1. 1.
  II. murat tarafından yaptırılan köprüden ismini almış olan tipik trakya ilçesidir. * * * *. verimli çeltik tarlaları nedeniyle sanayisi ve diğer gelir kaynaklari tarim üzerine kurulmuştur.trenle avrupaya gideceklerin göreceği türkiyeye ait son yerleşim merkezidir.nüfusu 35000 civarındadır.
  dahası için http://www.uzunkopru.gen.tr
  3 ... sefertasi
 2. 2.
  174 gözü bulunan köprüden adını alan ilçe.Türkiyenin(dünyanın dediler) en uzun taş köprüsüne sahiptir.1 km üzerindeki uzunluğu ile ergenenenin taşan suları üzerinden geçişimizi sağlar.
  Köprüye yakından bakıldığında kabartmalar ve girişinde gözetleme kuleleri görülebilmektedir.150 mt ye yakın kısma toprak altında kalmıştır.
  3 ... sex pistols
 3. 3.
  edirne'nin bi ilçesi,aynı zamanda kişiden kişiye değişen uzunluk ölçülerine göre ki bence 1000 km den uzun olan köprüye verdiğim isimdir.türkiyedeki en uzun köprü adana da bulunup,uzunluğu 1.8 km olan uzunköprüdür.
  2 ... silly
 4. 4.
  en önemli özelliğinden biride köprünün başında osmanlı devleti nin ilk hürriyet heykeli ni dikmiş olmasıdır. köprünün yapımı tam 16 yıl sürmüştür.
  2 ... serander
 5. 5.
  Edirne'de Ergene Nehri üzerine ll.Murad'ın mimam Muslihiddin'e yaptırdığı köprü. YApılış tarihi 1427-1443'tür. 1392 metre uzunluğu vw 174 metre genişliği ile dünyanın en uzun taş köprülerindendir. Osmanlı Ordusu'nun Avrupa'ya geçişi için yapılan köprü,günümüzde beton malzeme kullanılarak yenilenmiş ve genişletilmiştir. Artık yıpranmaya başlayan köprü,bölgeye yeni bir köprü yapılabilirse ,tarihi gezi alanı olarak hizmete sunulacak.
  ... rick blaine
 6. 6.
  yerlisi olduğum köyden az gelişmiş yerdir.yerli halkın daha çok romanlarla anlaşmazlığı vardır. köfteci niyazi'si ve cazgır dondurmacı'sı bir numaradır.
  4 ... sopartacus
 7. 7.
  ne zaman orada bir hafta geçirsem şivesiyle kendimden geçtiğim memleketim.
  1 ... paler
 8. 8.
  http://www.sabah.com.tr/c...416680256D4CD113E9CC.html
  ... darkness nights
 9. 9.
  akp'nin garanti alacaz üleyn gözüyle bakıp babaları aldığı memleketim. önceki dönem belediye başkanı ercan çobanoğlu na yazık olmuştur o ayrı.
  -1 ... sopartacus
 10. 10.
  akp'ye kapak olan güzide ilçemiz.
  1 -1 ... maturin