bugün

abiye konuşurken içim geçiyor. yarcan'a ise ölüyorum gülmekten. internette izlerkene abiye'yi ilerletiyoru. çok kafamı ağrıtıyor sözlük çook.
ailenin türk malından çok (bkz: kürt malı) na benzediği dizi.
bir nevi according to jim ** çakması ama öyle böyle değil. **
senaristlerinin konunun pek bi tırt olduğunun farkına varıp oyunculuklara ağırlık verdiği dizi. binnur kaya ve şafak sezer şimdilik diziyi götürmektedir.
Abiye "temizlik irandan gelir" diyerek efsaneleşmiştir.
mal gibi bi dizi izleyenlerin tuhaf bi şekilde mallaştığı espri üretkenliği diyerek saçmalayan mikemmel ötesi bi dizi.
amerikan kıro aile komedisi married with children dizisinin çakması olan, binnur kaya nın resmen harcandığı basit bir komedi dizisidir.
tutacağını düşünmemiştim. bu durum türkiyenin gerizekalı ortalaması hakkında biraz daha düşünmemi sağladı. en azından bu kadarını beklemiyordum.

ve hakikaten, türk malıdır.

türkler hayatları boyunca böyle mal bi dizimsiye şahit olmamıştır olamayacaktır.

recep ivedikçilik, yapmacık hareketler, paso aynı dosyayı gülme efekti diye koymalar, yok bok varmış gibi ıhıhıhıhılamalar.. çok mal bu dizi çok.
şahsen benim de pek beğenmediğim dizi. espriler ortalama bile değil çoğu zaman. ama benim bu diziyle ilgilenmemi sağlayan farklı bir durum var. gaffur'un çakkıdı dansına yarılıp, türk malı dizisini, married with children dizisinin çakması olarak nitelendirilip, avrupa yakası denen diziye bunca sene gülmek, üstelik onun da açık bir şekilde yabancı sitcom'lardan araklama olduğu gerçeği göz önüne alındığında garip geliyor. Hele de gülse birselin son bölümlerinde durmadan popüler programlara atıfta bulunmasına " bu kadın dahi yea " şeklinde gülmek nasıl bir yaman çelişkidir. işte türk malı dizisi ve avrupa yakası karşılaştırması burda ilginç geliyor bana.
rating'i yüksek, senaryo bakımından alt sınıf fakat iyi oyuncu ve oyunculukların olduğu bir dizi.
benzeri için (bkz: cumaya kalsa)
biraz önce türk malı adlı dizinin fragmanını izledim tesadüfen.. ne tuhaf bi şarkı lan o . türk malı hooo, türkmlaı höö diye şarkımı olur amk .. nabıosunz lan siz.. iyice öküzleşiyoruz arkadaş!!
(bkz: baba bana para ver baba der neee)
şafak sezer ve binnur akkaya gibi iki harikulade oyuncunun oynadığı, böylelikle paçayı kurtaran, senaryosu vasat bir türk sitcomudur.
abiye: her koyun kendi bacanağıyla basılır.
o kadanda mikemmel bi dizi olmamakla birlikte ezele tercih edilen dizi olması umulan dizidir. mesele türk malı değil mesele insanları ezel bağımlılığından kurtarmaya çalışmaktır.
şimdi bunun esprisi nedir... türk malı; biz böyle bir toplumuz işte erkek genelde karısına köpek der çocuklarına salak muamelesi yapar, aynı şekilde cocuklarının kafasına gözüne sıklıkla tokatlar indirir ... evde o adamı bekleyen gerizekalı bir kadın vardır. komik olan bumudur şimdi biz buna mı gülmeliyiz hepberaber... bumudur türk malı tamam türklüğün verdiği bir çok esprili durum vardır ama yapmayın bu değildir olamazdır. televizyon kanallarımızda ne yazık sıkca yaşadığız mesele, izleyiciyi salak yerine koyan bir senorya yine. üstelik korkunç bir tesadüfle karşılaşltığım başka bir durum ise seda sayan hanfendinin durup durup o rolün taklitini yapıyor olması da bu dizinin amacına nekadar ulaştığını, izleyici kitlesinin şahane yüzünü göstermiş bulunmaktadır.
iki taklitçi zihniyetin bir araya getirdiği üründür. şafak sezer, cem yılmaz'ı taklit ederek az da olsa kendine bir kitle yaptı, baktı ki cem yılmaz'ı taklit etmek zor daha kolayı olan şahan gökbakar'a yöneldi ve işin içinden rahatlıkla çıktı. tayfun güneyer ise taklitçiliğin kitabını yazmıştır, o anın espiri furyasını herkesi ve her şeyi taklit eder ve piyasası bitmez. hiç hatırlanmayacak listesinde birinci sıralardadır.

(bkz: türk malları)
düzeltme: "intikam, soğuk yenen bi inektir.*

revize by seaman.
sinsirella ya da cincirella
ak aak aaakkk aaakkk aaakkk akkk...
çok iyi bir komedyen olabilecek kapasiteye sahip şafak sezerin kendini heder ettiği yapımlardan biri daha.
"bekara karı okşamak kolaydır"
"zaman en iyi topaçtır."
konuk oyuncu: güven kıraç
abiye karakteriyle binnur kaya yine ustalıgını konusturmustur...dikkat edilirse dizi artik onun üzerinde dönmeye basladi..safak sezer bile yardimci oyuncu moduna girdi sayesinde..
--spoiler--
dalından yeni koparılmış bir oduncasına uyuyordun ierman.
--spoiler--