bugün

entry'ler (217)

ohal in 3 ay daha uzatılması

bulmuslar boyle firsati KHK ile sorgulanmaz kanunlar cikariyorlar hic uzatmaz olurlar mi. Hosgeldin baskanlik sistemi desek dogru olur mu acaba. hatta baskanlik sisteminin bile bu kadar rahat olacağını sanmıyorum.

zorunlu bireysel emeklilik

madem ki devlet benim her 100 tl parama 25 tl eklemek istiyor; o zaman maaşın asgari ücret kısmına 25x1300/100 = 325 tl zam yapsın.

benim emekliliğim de sgk dan olsun. ne gerek var özel emekliliğe.

akp nin şehitler konusunda istikrarı hiç bozmaması

hedef 2023!

mesleklere göre kalıplaşmış özlü sözler

müşteri ilişkileri;

- bu benim işim değil
- böyle bir süreç yok
-sizi biraz bekleteceğim
-sizi başka bir birime aktaracağım
-annenizin kızlık soyadı nedir

girişi mükemmel olan şarkılar

(bkz: reason- hoobastank).

iznik in romantik bir yer olması

(bkz: askania)

asgari ucreti 1300 tl yapan zamlara hazırlansın

Evet bekledigimiz uzere asgari ucret artti ama zam da artti. Ben o kazıklarla süper duble yollarda gidiyorum o kazıklarla 3cü köprüden de geçecem o kazıklarla yepyeni havaalanlarında tarihte kalan uçaklarla uçuyorum o kazıklarla fabrikasız ülkede herşeyi süper marketlerden alıyorum o kazıklarla ve o kazıklarla diye gider bu şarkı çünkü o kazıklarla %49 oy verdi o kazıklar olmasa yaşayamayız biz alışkanlık yapmış artık, eğer bir gün bu ülkeye adam gibi biri gelirde kazık sokmadan bu ülkeyi yönetirse muhakkak vatan haini ilan edilir muhakkak

asgari ücretin agi dahil 1300 tl olması

Var bunda bir bokluk diye düşündüğümüz konunun agi meselesi çıkması.

han solo nun ölümü

Bu kadar basit olmamaliydi kanimca. Zaten yeni seri de basit kacmis genel olarak.

söylenmesi zevk veren hayvanlar

Penguen.

çocuklara sosyal medyayı yasaklamak

Bu kadını görünce, engelli çocuklara tayip erdoğan ve davutoğlunun resimleri hediye ettiği geliyor aklıma..

öncelikle anne baba eğitimleri sırasında, çocukların kendilerine göre özel yaşam hayatı oluğunun belirtiliyor. bunun çocuk üzerindeki katkısı ise, başka insanların özel hayatının olmasını algılayabilmek.
çocuk çantasını karıştırmakta ayıp birşey.. kalkmış sosyal medyadan bahsederken çantalarını karıştırmak gibi örnek vermek doğru olmadı.. okul çantası mı günlük çantamı. günlük çantaysa eğer erkeklerinde ceplerimi karıştırılmalı..

Malesef artık ülkemizde sokaklar can pazarı gibi. kimse kalkıp ta çocuğunu sokakta oynatmaz..
Anne babalar eğitilmeli.. Mesela fabrika, insan topluğunun çok olduğu yerlerde, haftada birer saat eğitimler verilmeli. bu eğitimlerde süreklilik sağlanmalı. Çocuklar bu şekilde yetiştirilmeli.

Hiç bir şey yapmadan, bak sosyal medyada arkadaşını gördüm sil onu hemen, alırım bak telefonunu gibi cümlelerle birey yetiştirilmez..

tayyip erdoğan ın noel yortusunu kutlaması

Chp ya da mhp yapsaydı ne dinsizliği kalırdı ne omurgasızlığı.
Ama bunlar yapınca normal karşılan(maya çalış)ılıyor.
Dansözlük zor zanaat.

açık giyinen kız tecavüzü hakeder mi

bırakın açık giyinmeyi , sokakta çırılçıplak dolaşan bir kadın görseniz ona tecavüz edemezsiniz . Ya bu cümleyi yazmak bile komik aslında .
ister deli der , geçer gidersiniz , ister 155 i arayıp şikayet eder sokakta çıplak biri var dersiniz ; ister gider üzerine bir palto verirsiniz.Yaptığının normal olmaması bir erkeğin ona taciz/tecavüz etme gibi iğrenç bir hakkı doğurmaz .

Bakın; bakmak , nefs ile mücadele falan ayrı mevzular .

Taciz ve tecavüz gibi aşağılık haraketlerden bahsediyoruz ve evet level ı arttırıyorum , bırakın açık giyinmeyi çıplak gezse kimse kimseye bunu ya-pa-maz .

Erdemden , insanlıktan , ahlaktan bahsediyorsak ; bir insanın giydiği kıyafet onu bunlardan mahrum kılmaz ama tecavüz ve bu sıfatlar bir insan da bir araya gelmez , gelemez .

inancı gereği kadının örtünme farzını bilenler , bilip yerine getirenler hatta bilip yerine getirmeyenler ; sırf bunu biliyor diye bunu hayatında uygulamaya geçirmeyen bir hemcinsine her türlü yaftayı yapıştırma hakkını kendinde görmemeli . Mevzu inanç ise , hiç bir erkeğin bir kadına böyle bir zorbalıkta bulunması kabul edilir değildir , önce bu eleştirilsin . Mevzu inanç ise , bir kadının örtünüp örtünmeme hükmü ile , bir erkeğin bir kadına tecavüz etmesinin , cinsel doyumla bakmasının hükmü arasında da dağlar kadar fark vardır , önce bu eleştirilsin .

edit:örneğin tv da haber olmuş , hatta katilleri Müge Anlı da aranmış bir kadının başına gelen vahim olay ;
Düşünüp aklıma geldikçe kahrolurum .
Evinden çıkıp tuhafiyeciye giden kadından bir daha haber alınamıyor , ayak bileklerinde pardesüsü , omuzlarından inen baş örtüsü ... Yün almaya çıkıyor evden .
Sonuç , aşağılık iki adam dükkanın alt katında o yünler gelin bakın diyerek , kadının yazmaya bile elimin gitmediği vahim sonunu hazırlıyorlar .
Gözlerinin dönmesine ne sebep oldu bu adamların ?
Çok affedersiniz o...san duyulacak kadar küçük bir ilçe iken orası, bunu nasıl göze aldılar ?
Çünkü pislikler .
Bu pislikleri hiç bir şey durduramaz .
Kalplerinde kötülük yapmanın korkusu yok .

Ve lütfen bana , bu tarz örnekler gerçeği değiştirmez demeyin .

Değiştirir , bu pis zihniyet değişirse , bu olaylar değişir .

akp ye oy verme sebepleri

Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisine bakarsak ülkedeki iktidarın neden tekrar başa geldiğini açıklar bize, açlık içinde yaşayan bir insan için ifade özgürlüğünün hiçbir anlamı yoktur. onlar için önemli olan aslında dalga geçtiğimiz makarna ve kömür. bunları onlara sağlayan kişi mi daha önemlidir, yoksa twitter'ın yasağını kaldıracağız diyen kişi mi. insanlar da twitter ne demek onu bile bilmiyor. bilseler de kullanmadıkları için umurlarında olmuyor. bu basit ama çok çok etkili sebepten dolayı öne geçiyor iktidar partisi. muhalefet partileri, farklı olmak adına , en alt tabakadaki insanımızın anlamayacağı vaatler verdikleri için, iktidar partisi o en alt tabakadaki insanlar için bir nimet özelliği taşıyor. ve dalga geçtiğimiz o insanların oylarıyla , maalesef ki evet domino etkisi dediğimiz olay, git oy ver dediğimiz , bir oyun bile etkisi var dediğimiz olay, iktidar gitsin diye oy vermek isteyen insanlara değil de işte o en alt tabakadaki insanlara yarıyor. ülkede oy verme oranı arttıkça iktidarın oyları artıyor çünkü ülke içinde büyük çoğunluğa sahip bölüm cahil ve yoksul kesimdir.

akp nin mahvetmediği şeyler

yol yapti yol.

benim oyum ak partiye çünkü

Hdp'yi Pkk'la ilişkisinden dolayı terörist ilan ediyorsunuz tamam da arkasından oyumu Akp'ye vereceğim diyorsunuz ya o çok komik oluyor işte.

eğitim sistemindeki en büyük hata

motivasyonun olmaması,
ders kitaplarının rant aracı olması,
araştırmanın olmaması ve kalıp düşüncelerin ezberi üzerine dayalı
özgür , özgün bir vizyonları olduğunu ileri süren okullarımızın, aslında özgür düşünceyi desteklememesi ve hepsi birbirinin aynısı olması.
çünkü öğretmenleri de böyle yetiştiriyorlar.
bir insan ne öğrenirse nasıl öğrenirse onu aktarır. ve işin ucunda ekmek parası. zar zor atanmışken bir de öğrencileri geliştirmeye mi çalışacak.
devletin verdiği müfredatı okut gitsin.
(istisnalar da var elbet )

vs vs..

kısacası 1-)eğitim 2-) sistem
en büyük hatadır.

pk

ülkemizin durumunu özetleyen bir film.

facebook a dislike butonu gelmesi

like butonu ile ego tatmini yapanların, dislike butonu ile depresyona girmesi muhtemeldir.

boat on the river

hippi şarkısı.