1. 1.
  uçan cismin yüksekten, hedefe dik olarak inmesi, saldırması.
  muhabbet kuşlarının arada bi delirip giriştikleri eylem.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  (bkz: pike çekmek)
  1 ... koko
 3. 3.
  pamuktan imal edilmiş bir çeşit çarşaftır. yaz mevsiminde gece serin olduğunda örtünülür genel olarak. ev hanımlarının vazgeçilmez alışveriş materyallerinden biridir. "ay şu pike takımı çok güzelmiş" denilerek yılda ortalama 2 takım pike alınır.
  2 -1 ... paleface
 4. 4.
  lpc dilinin geliştirilmiş halidir. c ve java'nın söz dizimine çok benzer. fonkisyonel ve oop bir dildir. gpl lisansiyla dağıtılmaktadır.
  ... zebun
 5. 5.
  havaların ısınması ile kullanım sezonu başlamış örtüngeç.
  1 ... never neverland
 6. 6.
  ingilizcede, mızrak ve turna balığı anlamına gelen bir çeşit kelimedir.
  ... ben kendim ve yine ben
 7. 7.
  bahar aylarının gelmesiyle kullanılmaya başlanan bir araç. belin soğuk yememesi için üste örtülür genellikle. sıcak yaz günlerinin gelmesiyle kullanım sıklığı azalır. buna rağmen vefalıdır.
  ... beyaz musluman
 8. 8.
  Bilardo'da artistik bir vuruş tekniğidir, Bilardo istekası masaya 60 ile 90 derece arasında kaldırılıp bilardo topunun kuşbakışı görülen kendi tarafınızdaki yarıçapına verilecek falsoya göre değişen bölge vuruşları yapılır, top masada nereye gittiğini şaşırır, kontrolü zor bir vuruştur.
  ... muratterzi
 9. 9.
  annelerimizin pek sevdiği yorgandan ince çarşaftan kalınca çiçek böcek kareli desenleri de mevcut olan pek kullanışlı örtü. yaz günlerinin gelmesiyle başımın etini yemiş illet örtü de diyebiliriz. öyle ki annem her alışverişe çıktığımızda pike takımlarınız eskidi dur ben bi şuraya bakıyım deyip ne kadar beğenmeyeceğimiz desende takım varsa alır, hele bir de istediği markayı uygun fiyata almışsa komşuları da örgütler ve bir pike akımı daha yerini bulur. şu karikatürle de hislerimize tercüman olunmuştur: pike
  ... demlenmisportakalkedisi
 10. 10.
  ispanyol yildiz futbolcu pique nin isminin okunusu.
  ... herzamanbiradimgerideolanadam