1. 1.
  ulaşmak istenen hedefin ilgilendiği uygunluktaki kitle.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  kurumun ürettiği ürünü, yarattığı markayı satmak istediği kitledir.
  1 ... yasak merve
 3. 3.
  gazetecilikte,hitap edilen kesim olarak görülürler.gazeteci ve editörler hedef kitleye yönelik haber yapmaya çalışır,haber değerleri ve haber seçimlerini hedef kitlelerine göre belirlerler.bunun sonucunda ise sektör gerçek anlamda 'kitle' gazeteleri üretmeye başlar.özellikle hedef kitle belirlenirken siyasal ideoloji ön plana çıkıyorsa gazeteler profesyonel modelden çıkıp,politik modele kaymaya başlarlar.
  2 ... lendunhalger
 4. 4.
  Bir kişi ya da kurumun davranışlarından, kararlarından, uygulamalarından dolaylı ya da dolaysız olarak etkilenen grup olarak ifade edilebilir. ilgi alanları ve özellikleri ayrıntılı bir biçimde tanımlanmış bir kitledir.
  -1 ... linka
 5. 5.
  an itibariyle stresli yaşama tepki veren göğsümdeki kitledir.
  beni iplemezsen başına neler gelecek diye de doktor vasıtasıyla tehdit etmiştir.
  ... thelma
 6. 6.
  bu değildir: (bkz: telegol/#11092281)
  ... sadaeke
 7. 7.
  pazarlama ve reklamcılığın en temel yapıtaşlarından biridir.

  yanlış hedef kitleye reklam yapmak ile harakiri yapmak arasında pek bir fark yoktur. hitap ettiğiniz yüz kişilik kitle yerine sizle hiç ilgilenmeyen yüz bin kişilik kitleye reklam yaparsanız daha çok kazanmazsınız aksine bütçeyi ve zamanı israf etmiş olursunuz.

  geleneksel medya kanalları (tv, radyo, gazete) üzerinden verilen reklamlarda niş ürünler hariç hedef kitle saptamak zordur. ancak sosyal medya kanalları üzerinden reklam verirken hedef kitle saptamak ziyadesiyle kolay ayrıca kampanya sonucunda raporlarda fazlasıyla detaylı.

  eğer reklam ve pazarlama ile ilgileniyorsanız doğru hedef kitle saptamak yerine yanlış hedef kitleyi bulmak ve tersine yöntemle çalışmak sizleri daha doğru sonuca ulaştıracaktır.

  güncel yapılmış bir hata üzerinden konunun örneği : http://anatolianpr.com/ya...ef-kitleye-reklam-yapmak/
  1 ... mortgageborcuolankaplumbaga