bugün

umutsuz geçecek olan haftadır. zorlandığınız tek bir derse kafayı takıp sadece ona konsantre olduğunuz ama sağ olsun hocanız sayesinde yine hiçbir şey anlamadığınız için geriye kalan diğer derslere de çalışmak gelmiyor içinizden. zaten bu saatten sonra çalışmak neye yarar azizim, yaz okuluna akıyoruz işte. büt de yok ki ona akalım. ah marmara ah!
10 gün süren koccaman vize haftasında 6 sınavımın 3 güne sıkıştırıldığını öğrenince acı bir ohh çekerek beklediğimdir. heyecan dorukta.
''şşş ses çıkartmazsak gider belki.''
sıçtım mavisini her sabah gördüğümüz haftadır.
günde 1 kitap bitirmesine neden olan, gözlerini okumaktan kıpkırmızı, yüzünü bembeyaz yapan, bütün vücut direncini kıran ve bir hafta yıkanmadan yaşamak zorunda bırakan final haftasından sonra en lanet haftadır.
lanet olsun ki vize haftası sözlükten çıkmak istememe, fm oynama, dertlenip ya da mutlu olup içme isteği artar. vize haftası yapamadığını yazın sıcağında, yazın ortasında yaparsın.
(bkz: yaz okulu)
sakarya üniversitesi'nde yarın itibariyle başlayan haftadır. sınavı olan bütün yazarlara başarılar.
çalışılmayan derslerin vicdan azabının duyulduğu haftadır.
son gün toplanan notlara çalışmak finale kısmet olur.
Tıp Fakültesi öğrencileri için pek de bir şey ifade etmeyen haftadır.
artık kapıya dayanmış haftadır. son senem olması münasebetiyle ve okulda değişen yeni not sistemiyle artık her vize final havasındadır bundan sonra.bu zorlu dönemeci en az hasarla atlatmayı düşünüyoruz takım olarak. iyi mücadele edip sezon sonu gülen taraf olmak istiyoruz.
daha 5 hafta vardır.
uyursan ölürsün
en çok entry girilen haftadır kanımca.
en azından ben kendi rekorlarımı kırıyorum. yarın ingiliz edebiyatının güzide şiirleri de tek tek tek kıracak kafamı.
Tüm yurtta coşkuyla kutlanır, odanın dört bir yanı bilimum kağıt, kalem, ders notu ve bardaklarla bezenir. Ebeveynler sürekli telefon açıp darlar; neymiş efendim nasıl geçmiş sınavlar. Ama net olan bir şey varsa çalışanın her zaman kazandığıdır, tantanaya gerek yok azizim.
vizeleri ilk defa bu sene iki haftaya yaydıklarına sevindiğimiz fakat en baba 4 dersi ikişerli iki güne soktukları için zkü yönetimine küfür ettiğimiz haftadır
Öküz gibi çalışmaya mahkum olunan haftadır.
eğer bir sınav kötü geçtiyse ki bu güvendiklerinizden biriyse diğerlerine girmek eziyet olur. o hafta uzar uzar, uzar da uzar. tam bir zulüm.
yarın başlayandır. cumartesiye vize koydular lan. benim 2 tane alttan dersim var. aynı sınıf ve aynı saatte başlıyor. işe bak yaa...
üçten az sayıda sınav varsa, bir çırpıda geçen haftadır.
(bkz: sıçtın mavisi)
(bkz: vizeler öncesi alınacak önlemler)
(bkz: vize hastası)
Rüyalarında hocalarını öldürmek için plan yaptığın haftalardır.
sınava saatler kala calısmaya baslayıp, buyuk basarı beklemek...