bugün

yağ gibi boğazda süzülerek giden en sevdiğim sigaralardan birisidir .
hoş bir tezahuratı olan sigara markası.

ne camel ne lark'lar
hepside yavşaklar
viceroy aşkıyla inliyor stadlar
viceroy oy oy viceroy oy oy
sigarayı bıraktırır. o derece...

not: sigarayı bıraktım.
victor şeklinde telaffuz edildiğine de şahit olunmuştur.*
arkadaşıma hangi marka sıgara içtiğini sorduğumda:
x:parliament içiyordum.
b:şimdi ne var yanında.
x:vıceroy a düştüm be abi.
b:çüş aq yürü bakkala adam gibi bişey alalım.
tat'sız nargile tadında feci boğaz, gırtlak tecavüzcüsüdür.
çeşitli telaffuz biçimleri olan ucuz ve tatlı sigara.

(bkz: fakiroy)
yenilenmeden önce, ilk çıktığı zamanlarda, kağıdın içine seyrekçe serpiştirilmiş tütünler gibi olan, yenilenmiş haliyle durumunu düzeltmiş fakat, nikotin oranı az olan sigaradır.
adı karizma gibi ama kendi bok gibi olan sigara.
yunan sigarasi gibi adi var, uzerine yazsalar, sokrates de viceroy icerdi diye, dusunmeden alirim.
vaysroy diye telafuz edilir.
bakkala git, "vikeroy" desen de bunu verir "viseroy" desen de.. "viceroy" dersen ingilizce bilmez bedbaht olursun, o yüzden en temizi "vaysroy" diyeyim dersin, doğrusu da budur..
altın rengi paketi çok güzeldir demeye değer.
kimsenin bir türlü adını doğru telaffuz edemediği sigara. *
"vaysroy" diye telafuz edilir.
"viktori" diyenler de çoktur.
"viseroy" diyenler hep anlaşılmıştır.
''viktorya' dineyini bile gördüm. tamam lan yalancıyı siksinler.
2006 senesinde harika bir sigaraydı bu. pakedi 2 ytl idi, ytl vardı tabii o zaman. 5 er paket alır atardım çekmeceye, köpek gibi de içerdim.

fiyatını kıyaslayabilmek açısından söyleyeyim; winston 2,80 di o dönemde. ama viceroy o zamanlar 'camel'i en aratmayan sigara' idi. gerçekten kaliteliydi. sonra bozuldu tabi..
vicori diyenleri de var. *
kalitesi "eh" derecede kalsa da isminden dolayı içeni madara etme özelliği bulunmaktadır. arkadaş sırf ismi yüzünden bırakacağım bunu. ulan her dükkanda ayrı isimle mi satılıyor anlamadım birader. vaysroy diyoruz winston dayıyorlar viseroy diyoruz kaçak sigara veriyorlar. yeter ulan tak etti canıma. captain blackli günlerimi özledim.
ah olsada içsek denilendir şimdi mavi paketlisinden hemde uzunundan *.eskiden special dedin mi anlardı bakkalar şimdi bön bön bakıyorlar adamın suratına lan bakkal amca yıllardır mavi paketli olanına vaysroy sipesyal diyoruz işte ne diye artık vaysroy abi mavi paket dedirttiriyorsun ki adama?
kent sigarasından sonra bildiğim en az nikotin, zifir ve karbonmonoksit içeren sigara. okunuşu ve satın alınması bir derttir.
-bir tane vaysroy versene.
-winston hangisi?
-winston değil, vaysroy.
-hı?
-vikeroy kardeş.
-hee öle desene, hangisi?
-superlight olanı.
-hı?
-gri paket kardeşim ya!
vaysroy
vikeroy
vaystroy
viseroy
viköri
vaysöri

vb. isimlerle hitap edilen, market sahiplerinin de bunların hepsinde artık hangi sigaranın kastedildiğini ezberlediği sigaradır.

-bakkal amca bana ordan bi viskötıroy verir misin?
-al.

--------

-abi bi vökeriy.
-al.

--------

-abi nasılsın, bir tane vikörsitroya alıcam.
-çık git lan burdan.
asker sigarasıdır.