bugün

şerif ıssı'yı bir bölümde oynatarak aklımızda kalan şerif ıssı profilini tekrar canlandırmış dizidir.
ismiyle ve içeriğiyle genel olarak değerlendirildiğinde yerli ve yabancı kaynakların yıllardır yürüttükleri türklüğü aşağılama, özbenliğinden iğrendirme, avrupa ve batıya özendirme amacı güdenlerin ekmeğine yağ süren çalışmalardan birisi olarak görüyorum. göz ucuyla gördüğüm ve arkadaşların bahsetmesi dışında fazla bilgi ve ilgimin olmadığı dizi. isminin değiştirilmesi yerinde olur.
daha seviyeli olmasını isterdim. gerçeklikten çok uzak.. baştan sona izlemedim ama baktığım sahnelerde belaltını ima eden espriler havada uçuşuyor.
(bkz: pizza pizza)
acayip saçma bulduğum ve mallığın doruk noktasını yaşatan dizi.
bolca kafa siken kuzu ailesi ile ilgili bir sitcom. esprileriyle yarmıştır. ama erman kuzu karakteri biraz recep ivedik taklidi sanki.
izlemeye çalıştım yemek yerken. ama olmadı. türk insanını salak yerine koyan salak bir dizi. bizler mizahın bu kadar uzağında değiliz yahu. google'a ''komik vidyolar'' yazıp çıkan sonuçlarla vakit harcamak çok daha mantıklı.
Gün geçtikçe daha mikimmel olan dizi. Oyuncular ilk başlarda biraz tutuktu, şimdi uyum sağlamış ve güzel oynuyorlar. Abiye hanım alkışı hakediyor. Erman'a minnak odunum demesi beni kahkahalara boğdu.
olmuş, oturmuş dizidir. özellikle bu gece sofraya oturduklarında "yemekteyiz" programını tiye almaları ve komşuların erman'la abiye'yi taklit ettikleri son bölümü kahkahalarla güldürmüştür.
10 ve 22 cm arasında değişendir.
şafak sezerin gözümden düştüğü, show tv kanalında yayınlanan saçma dizi.
Şafak sezer'in başrolünde oynadığı show tv'de yayınlanan komedi sitcom'u.
türk televizyon tarihinin en berbat dizilerinden bir tanesidir. binnur kaya'ya ciddi anlamda yazık olmuştur. umarım daha fazla uzatmazlar ve binnur kaya daha fazla kariyerini lekelemez.
3 bölüm anca dayanabildiğim dizi. nasıl espriler, nasıl senaryodur o öyle. kültür şoku yaşamamak elde değil yarebbim.
baba: bak sakın canlı yayına bağlanıldığında gaz filan çıkarayım demeyin. etrafınızda kameralar dolu..

- tamam baba.

3.. 2.. 1.. yayın.
..

baba: brttt..
geçen gün sadece 5 dakika boyunca izledğim ve şu cümleyi duyduğum dizi. "anne o kadar şeyi nasıl aklımda tutayım ben yaa otistik miyim ben " . bu ne lan? senaristine bakayım dedim, tayfun güneyer' miş. hiç şaşırmadım. ulan daha otizm anlamını bilmeden, böyle bir cümle kurarak gülmesini mi bekliyorsun insanların? sen sadece otizmi rain man mi sanıyorsun? yazık sana tayfun güneyer. zaten yapımların hiçbir şeye benzemiyordu, bir de kurdurttuğun cümlelere bak. işin ilginci o kadar kişi vardır o ekipte, oyuncusu, cartı curtu bir tanesi de bir bok dememiş. yazıklar olsun.
şu an oturduğum apartmanın sanki ışık hızının sınırında uzayda haraket ettiğini hissettiren ve bu bağlamda izafiyet teorisini bana ispatlamış dizi. yani o kadar çok tekrarı veriliyor ki insan zamanın hiç geçmediğini yada yavaşladığını düşünüyor hep aynı görüntüleri gördükçe. hani şimdi albert einstein yanımda olsa "hah işte a.q anlatmak istediğim buydu" diyecektir buna eminim.

edit: imla
Binnur kaya'nın gene oyunculuğunu konuşturduğu dizi.
Ne kadaaaaaaaaaaan çok seviyoğum beyimi.
Mikemmeeeel.
böyle espirilerle nasıl tuttuğunu anlayamadığım dizi. geniş aile taklidi olamya çalışıyor ama geniş ailenin yeri bizde çok geniş.
tek kelimeyle boktan olan dizidir. kaba sabalığın acınasılığını mizah unsuru olarak peşin kabulle işe girişmiş, bırakınız güldürmeyi, günlük sıradan geyiklere bile yaklaşamayan diyolaglarını kahkaha efekti koyunca kurtardığını zannetmektedir. Bu tür sitcomlarda paralel kurgu olur elbet, ama sanırım paralel gidiş gelişlerde zamanın akmadığı yeryüzündeki tek dizidir. ve bu tür senaistler, yönetmenler para kazanırlar memleketimde.
şarkısı kadıköy acil'den vurgu ve gökdenize ait olan dizi.
(bkz: isim ve izleyici uyumu)
fragmanı, itici esprilerine rağmen kendinizi izlemeye zorlayınca güldürebilen dizi.
Abide hanımın özlü sözleriyle renklenen dizi. Misefirperver'e misafirparkır demiştir.

- komşu komşunun gülüne muhtaçtır.
- istemek başarmanın karısıdır.
türk malı bir dizi. seyrediyorsun seyrediyorsun sonunda ne gelecek diye. derken araya reklam giriyor bolca... derken dizi bitiyor.
güncel Önemli Başlıklar