bugün

ing.: vana
(bkz: half life)
blizzard ile birlikte gözümü kapayarak oyunlarına daldığım bir firmadır. ailecek takipteyiz.
8 li ve 16 20 24 olanlı motorlar var. ben de bilmiyom. ama ne kadar çok varsa o kadar iyiymiş.
her zaman oyunlarının arkasında olan, oyunlardaki bütün glitch ve buglarla ilgilenen, çok uluslu, amerika merkezli bir oyun şirketidir.
half life portal gibi oyunların yapımcısı olan firmadır. half life yi 4 senedir çıkartmayarak isyan etme noktasına getirmiştir.
Half-life serisinin efsane yapımcı firması.
şu ana dek bir tane dandik oyun çıkartmamış firmadır.

(bkz: half life)
(bkz: counter strike)
(bkz: portal)
(bkz: team fortress)
(bkz: left 4 dead)
eski windows çalışanlarının kurduğu, blizzard ve black isle gibi oyun dünyasına yenilikler katan, çok kaliteli oyunlar çıkaran birkaç şirketten biri.
birinin çıkıp 2'den sonra 3 geldiğini söylemesi gereken firma.

(bkz: half life 2)
(bkz: half life 2 episode 2)
(bkz: left 4 dead 2)
(bkz: portal 2)
(bkz: team fortress 2)
steam'in oyunlarını oynatacak bir konsol yapacağı söylenen şirket.

(bkz: steam box)
gözüne vana takılı valve adamıdır. yıllarca psikolojimi alt üst etmiş adamdır.
elinden her işin geleceğine inandığımız muhteşem öteşi oyun firması.
o değil de bir half life 3 vardı ne oldu ona?
oyun firmaları arasında tartışmasız favorim olan firma. oyunları tasarımları, oyunlardaki karakterlere yazdıkları arkaplan hikayeleri, oyunun hikayesi, müşterileriyle ilgilenmesi, kendi taraflarında bir hata olduğunda hiç gücenmeden kendi oyunlarının bir kopyasını o hatadan etkilenenlere hediye olarak vermesi, kısacası her şeyiyle mükemmel bir firma. ayrıca bu kadar az main title'ı(half life, portal, tf*2, left 4 dead, counter strike) bu kadar başarılı olan bir firma daha görmedim. ea gibi her konuya, her oyun türüne bodoslama atlamıyorlar ve çıkardıkları her oyunun multiplayer/co-op'u var.

Ek olarak, bu kadar çok oyun hediye eden, çekiliş düzenleyen, müşteri memnuniyeti için çalışan başka bir firma daha yoktur. en son noel/yılbaşı indirim ve satışlarında binlerce oyunu bedava verdiler. hatta bir kişiye o ana kadar steam üzerinden dağıtılan her oyunun birer kopyasını hediye ettiler ki bu da yaklaşık 2000 küsur oyun eder.
devamı beklenen oyunların devamını çıkarmamakta ısrarcı firma.
windows 8'in duyurulmasından bu yana linux'a yoğunlaşmış oyun firması.

işin garibi, linux'un %20-30'lara varan performans getirisi varmış oyunlara.*
linux'a pek ısınamamış birisi de olsam; open gl ve linux'un piyasanın gerisinde kalmasının tek sebebini, büyük firmaların bunları kullanmaması, hatta öcü gibi kaçması olarak görürdüm.
o yüzden bu özgür yazılım için çok büyük bir adım aslında. bu sayede directx bağımlılığı azalabilir. insanlar sırf oyun oynamak için windows'a bağımlı kalmaktan kurtulabilir, open gl geliştiricileri boşa kürek çekmediklerini görüp daha hevesle işlerine sarılabilir...

her şeyi geçtim; yıllardır piyasadaki hiç bir büyük firmanın atamadığı bir adımı attı bence. umarım sonunu da getirir de, gelecekte isteyen oyununu windows'ta oynar, isteyen mac'te, isteyen linux'ta...
başarılı oyun firması. valve diye okuma cahilliğine düştüğüm şirket. yıllar sonra fark ettim ki, bu bizim bildiğimiz valf.
bu yıl e3'e katılmayacağını açıklamış firma.
fps dünyasının kral şirketi.

Maceraları Gabe Newell'ın Quake'in başarısını görüp Microsoft'dan ayrılarak şirketi kurması ile başlar. Akabininde Quake'in oyun motoru ile half life'ı yazarlar. Ardından motor üzerinde oynamalar yaparak half life'ın kararlı sürümü ile sunarlar. Ardından Counter Strike, ricochet, Team fortress, gibi oyunları çıkartırlar. Half life amiral gemisidir firmanın ve hikayeyi farklı gözlerden gösteren blue shift, oppossing force çıkar. Tabi bu oyunların hepsi fps adına devrimdir. Half life, büyük bir senaryo içerir ve hala daha herşeyi tam aydınlık değildir.
Ardından 2004 yılında half life 2'yi duyurur ancak half life 2, yine bir devrim niteliğinde olan source oyun motoru ile gelmiştir. Fizik kuralları inanılmaz derecede oyuna eklenmiş ve oyuna gerçekçilik katmıştır. Dönemine göre de oldukça yüksek grafikler ile göz doldurmuştur. Ardından senaryoyu 3 bölüm halinde olacak episodelara ayırmış, henüz 3. Bölüm hakkında en ufak açıklama yapılmamıştır.
Half life 2 episode two ile yine devrim niteliğinde olan oyunu portal'ı piyasaya sunmuştur. Bu dönemlerde yine left for dead'ı çıkarmıştır.
Valve'in tüm oyunları aynı evrende geçer. Herhangi bir oyununda herhangi bir oyunla bağlantı bulabilirsiniz.

Ayrıca steam adlı online oyun mağazasının sahibidir. Inanılmaz indirimlerle orjinal oyun alabilirsiniz. Genelde 100$ ile ücretsiz arasında fiyatlar oynar ancak bu 100$ muhabbeti sadece yeni oyunlar içindir. Ortalama 19$'a oyun almak mümkün. Indirim günlerine Denk gelirseniz 1$, 2$, 3$ gibi komik rakamlara oyun alma şansınız var.
babaannesi kaşar. orospu çocukları, aç gözlü paraya doymayan itler. siktirin gidin lan.
Yaptığı kötü bi oyun yok sanırsam. Counter-Strike, Half-Life, Team Fortress, Left 4 Dead, Dota gibi oyunlara imza atan favori oyun yapımcılarımdandır. Efsane Steam'i kurmuştur. Yaptığı oyunlardaki optimizasyon çok iyidir. Ağır sistem gerektirmezler. Team Fortress ve Dota bedavadır. Steam üzerinden beleşe indirilebilir. Çok iyi ya. Allah sana zeval vermesin Valve.
(bkz: sen de olmasan valve) dedirtir o derece iyilerdir. savaş oyunlarını pek sevmesem de counterla yatıp kalkan nesillerden oldum bu da her şeyi açıklıyo.
Her yaptığı oyun nasıl bu kadar iyi olabiliyor anlamıyorum. Electronic Arts bile bunların yanına yaklaşamaz. Nasıl dehalar çalıştırıyorlarsa artık.

(bkz: portal 2)
dünya'nın en iyi oyunlarına sahip, oyuncuların büyük yardımcısı.

Ulan adamlara 134 liralık 24 oyun içeren paketi 34 liraya satıyor. Aral'a baksan 200 liraya satarlar..
Counter Strike , Half life , Left 4 Dead 2 gibi oyunları vardır en çok oynadığım ve oynamaya devam ettiğim oyunu csdir tabikide suan cs go oynuyorum ve memnunum.