bugün

Amele dayilarda gördüğüm sigara. Tadı kötüydü hatırladığım kadarıyla, gerçi sigaradan çok anlamam ama.
ismini de herkes farklı söylüyor: viseroy, vaysıroy, vaystroy vb.
Az önce arkadaşımdan bir tane alıp içtiğim leş sigara. Sigara demeye bin şahit lazım.
yeğenim oradan bana bir viking ver diye söylenir.

tekelciye versace ver desen çıkarıp viceroy verir.
alışkındır.

ben sevmiyorum.
Fani dünyada düşmanıma vermem sigarası.
Yarak gibi sigara. Mecburiyetten içtim bu gece. Sahibi kesin başka bir sigara kullanıyordur. ibineler.
viskori
vikaroy
vaysroy
viceroy
viking.

bana oradan bir visiroy verin.
Vaysroy
Vigor
Vigori
Viktor
Vizor
Vizori
Vikori
Vikero
Vikeroy...
kısa mavisine laf edenin alnını karışlarım, ayrıca yarındam itibaren zam helecekmiş diyolla.
içimi fena olmamasına karşın ağıza kültablası yalamışcasana tad veriyor.
okunuşu, sadece ülkemizde değil dünyada da çok çeşitli. Ancak doğrusu Vaysroy şeklinde. Anlamı da kralın yardımcısı veya eski devlet adamı.
fiyatı 9,5 lira olan dandik sigara markası.
Viceroy, vikeroy, viseroy, vaysroy gibi uzayıp giden sigaradır. Babam bakkal olduğu için fazla duyduğum telafuzlardır. Bir movi lark değildir tabi.
param olsa da olmasa da uzun mavi paketinden vazgeçmediğimdir..birtek onun 1 paketi yetiyo günlük..hem tiksindirmiyo da,daha ne lan..
42 dilde söylenişi olan cüğara.
Ing. Hidiv
Benim has sigaram. Hafiftir. Buna alisan lm lark falan icerse kusar.
Kahvede takılan erkeklerin içtiği sigara.
Mentollüsü gayet güzel olan fakat mavi paketi ağızda zifir tadı veren ucuz sigaradır.
dün yan masada oturan iki hatunun,böyle sarı,kahve renkte sigarasını keyifle içtiklerini görünce benim de canım çekti.ama adını bilmiyorum bu viceroyun bilen aydınlatsın beni.
1 hafta önce markette tanıştığım " navy ks " model lacivert sigarasından vazgeçemediğim ürün, not :sigara sağlığa zararlıdır.
marlborodan sonra paran bitince alabileceğin sigaradır.

(bkz: fakiroy)
Marketlerde boy boy "5.5 liradır" yazılı afişlere bakılacak olursa içilebilir sigaralar arasında en ucuzu galiba.
Wistona para yetiştiremeyip viceroya sardığım andır. 3 güne bir 8 tl vermektense 6tl daha hesaplı geldi. onu her içtiğimde wistona duyduğum özlem artar oldu . Neyse wistonlu günlerde gelecek inanıyorum.
Bir zamanlar (yil 2002, ergenler bilmez) winston-muratti segmenti sigaraydi, gerek fiyat gerek kalite anlaminda. Bir de abisi varddi pall mall.. Pall mall koyu kirmizi renkte bir paketle satilirdi ve cok sert bi sigaraydi. Tabi simdi ne o pall mall'den ne de viceroy'dan eser kaldi.

Edit: soyle bi basligi okuyayim dedim, yaslandigimi farkettim. 2 liradan acmialar basligi. 1 milyon 250 bin liraydi bu sigara hem de ust segmentteyken.
ciğer yapıştırıcısı, fakir parliamenti.