bugün

üyeleri çok sade ve kendine güvenen pilotlardan oluşan ve tüm hava subay pilotlar arasından en iyileri seçilerek kurulan, türkiyenin gururu dünyaca ünlü hava akrobasi takımı. türk yıldızları pilotları diğer subay pilotlardan da her zaman saygı görürler çünkü yaptıkları iş hiç kolay değildir ve özel yetenek ister.
türk hava kuvvetlerinin mensubu olan her pilotun görev alabileceği akrobasi takımıdır.diğer türk pilotlarından farkları bayrak kırmızısı uçuş tulumuna sahip olmalarıdır.dünya üzerindeki jet uçağı ile gösteri yapabilen sayılı filolardandır.pilotunu kendisi yetiştiren hava kuvvetlerimizin gurur kaynağıdır(bizleri yurt dışında da temsil etmektedir).8 uçaklı paket gösteriyle her seferinde nefeslerimizi kesmektedirler.
onlar türk yıldızları,
türkün yıldızlar.....
(bkz: türkiyenin gurur kaynakları)
girne de canlı olarak izlediğim ve denizin üstünde alçaktan yaptıkları gösteride çok iyi oldukları gözlemlediğim, ingiltere de de savaş uçaklarından oluşan böyle bir gösteriyi izlediğim için bizimkilerin onlardan daha başarılı olduğunu bildiğim, eğer elinizdeyse ya da şansınız varsa, havacılık ve uçaklarla da ilgileniyorsanız gerçekten şapka çıkaracağınız gösterileri yapan grup.
Türk pilotlarının yeteneğini tüm dünyaya gösteren akrobasi filomuzdur... dünyada 8 li paket halinde akrobatik uçuş yapan ender akrotimlerdendir... özel olarak dizayn edilen nf-5 model uçakları kullanırlar... 2007 yılı itibariyle filoda görev yapan pilotların adları şöyledir; 1 numara yzb. ersin koru, 2 numara üstğm. kemal hıdıroğlu, 3 üstğm. evren ayna, 4 numara yzb. ercan bıçakçı, 5 numara yzb. engin sarsmazelsoy, 6 numara yzb. bahattin akçay, 7 numara yzb. tarık yılmaz, 8 numara üstğm. hakan ayar... kullandıkları nf-5 uçaklarının maksimum sürati 1315 km/sa dir...
turkiye de gurur yasatabilecek piril piril insanlarin da var oldugunu gosteren muazzam topluluk. (bkz: nazar degmesin)
onlar mustafa kemal in askerleri...
onlar turk yildizlari...
allah kaza bela vermesin.yıldızlarımız hep göklerde olsun.
gün itibariyle amsterdam'da gösteri yapmış türk hava kuvvetleri akrobasi timi.
(bkz: geliyor ata sına gönül verenler)
3'üncü Ana Jet Üssüne bağlılardır. evet, iple. bakım ve onarımları konya'da yapılır yani.
dünyada süpersonik uçaklarla 8'li paket halinde gösteri yapabilen tek hava akrobasi timidir.

http://www.youtube.com/watch?v=BeNM0_9YCyc

http://www.youtube.com/watch?v=DiA3gYiNCqU

ayrıca, tek seferde en çok canlı izlenme rekoru da bu time aittir. bakü'deki bir gösteride, 1 milyonun üzerinde seyirci canlı olarak izlemiştir.
götleri kalkık pilotlardır. *
Okuldaykene bir takım komutanımız vardı, üsteğmendi, manyağın tekiydi, şöyle derdi : havacılar benim postalım bile olamaz. arkadaş piyadeydi tabi. Sonra biz karacılar havacılara, özellikle de pilotlara hep bok attık, atmaya da devam edeceğiz. Ruhumuzun derinliklerinde kök salmış olan kıskançlığı ve kompleksi ancak böyle dindirebiliyorduk. Pis pilotlar, sevmiyoruz sizi.
Türk Hava Kuvvetleri'nin cesur kanatları.
http://www.tsk.mil.tr/galeri/images/10_1.jpg

(bkz: nazar değmesin)
az önce 29 ekim 2008 cumhuriyet bayramı gösterilerinde yine her zamanki cesur ve inanılmaz gösterilerini alınlarının akıyla ve başarıyla icra etmiş, türkiye'nin değil, dünyanın en cesur ve en mükemmel plotlarının kullandıkları uçaklarla anılan grubun ismidir.

dünyada böyle gösteri yapabilen başka hiçbir pilot ya da pilotlar yoktur. izledim kanım kabardı ve gaza geldim sanmayın. hayatımda söylemiş olduğum en doğru faltır bu. onlar gibisi yoktur.

iniş takımları açıkken yaptıkları gösterinin ne anlama geldiğini teknik ve imkan açısından aramızda pilotluğa dair bir şeyler bilenler varsa açıklasın da ne demek istediğimi anlayın.
eğitimlerini ara sıra konya da yapan, hiç beklenmedik bazı zamanlarda selçuk üniversitesi nin üstünde uçarak kalp çizen, çok yetenekli pilotlardır.
izmir de ya da eskişehir deki üslerde eğitim alan jet pilotlarından oluşan takım.
artık yeni bir şeyler beklediğimiz türk akrobasi timi.
izleme şerefine nail olduğum yıldızlardır. gurur kaynağı.
30 nisan 2007'de istanbul kadıköy iskelesinde izleme fırsatı bulduğum ve hayranı olduğum akrobasi timi. içlerindeki pilotlardan bazıları şehit olmuştur. ordumuzun göz bebeği olan pilotların içinde bile binbir zorlukla seçilen 8 kişinin görev yaptığı timdir.
Bugün itibariyle sabah saatlerinde izmir semalarında gösterilerini icra edecek olan hava akrobasi timidir.
bugün saat 15.00'da bursa'da gösteri yapacak olan, gösterilerinde 8 süpersonik uçak kullanan dünyanın ilk ve tek akrotimidir.

edit: eksilemene gerek yoktu. mesaj atsan değiştirirdim.* gösterilerinde 7 uçak kullanıyorlar efendim.
her bayram trt ekranlarında akm de aynı sesin sunumuyla artık bir klasik haline gelen hava akrobisi timidir. aynı gösteri de olsa aynı sesin sunumuyla da bütünleşse vazgeçilmez olan timdir.
turkish stars şeklinde bir arama motoru parametresi ile dünya çapında ne denli hayranlık ve saygı gördükleri anlaşılabilecek, üstün yetenekli pilotlardan mürekkep ekip.

ayrıca, her biri çok iyi savaş pilotudur ve eğitim verirler.