1. 1.
    bir sezen aksu klasiğidir.
    sözlerini de yazayım, şarkı eşliğinde okuyun, ağlayın.

Kolay olmayacak elbet üzüleceğiz
    Mutlaka bir iz bırakacak
    Belki de çocuk gibi sana küseceğim
    Seneler sonra utanarak
    Dokunup birer birer sevdiğin eşyalara
    Hatta belki ağlayacağım
    Acı çektiğim doğru ama sen bana bakma
    Ne olursa olsun seni unutacağım

Seni sevdiğimi unut sevişmelerimiz yalan
    Unut beni de her yalan gibi unut

O sevgiler ki yoktular onlar ümitlerimizdi
    Ne ümitler yaşlandı gel zaman git zaman
    Ayrıldığımızı unut yalnızlıklar zaten yalan
    2 ... trinfr
  2. 2.
    Çoğu insanın gözyaşını, hıçkırıklarını, pişmanlıklarını içinde tutan Sezen Aksu klasiği.
    3 ... kim ne demisti
  3. 3.
    [söylenişinde vurgusunun tınısını duyarsın bu kelimenin]

dünyanın en zor kelimelerinden birisidir. defalarca içlerde sigaya çeker kendini birey. kendisiyle hesaplaşır benleri arasında bir savaş vardır[bozkırkurdundaki gibi] kimisi bir gerçeği hatırlatırken kimisi nefret besler.[birisi keşke derken bir diğeir ihtimalleri besler sürekli;ama sevgi bir diğerinin yüzünde iğreti durur] kendi içersindeki savaştan çıkabildiği sürece; belki unutabilir. aslında unutulmaz diye söylenen; unutulabilir hem de kolayca olur. eğer sevmek tutkuysa; gerçekliğimiz alışkanlıkır. o zaman bir anlık heyecan derler; ama bu da yalandır herhalde.

bir paragraf maval okudum herhalde;galiba unutmak değil;unutulmak öğrenilmeli.
    2 ... calderon de la barca
  4. 4.
    biten bir aşkın ardından eş dostun soyledigi, an itibariyle anlamsız gelen daha sonra dogruluguna inanılan kelime.
    1 ... kirmizi_pazen
  5. 5.
    unut beni sevgilim ben unutmuyorum dizelerini akla getirebilecek kelimedir.
    -1 ... silte
  6. 6.
    bir tür veda komutudur.
    kararlılıktır.
    söylenilen kişi seviliyorsa hala, dudaklardan dökülmesi zor olandır.
    1 ... dancing in the moonlight
  7. 7.
    hangi halet-i ruhiye içinde olursanız olun gayriihtiyari bir yerlerden duyduğunuzda ağzınıza sıçmanıza vesile olacak bir sezen aksu parçası.

O sevgiler ki yoktular onlar ümitlerimizdi
    Ne ümitler yaşlandı gel zaman git zaman
    Ayrıldığımızı unut yalnızlıklar zaten yalan
    1 ... free your mind
  8. 8.
    ''en keşleştiricileri''nden, olağan şüpheliler (bkz: yarası saklım), (bkz: tükeneceğiz), (bkz: geri dön), (bkz: belalım), (bkz: sen ağlama), (bkz: git), (bkz: geçer), (bkz: her şeyi yak), (bkz: vazgeçtim) arasında her daim kendisine yer etmiş, dinlemesi, dinleme sonrası, her daim buhranlı olan, dert olsa da olmasa da, adamı ortadan ikiye bölen rakılık, o da olmadı kafalık şarkı.. sezen aksu 88 albümünden çıkma olup, en rambosundan bıçaktan daha keskin sözleri sezen aksuya, müziği de garo mafyana aittir.
    1 ... faidelibilgi
  9. 9.
    suitcase adlı grubun mükemmel şarkısı.
    ... cemmm
  10. 10.
    soylemesi dile kolay olan kelime.
    1 ... limon cicegi kolonyasi