bugün

entry'ler (1786)

grafik tasarım

öğrenmek için sanatta yeterliliğe* kadar elinde avcundakini harcayan, en önemlisi yıllarca emek veren mensuplarının olduğu çağımızın nadide meslek dalı. ama bakıyorum insanlar ''evden'' öğrenirimci olmuş. nasıl olsa işe girerken mühendislik, avukatlık gibi lisans şartıyla karşılaşılan bir meslek değil ya, hayatında karakalem çalışmamış insanlar çıkıp yaparım ederim diye sallayabiliyor. bu kadar kolaydı zaten. kısa yoldan meslek edinmek yok öyle. zaten bu hevesle okulunu okumadan meslekte ilerlemeye çalışan kim varsa dökülüyor zamanla, ya da en fazla bir noktaya kadar gidebiliyor.

köşede ağlamak isteyene kişiye özel tasarım mendil yapılır.

archive

15-20 dakikaya sığmayıp dolup taşan güzellikte parçalar yapan, bu dönemin pink floyd'u olarak tanımladığım geleceğin efsanesi.

bluevelve

uludağsözlük kasabasını terk ettiğim 2014 sıralarında bu diyarın en hızlısıydı kendisi, geri döndüm ve bakıyorum da burada olmasa da hala en hızlısı, peh!

yay burcu erkeği

(bkz: #45088722)

1087 porno filmi olan kadınla evlenmek

kadınlar hakkında ne konuşuluyorsa yüzde doksanını hayatında en fazla bir kadından saygı görmüş olan erkeklerin oluşturduğu* için, haliyle siz de aynısını yaparsanız sizi bu sözlük penisbeyinlileri tarafından tepkiye mağruz bıraktıracak eylem. size ne hocam, siz evlenmeyin. sen günde yirmi dört defa mastürbasyon yapıyorsun diye sana laf ediyor mu kadınlar. saka gibi.

edit: imla.

yay burcu kadını

genişleme, doğaçlama, çeşitlilik, esneklik ve en önemlisi perspektifi temsil eden değişken ateş burcudur kendisi. burada önemli olan ilk şey bahsedilenin yükselen burç mu yoksa güneş burcu mu olduğudur çünkü pek bilinmemesine rağmen yükselen doğum haritasındaki en önemli faktördür. yazacaklarım ikisi için de büyük oranda geçerli.

bu ateş elementi burcu olan kadın, bir gün soba ateşiyken diğer gün kumandalı bir ateş olabilir, veyahut lav ateşi. yayın en kullanışlı yeteneği karşılaştığı olumlu olumsuz birçok durumu sınıflandırma, çeşitlendirme yoluyla kendisi için işe yarar hale getirebilmesidir. zayıf noktası ise insanlara bu tarz şeyleri ve sonuçlarını aktarmak istemesi ve kendine özgü bir yaklaşımdan dolayı pek aktaramamasıdır. yöneticisi jüpiter ona her zaman güvendesin hissi verir, bu da onu zodyak'ın polyannası yapar. diğer ateşler olan koç ve aslan kadar sosyal ama biraz daha fazla kararsızdır. aslan organize etmek ve sahnede olmak isterken, yay biraz sahnede biraz seyirci olmak isteyebilir. karşıt burcu olan kozmik eşi ikizler bilgiyi elde etme ve aktarmada ustayken, yay bilgiyi alır, inceler, tanımlar ve vazgeçer, altını üstüne çevirip bir de öyle bakar. bunu o bilgiye kendine ait bir iz katana kadar devam ettirecektir. eğer yay veya yükselen yay bir yakınınız varsa beraberken mutlaka birşeyler öğrenirsiniz.

gelişkin bir yay kadını, yapmak istediği şeyleri gerekirse listeleyip planlayıp yapacaktır ama gelişkin bi benliğe henüz ulaşmadıysa muhtemelen birden fazla üniversiteyi yarım bırakmış, ya da birçok işe başlayıp tamamına yakınını sona erdirememiş biri olacaktır. bunu yaşamaması için kendini daha çok tanımaya başlayıp tek bir işe odaklanması ve sırayla sonuçlandırması tavsiye edilir, çünkü aynı anda birden çok şeyi halletme hevesi ancak bu şekilde işine yarar hale gelebilir.

bunlar erkek yay için de aynen geçerlidir.

yıllar sonra sözlüğe geri dönmek

yazmayı bıraktığım sıralar gezi parkı direnişinin ülke gündeminde olduğu ve sanki birşeyler elde edebileceğimizi sandığım zamanlarken, geri döndüğümde artık sahip olduğum hevesin geleceği değiştirecek ya da içinde bulunduğumuz zamanı katlanılabilir kılacak potansiyele sahip olmadığını anlamaktır. bir yandan yedi yıl sonra içindekileri kamuya açmak, diğer yandan gerçek anlamda açamamaktır, zira bir takım şevkler yitirlilmiş ve seni an itibariyle olduğun kişiye dönüştürmüş olaylar furyası içinde, yok olmaya yüz tutmuştur. yine de her şeye rağmen, neler yaşanmış olursa olsun, sanki yenidenmiş gibi doğumun ateşi, yeni baştan başlamak ve sonu görünmeyen yolun tam ortasında yolun kendisini varış noktasına mahçup etmemek adına başlamıştır döngü, günaydın.

hacettepe üniversitesi

Yıllar sonra tekrar üniversite hayatına giriş yapmaya karar vermemle beraber başka bir ihtimali dahi düşünmeden dalış yaptığım okul, okulum. Güzel sanatlar fakültesi her açıdan ülkenin en iyi dört beş okulundan biriyken, heykel bölümü özelindeyse kanaatimce en iyisidir akademik düzeyde.

bordo dereliler

fransa'nın şaraplarıyla ünlübordeaux şehri yakınlarındaki derenin çevresinde takılan, anarko-kapitalist bir özgür düşünce topluluğunun adı.

ecstasy

eğer hayatınız düzenli ve kısmen eğlenceli gidiyorsa ecstasy biraz daha eğlence katar. ama kullanan kişi bir loosersa daha da looser olur orası ayrı. kullananına bağlı yani bu durum. sonuçta eroin kullanıp 2 yıl sonra bırakan bile var, ama esrardan ölen de var. aptal değilseniz, bundan ölmezsiniz. ama çok mutlu bir hayatınız varsa da öyle devam edin derim, durduk yere gerek de yok yani. bbc'de gördüğüm bi habere göre, tüm dünyada alkolden haftada 700 bin kişi ölürken, ecstasyden 8 kişi ölüyormuş.

yasal uyarı: içenin aq.

homoseksüellik tedavisi olan bir hastalıktır

(bkz: homofobi bir hastalıktır)*

seni kim yarattı o zaman

sorulduğunda soran kişi yerine sorulan kişiyi utandırır. çünkü: cihan içinde yoktur sual bir gram zeka gibi.

brezilya ülkü ocakları

almanya ülkü ocaklarıyla an itibariyle büyük kapışma başlamıştır. büyük kavga var büyük.

olsun bizim dünya kupamız var

(bkz: ironize)
(bkz: how to ironize)
(bkz: how to get brain)

2014 dünya kupası şampiyonu almanya

zaten muhtemel olandır.

(bkz: müthiş tespitler)

devrim

21.yüzyıldır.

bal porsuğu için aa köpeğe bak diyen genç kız

Büyük ayıp etmiş kızdır.

apandist

oo bak deli organ bu ama.

2097

2098'den bir önceki yıl olmakla beraber, ıspanak fiyatlarında oldukça artış görülebilir.

en sevdiği mevsim yaz olan insan

ankaralıdır.