1. 1.
  Lisans eğitimini bitiren birçok kişinin, gerekli dil puanı, ortalama ve LES puanına sahip olduktan sonra başvuruda bulunduğu; bizde genellikle tezli programlarının 2 yıl olduğu eğitimdir. Devam etmek isteyen azimli kişiler doktora da yapabilirler ki bunun da süresi 4 yıldır.
  6 -3 ... dahii
 2. 2.
  lisans eğitiminden sonra akıllanmayıp,hatta kaşınıp lisanstakınden iki kat fazla ders çalışmayı,ödev yapmayı,sınav geçmeyi ve tez yazmayı gerektiren durumdur.
  15 -2 ... depression
 3. 3.
  okulda kalmayı düşünmeyenler için gereksiz bir aktivitedir. özel sektörde her zaman "yüksek lisans= yüksek maaş" demek değildir çünkü.
  4 -1 ... denizci cakabey
 4. 4.
  alçak lisans diplomasına sınıf atlattırma yoludur. eskisi kadar karizması kalmamıştır. ama mühendisler için yine de yüksek mühendisim deme şansı vardır. devlette de yüksek lisans mezunlarına 3-5 milyon otobüs bileti parası verşirler fazladan.
  2 ... palta
 5. 5.
  öğrenci statüsünden kurtulmak istemeyen kişinin, ufkum genişler mantığıyla tercih ettiği yüksek öğretim kademesi. araştırmaya yeteri kadar önem vermeyen, eğitimlinin değil, dayısı olanın sözünün geçtiği bir ülkede hiçbir değeri olmayan, iş hayatıyla birlikte sürdürüldüğünde iki kat yorucu, yıpratıcı, gereksiz aktivite.
  3 ... oylumunelumune
 6. 6.
  askere gitmemek için de yapılabilen aktivite..
  5 ... engineer
 7. 7.
  nerde okuyosun sorusuna karşılık kişiye "eeaam" efektiyle başlayan cümleler kurdurtan eğitim basamagı."eeaam ben yüksek lisans yapıyorum" gibi.
  11 ... pellet
 8. 8.
  les sınavına girilip alınan puanla yapılan lisansüstü eğitim..
  2 ... dtaydas
 9. 9.
  4 yılı bitirip benim gibi okumaya doymayan arkadaşların LES adlı sınava girip okulu 2 yıl daha uzatmalarına verilen ad.
  4 ... zevk-i sefa
 10. 10.
  eğer akademik takılınmayacaksa yapılmaması gereken eylemdir.* . Sonra sap gibi iş bulamazsınız.
  2 ... sengitbalikgelsin