bugün

windows 7'nin çıkmasından sonra çıkacak windows versiyonu. 2011-2012 anca çıkar derim. windows vistadan sonra windows benim için bitmiştir. bi daha da windows kullanmam diyenlere o laflarını yedirerek güzel güzel windows kullandıracak bir versiyon olur umarım. windows me ve windows vista'dan sonra gelen yeni hezimet olmaz umarım.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Microsoft'tan sızan bilgilere göre 128-bit olarak tasarlanacak işletim sistemiymiş.
2012'de çıkacağı söylenen yeni windows sürümüdür.
Artık ismi değişse dediğimiz OS serisi.
çıkması muhtemelen yenilikler;

windows ekibine göre, uyku modu, yeni tlz dosya sıkıştırma motorunu kullanacak. böylece uyku moduna ve akabinde tekrar bilgisayarın çalışır hale gelmesine kadar olan süreç çok daha hızlı işleyecek.

windows ekibinin yeni ağ fonksiyonlarıyla ilgilendiği ve bu konuda bazı ciddi çalışmalar yürüttüğü biliniyor. bunun yanı sıra windows 7'de kullanıcılara sunulmayan bir güvenlik özelliği de windows 8'de yer alacak ve doğrulama ve şifreleme sistemi, windows server'a dayanacak.

bir süre önce bu konuda bir açıklama yapan steven sinofsky, yeterli zamanlarının olmaması nedeniyle çoklu monitörlerde yer alacak yeni kullanıcı arabiriminin windows 7'ye yetiştirilemediğini, ancak windows 8'de bu özelliğin büyük olasılıkla bulunacağını belirtmişti.
8'i bilmiyorum ama windows 9 taş ve sopalarla yapılacaktır.
hazırlıklarına çoktan başlanmış.*
en dikkat çekici başka bir yeniliği ise windows store olucakmış. bunun içinde windows azureden faydalanılacak. galiba microsoft tıpki apple'ın açtığı gibi app store gibi geliştirici online mağaza taklidi açıcak gibi görünüyor.
windows 7 den sonra kolay kolay çıkmayacak versiyondur. windows 7 nin tutulmasına bağlıdır. memnun kalınırsa bir kaç yıl daha yeni sürüm gelmez.
windows 7 nin kalitesi 4-3'lük zaten. 4 - 4 lük bir işletim sistemi üretmeye çalışılıyor olması çok iyi. fakat programlar geliştikçe bilgisayarlarda gelişiyor! yeter lan! geliştirmeyin artık, teknolojiye yetişmek için para lazım, o da bende yok lan.

(bkz: biri bunları durdursun)
açılırken kullanıcıyı tanıyıp açılacakmış, bunu zaten webcam ve face recognition yazılımları ile yapıyoruz, tüm donanımı otomatik tanısın yeter, beni tanımasa da olur.
vista da uğradığımız hüsranın telafisi için çalışmalarını sürdüren şirketin önümüzde ki yılda çıkarmayı planladığı işletim sistemi.
Şöyle bir concept videosu olan işletim sistemi. gerçek değil yazıyor sonunda ama izlemelik hoş.
http://bit.ly/cuG7PC
windows 8'in çıkması, xp'den sonra hala bir dikiş tutturamadıklarının göstergesidir.
microsoft'un milestone 3 build'e kadar bir tarihten bahsetmesini beklemiyoruz.
ram, ağ bağlantısına sahip tv'ler, mobil geniş bant ve 4g'nin yayılması gibi bahsedilen bazı istastiklerden ise 2012 yılı sonucu ortak nokta olarak çıkıyor.
2 adet farklı arayüze sahip olacak os. yeni arayüz için ekran kartından büyük miktarda bellek isteyecek. miktar yaklaşık olarak 200 mb.
soc sistemlerde * çalışacak şekilde yapılacakmış.

""sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı ve şimdi kapatılacak" uyarısı veren terminator hayal edin diyor.
bu aralar habire sızıntıları yayılan işletim sistemi.
oem'ler için kullanıma sunulmuş.
http://www.chip.com.tr/ga...lum-goruntuleri_2122.html
http://www.chip.com.tr/ko...um-goruntuleri_26097.html
2.45 gb lık "6.1.7850.0.winmain_win8m1.100922-1508" enterprise sürümü kısaca "Windows 8 build 7850" internete sızmış windows sürümü. bugün yarın torrentlere düşmesi bekleniyor.
torrentten indirdik kurduk.

bu hali ile; microsoft kısaca "ulan bu apple, her sene aynı işletim sistemini, farklı isimler ile 2-3 değişiklik ile yeni versiyon diye satıyor, benim neyim eksik" diye düşünmüştür. zaten başka yapabilecek de pek bir şey yok artık. dosya sistemi hala ntfs. yeni teknoloji istiyoruz artık. 30 senelik ntfs değil.
yakında tası tarağı toplayıp xp ye dönecem gibi. olmuyor, en ufak bir virüste hemen ağırlaşıyor, hatta bazen çöküyor, gerçi sp1 çıktı... windows sekizin de bir halta benzeyeceğini sanmıyorum. geçen sefer de windows yedi de çıkmadan önce hakkında bir sürü şey sızmıştı. sonra bir çoğunun yalan olduğu anlaşılmıştı. windows sekizin de en güzel tarafı şu olacak galiba, bilgisayar çalışınca bütün sürücüler çalışacağına sadece ilgili sürücü çalışacakmış. bu sayede enerji tasarrufu ve bilgisayarın daha az yorulması sağlanacakmış. gerisi zaten fasa fiso görselik, bir kaç basit özellik. maksat kazık.
appcrash hatalarının devam edeceği işletim sistemi. *
pencere sayısının artmasından ibarettir.
usb 3.0 destekleyici işletim sistemi.
kendisini çok ama çok geliştirmiştir. neredeyse androidden farkı kalmamış.

http://www.youtube.com/watch?v=p92QfWOw88I
güncel Önemli Başlıklar