1. 1.
  (bkz: welcome to the hell)
  1 ... hendrix
 2. 2.
  ünlü bir paspas markasıdır. *
  6 ... brewed and bottled
 3. 3.
  paspasların üzerinde yazan, tersten bakıldığında da goodbye yazmasına vesile olan fantastik kelimedir. nasıl olup da eve girerken welcome yazan paspas, çıkarken goodbye yazıyor diye de düşünülmesi gerekmektedir. akıllara ziyan bir hadisedir.
  1 ... sonika
 4. 4.
  (bkz: welcome home)
  ... bobbygeneric
 5. 5.
  karşılamak.
  ... onurude
 6. 6.
  vahşet bir slipknot şarkısıdır.
  ... cherry no kokimiyoi
 7. 7.
  Hoşgeldiniz demektir. *
  ... turkkahvesitadindanescafe
 8. 8.
  fransız yönetmen philippe lioret'in kürt ve fransız oyuncularla çevirdiği film. film 2009 mart ayında fransa'da gösterime girecekmiş. türkiye'de gösterime girip girmeyeceği henüz belli değil. 2009 istanbul film festivali açılış filmidir ayrıca.

  filmin künyesi hakkında kısa bilgi edinmek isteyenler için:

  http://www.nord-ouest.com/
  2 ... posee
 9. 9.
  vincent lindon ve Fırat Ayverdi nin başrolde oynadıkları 2009 filmi. Fırat Ayverdi, ailesiyle birlikte ingiltere ye yerleşen sevgilisinin peşinden gitmeye çalışan Bilal isimli 17 yaşında kürt kökenli bir genci canlandırıyor. Fakat Fransa da yakalanıyor. ingiltere ye en yakın kıyı olan Calais limanında göçmen kamplarında tutulduklarında ise yüzerek karşıya geçmeye karar veriyor ve yüzme dersleri almaya başlıyor. Hocası bunun imkansız olduğunu söylüyor ama yardım etmeye devam ediyor. Yardımı ise başkaları tarafından farklı algılanıyor.

  27 Şubat'ta yapılacak olan ödül töreninde Fırat Ayverdi bu filmdeki rolüyle istikbal vaat eden en yetenekli genç oyuncu dalında cesar a aday.
  ... ceydat
 10. 10.
  wel kelimesinin anlamının hoş olduğunu düşünmemi sağlayan ingilizcede hoş geldiniz anlamına gelen sözcüktür.
  ... benimo