bugün

Kötüleri çok kötü, iyileri ise gayet tatmin edici olan bir gitar ve amfi markasıdır. Özellikle x serisi gitarları ile göz doldurur.
başlangıç için uygun gitarları olan (özellikle x series) güzel gitarlarıda olan bir gitar ve amfi markası .başlangıç için washburn x 10 ve ya x 11 i önerilir.
monster steve stevens signature modeli guzel olan gitar.
amerikan yapiminin turkiye de az olmasindan dolayi,cin malinin yogun ilgi gordugu gitar markasi.
analar böyle elekrto-akustik dogurmadı denilecek tarzda bir elekrtroakustik olan D-10 un yaratıcı firması
elektro akustik gitar olarak gayet iyi olan bi marka.hatta d-10 serisi 2000 yılında 500 dolar altında en iyi gitar secilmiştir.*
2 yıl önce aldığım x11 im halan durur odamın baş köşesinde bazı yerlerinde ufak tefek çizik darbe izi görülmektedir ama hor kullanılmamıs sevgiyle bağra basılmıstır zaman onu yıpratmıştır
ünlü portekizli gitar ustası ve eski extreme gitaristi nuno bettencourt a sormuşlar;

- washburn'de fender ya da gibson da olmayan ne var ki ?
- washburn'ü ben çalıyorum !
eski popularitesi olmayan gitar markası. tünele çıktığınızda görebileceğiniz washburn sayısı çok azdır artık. zamanında yeni başlayan herkesin tercihi iken cort markasının piyasaya çıkmasıyla yerini corta bırakmıştır denebilir. çilekeşin bas gitaristi kullanmaktadır.
iyileri gerçekten iyi olan ama orta kalitade ki gitarları beş para etmeyen gitar markası.
dandiklerin en iyisi.****
(bkz: kötünün iyisi)
(bkz: oscar schmidt)
http://www.washburn.com/
akustik bir washburn'ün maharetli ellerde neler yapabileeğini görmek isteyenler için;

* http://www.youtube.com/watch?v=cXyMFyvynEE
10 senedir çaldığım gitar.hiç değiştirmeyi de düşünmedim gerçi kendi içinde iki modelini değiştirdim ama diyebilirim ki ucuzları bile aslan parçası. ben herkese nacizane tavsiye ederim.ama illa ki çok profesyonel bir şey alıcam diyorsanız, gidin stratlar, les pauller orda bekliyor.
iyi sayilabilecek bir gitar markasi. *
tony iommi çalar. x40ın klavyesi iyidir ama fender dururken pek ilişilmez.
idol pro serisinden wi67pro modeli gerçekten iyi olan gitar markası. wi67pro nun kaliteli tellerle les paul un eline verebilme ihtimali bile var. *

http://vids.myspace.com/i...al&videoid=1078115617
x50 profe seymour duncan jazz setiyle hayallerimin gitarı. x10-x30 arası gitarları tavsiye etmiyorum. özellikle n1 den uzak durun.
fiyat performans oranı çok iyi olan gitar markası.
disturbed, kataklysm, Kiss, Bon Jovi ,Demon Hunter gibi grupların kullandığı, orjinallerinin türkiye' de çok az bulunabildiği ve 1883' de Chicago' da kurulan amerikan yapımı gitar firması.
bas gitarlarda özellikle bantam serisi ile göz doldurmuştur. xb 120, xb 125 xb 126 alınası kullanılası bas gitarlardır.
çok güzel bir klasik gitar modeli vardı bunun, böyle mat ağaç görünümlüydü. bulsam alcam ama bulamıyorum. lisedeykene arkadaşlarım almıştı, biz de çalardik bele tıngır mıngır.
X-11 modelini kullandığım pedal ile gayet güzel olan endonezya yapımı gitar.bkz:sitelerde çin deniz ama endonezyadır .
rahmetlik (bkz: dimebag)'in dean marka gitarı bırakıp çaldığı gitar markası.ama tekrardan dean'i seçmiştir.