri olan bir oyuncu olsa, genellikle elesirildigi (lehcenin kullanimi, azerilerin assagilanmasi, vs.) konularin cogunda elestirilmeyecegine inandigim dizi. mevcut haliyle komik, kendini izletiyor ama daha iyi hazirlanilsa, daha iyi olurdu.
gökçe özyol beyefendiyi bünyesinde barındıran dizidir benim için.