1. 1.
  ölen kişinin kalan mirasına ortak olanlardan her biri. "vaaris" şeklinde okunur.
  3 ... redwinemania
 2. 2.
  Toplardamar genişlemesi.
  -1 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  genelikle bacaklarda olur ve mesleği gereği ayakta duran kişilerde daha sık görülür..ayrıca varis corapları giymek agrısını birazda olsa azaltır.
  ... ingılışık
 4. 4.
  "mirasçı" olarak da kullanılır ama varis daha oturaklı bir kelimedir.
  ... kelly
 5. 5.
  insana yürüme zorluğu çektiren zor bir hastalık.
  ... lebronn
 6. 6.
  a uzatılarak okunursa, mirastan pay sahibi olan kişi anlamına gelen; a uzatılmazsa genelde bacaklarda ortaya çıkan bir damar problemi anlamına gelen kelime.
  2 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 7. 7.
  çok lanet bir hastalıktır. her an ayağınız şişer, ödem oluşabilir, bilhassa bayanlar yüksek topuklu giyemezler(yani doktorlarca yasaklanır).alkol ve sigara tepikleyenlerdir. yani ot gibi bi hayat yaşamak zorunda kalabilirsiniz bir de o çorap yok mu çorap insanı delirtir; her sabah giy, her akşam çıkart. ılıca kaplıca,hamam gibi damarlar arasındaki kan akışını yavaşlatacak yerlere girmek yasaktır.
  2 -1 ... kwela
 8. 8.
  Mevcut olan her şeyin netice itibariyle mutlak sahibi ve hakiki maliki.
  ... bioboi
 9. 9.
  Kan damarlarının içerisinde de ventiller olduğunu öğrenmeme neden olan hastalık. Özellikle kan damarlarının yer çekimine karşı direnmesinin gerektiği bölgelerde, mesela bacaklarda, bu ventiller, kanın, yer çekiminin tersine doğru akmasını kolaylaştırıyor. Ne zaman ki, o küçük ventiller - vanacıklar - bir türk kalp kapakçığı gibi kapakçıklar arızalanıyor, kanı tutamaz ve geriye kaçırır oluyor, o zaman varis başlıyor.
  ... nevzatb
 10. 10.
  Bakınız konuyla ilgili iyi bir 'bilgilendirici' site: http://www.varis.gen.tr/
  ... nevzatb