bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    olsa olsa akıllı telefon'un türkçeye ingilizce katma çabasına kurban gitmiş halidir.
    ... thedewil
  2. 2.
    sıradan telefonların iki, üç katı boyutunda ve ağırlığında olan, "word de açarım, internete de girerim, kablosuz interneti de kullanırım, mp3 de dinletirim, film de gösteririm" iddiasını taşıyan cihazlardır.

fakat satın alıp kullanmaya başladığınızda görürsünüz ki kablosuz bağlantı sinyalini yeterince yakalayamaz, word belgelerini açsa dahi kullanıcının işini görecek kadar rahatça gösteremez, mp3 dinleme işini ancak ürünün kendi kulaklığını bozmadıysanız becerebilirsiniz, o zaman da ses kalitesi yetersizdir, ya da pil çabucak biter, film olayı zaten bir sürü "çevirici, dönüştürücü" vs. ile mümkün olur. ömrünüz cihaza uygun program aramakla geçer ve genelde de bulabildiğiniz şeyler bir iki amatör programcı tarafından hobi amacıyla yazılmış yazılımlardan ibarettir.

kısacası ben bu tuğla gibi cihazı niye cebimde taşıyorum diye kendinize sorduğunuzda pek bir cevap alamazsınız.

hele ki bazılarının "işletim sistemleri" öyle sorunludur ki, standart telefon özelliklerini bile adam gibi yerine getiremezler.

ha, bütün smartphone'lar böyle midir? muhtemelen değildir, ama böyle şeyler de var, başıma geldi oradan biliyorum.

kısacası böyle bir ürün almaya karar verirseniz, cihazı bir şekilde bir yerlerden bulup 1 - 2 gün kullanın. yerinde görmekle falan olmuyor.

yıllar sonra gelen edit: g.t olduk
    3 ... euthanasia
  3. 3.
    türkçe karşılığı bilindiği üzere akıllı telefon olan ve gitgide piyasası güçlenen yeni nesil cihazlardır. apple iphone,htc, blackberry, samsung galaxy, google nexus bunlara birkaç örnektir
    ... feher