bugün

Baş döner. Kulaklar çınlar. Etraf bulanıklaşır. Hemen oturup ayaklar yukarı kaldırılmalıdır. Aksi halde bayılınabilir.
yaklaşık üç haftadır çektiğim illettir. başınız döner, gözünüz kararır, soğuk soğuk terlersiniz, kulaklarınız uğuldar ve eğer ayaktaysanız bayılırsınız.

bugün de bayıltmıştır eksik olmasın.
tansiyonun vücut için bir sorun olup oluşturmadığını ancak yine vücudun verdiği sinyallerden anlayabiliriz. Baş dönmesi, sersemlik hissi, bulantı, göz kararması, nefes almakta güçlük, halsizlik, yüz renginin solması gibi belirtiler tansiyonun sorun oluşturacak şekilde düştüğüne işaret edebilir.
Bazı hallerde örneğin çok terlediğinizde, kötü bir haber aldığınızda ya da uzun süre aç kaldığınızda neden tansiyonunuzun düştüğünü tahmin edebilirsiniz. Bu tip tansiyon oynamaları herkesin başına gelmiştir. Ancak tansiyonunuz sık sık düşüyor ve belirtiler sık tekrarlıyorsa, mutlaka buna neyin sebep olduğu araştırılmalıdır.
Düşük tansiyonun nedenleri bazı kalp hastalıklarından, vücudun susuz kalmasına ya da vitamin eksikliğine veya kansızlığa dek uzanabilir. Düşük tansiyon, bir doktor muayenesi ile nedeni tespit edildiği takdirde genellikle geçici ve tedavi edilebilirdir. Sağlığınız adına tehdit oluşturması için tansiyonun tehlikeli biçimde düşmüş olması gerekir. Tansiyonun düşmesi mutlaka tehlike habercisi olmamakla birlikte çok ciddi bir düşüş, vücudu oksijensiz bırakıp hayati organların zarar görmesine neden olabilir. Bu bakımdan sersemlik hissi, bilinç bulanıklığı, baş dönmesi ya da baygınlık gibi belirtilere dikkat edilmelidir.
- See more at: http://nedenolur.net/dusu...eri/#sthash.w2aKqVfV.dpuf
Kışın ortasında yaptığım kan bağışından sonra kendini toparlayamayan bağışıklık sistemimle birlikte ortaya çıkmış rahatsızlık.

Hiç beklenmedik bir anda geliyor önce bi mide bulantısı ardından gözlerde kararma yanında kulaklarda müthiş bir uğultu.

Eğer bir yere oturup dinlenmezseniz bayilmaya kadar götürüyor ama dinlenirseniz normal haline dönüyor ve yine müthiş bir esneme buna eşlik ediyor. Sıcak havada bile usume de yanında cabası.

Tuzlu bir ayranla kendinize geliyorsunuz.
2 yıldır yaşadığımdır. Yükseltemiyoruz efendim, inat etti.
Halsizlik ve çarpıntı eşliğinde farkettiğim durum.

Her cumartesi O oda senin bu oda benim gezerken böyle bir aktiviteden alıkoymuştur beni. Napacağımı bilmiyorum yatmaktan başka.
Gamsız adam hastalığı olarak da bilinir .
Az once başıma gelen durum.
Gozlerim karardi sersemledim başım döndü kafami bile tutamayacak hale geldim. Bilincimi kaybediyordum resmen.

Meğer tansiyonum düşmüş. Bu siralar surekli sigara icerken tansiyonum dusuyor neden boyle anlamadim.
Göz kararması ve halsizleşmeye varabilecek durumdur.
hic dusmeyendir. tuz yiyerek duzeliyor diyorlar. bende biraz karismiyor degil.
Uzun bir süreden sonra bugün başıma gelen. Gözüm karardı akü.
Afedersiniz yar**ğım kalkınca başıma gelen durumsal. Anlayanlar şukuladı bileh *
Bir anda mı uzandım koltuğa acaba.
Hissediyorum, Tansiyonum düşüyor, kalbimin çarptığını daha az hissediyorum, nabzım kulaklarımda atıyor sanki.

Bu histen nefret ediyorum.
Tansiyonun çıkmasıyla, aşağı yukarı aynı belirtileri verir. o yüzden tansiyonu ölçüp, ona göre tedbir alınmalı.
tansiyonu her gün aynı saatte ve aç karnına günde üç kez, sabah öğle, akşam, ölçüp 15 gün boyunca not edin ve sonra bu notla birlikte bir iç hastalıkları uzmanına danışın. tansiyon ihmale gelmez, çünkü dünaydaki en sinsi katildir.
güncel Önemli Başlıklar