1. 1.
  akıllı telefon(smartphone) ve cep bilgisayarı(pda) için geliştirilmiş olan microsoft ürünü işletim sistemi. palm os'a rakiptir. microsoft'un tüm ürünleri gibi çok sistem kaynağı tüketir, kullanımı kolaydır, outlook, word, excel, powerpoint içerir, iyidir, hoştur.
  http://www.microsoft.com/windowsmobile/default.mspx
  1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 2. 2.
  Microsoft firması tarafından PDA ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlar için tasarlanmış olan bir işletim sistemidir. Windows CE çekirdeği üzerine temellendirilmiştir.
  ... hengame
 3. 3.
  6.1 sürümü çıkmış yazılım. bu sürümle Getting Started Center paneli üzerinden ayar yapmak, home ekranını modifiye etmek kolaylaşıyor, ayrıca yerel Thread SMS desteği var.

  http://www.microsoft.com/...wsmobile/6-1/default.mspx
  ... notrinova
 4. 4.
  arayüz tasarımı olarak sınıfta kalmış pda ve smartphone işletim sistemi. hayır, insan hiç mi uğraşmaz biraz güzel butonlar yapalım, azıcık göze hoş gelen menüler yapalım diye.
  ... goodnessofemptiness
 5. 5.
  Microsoft, Windows Mobile 6.5 sürümü ile birlikte mobil cihazlar için geliştirdiği işletim sistemine Windows Phone ismini verecek.

  windows mobile isimi artık windows phone olacak.
  ... turkkahvesitadindanescafe
 6. 6.
  ctrl+alt+delete olmadığı için 5 para etmiyecektir.
  1 ... silent passenger
 7. 7.
  son versiyonu akıllara zarardır. 2011 son çeyrekte nokia markalı windows mobile telefonlar ortalığın amına koyacak.
  -1 ... jack lumber
 8. 8.
  piyasadan yavaş yavaş... ne yavaşı beee, ışık hızıyla silinen telefonlardır. gelecek bir 5-10 sene piyasaya android hakim olacak sonraki 15-20 yıl ios* herkesin alıp kullanabildiği bir işletim sistemi olacaktır.* bundan sonrasındaysa tabuları yıkacak işletim sistemlerinin çıkacağını düşünüyorum. architectus tekno bülten den bildirdi... sendeyiz birand...

  bildiri; piyasadan silineceğini öngördüğüm işletim sistemi windows mobile dır. windows phone, windows mobile değildir. bazı kişiler windows phone a da laf ettiğimi sanmışlar. o nedenle belirtme gereği duydum.

  ancak hazır bunu burada bildirmişken windows phone un da çok uzun soluklu bir işletim sistemi olacağını sanmadığımı söylemeliyim... en azından şuan ki formuyla. çünkü emin olun zaten arayüz olarak beğenilen windows mobile ı grafik olarak güzelleştireceklerine çocuk oyuncağı gibi basit grafiklere sahip olan yeni bir işletim sistemi ortaya çıkardılar windows phone ile. o nasıl basit bir ana menüdür öyle... tamam kullanışlılık önemli bir kriter ancak vur dedin mi öldürülmez ki yani! işte bu sırf farklılık olsun diye fazla düşünülmeden oluşturulan windows phone sistemli telefonlar sadece geçici bir heves olacağa benziyor.
  1 -1 ... architectus
 9. 9.
  yakında android'in eline verecek olan işletim sistemidir. kafada tasarlayınca çok güzel oluyor ancak umarım onlar da aynı kafa ile kafada tasarlayabiliyorlardır. yapmaları gereken şey, android'in ve ios'un kullanıcılarına sunduğu kullanım rahatlığını sunabilmeleri ve herhangi bir bilgisayarın windows işletim sisteminin çalıştırabileceği tüm dosya ve uygulamaları çalıştıracak seviyeye getirebilmeleridir. yani artık diyorum ki, windows ve windows mobile değil, windows olmak zorunda. bir tane windows işletim sistemi çıkaracaklar, bu işletim sistemi hem bilgisayar, hem telefon, hem tablet hem de televizyonlarda(evet, televizyon) kullanılabilecek. üstüne bütün monitörlerin bilgisayara dönüşebileceği usb disk şeklinde ürünler de ortaya çıkmaya başladı. microsoft'un bu işe de el atması gerekiyor diye düşünüyorum. ve en önemli yapmaları gereken şey ise, işletim sistemlerini belli başlı cihazlarla sınırlı tutmamaları gerekiyor. donanımı destekleyen bütün cihazlara kurulabilir, ikinci bir işletim sistemi olarak kullanılabilir yapmaları gerekiyor ki örneğin iphone'u bırakmak istemeyen ancak sistemin içine kapanıklığından da rahatsız olan birisi iphone telefonunda bu işletim sistemini kullanabilsin. bunu sisteme program kurma yoluyla yaparlarsa apple bunun önüne geçebilir, ancak doğrudan tak kullan bir sd card oluşturabilirlerse büyük bir artı yakalamış olurlar. düşünsenize, sd card olmuş size ssd hard disk. başarılı olmalarını bekliyorum, uzun süredir sağlam saçmaladılar.
  2 -2 ... atabaka
 10. 10.
  teoride verebilir ancak yakın gelecekte eli kolu bağlı olan platform.
  ... iboido