bugün

show tv de yayınlanan şafak sezer ve binnur kaya gibi komik sanatçıların başrol aldığı herkesi gülmekten kırıp geçirmesi beklenen fakat çoğu kişiyi hayal kırıklığına uğratan dizi.
binnur kaya'nın ikinci bölümde düğün tacım diye gözümüze gözümüze soktuğu düğün tacı yatak odalarındaki düğün resimlerinde niye yok acaba? ilerde bi hinlik çıkmasın bundan. ya da ben losta ara vereyim.
(bkz: 2010 da bitecek diziler)
Saçmalıklarla dolu ve sanki küfür edince komikmiş gibi gelen dizilerden biri..
--spoiler--
Karışma Bende
--spoiler--
binnur kaya'ya olan hayranlığımı geçici olarak durdurduğum dizidir.
evli ve çocuklu dizisinin kopyası. gördüğünde direk bu dizi çağrışıyor. ama şafak sezer al bundy i hiç canladıramıyor. o role en iyi ercan yazgan yakışırdı.
show bu diziyi de kaptırmazsa iyidir*bu haftaki bölümü güldüren dizidir bilhassa jakuzi sahnesinde şafak sezeri köpüklü kafasından öpmek gerekir.eminim reyting açısından mikemmel bir gün olmuştur ama bunda ezel in yeni bölümünün olmaması etkendir.sahi ezel niye yok lan.niye.yeter lan.
(bkz: gel ezel nerdesin)
(bkz: eda taşpınar)

kesinlikle türk "malı" dır. süzme hemde.
abiye kuzu 'ya göre moda, insanın kendisine yapışanı giymesidir.
şafak sezer ve binnur kaya'nın başrolde olduğu ve son günlerde beni güldüren tek şey.
dikkat edildiğinde recep ivedik taklidi olduğu anlaşılabilir. erman kuzu' nun bir anda sinirlenmeleri, mantıksız konuşmaları, ses tonu, şivesi tamamen recep ivedik bozmasıdır. yakışmamıştır şafak bey' e.
4. bölümü dün yayınlanan dizi.
şu sahne beni benden almıştır:

--spoiler--
erman kuzu ve komşusu gökhan arabayla gitmektedir.
e.k: bu araba kaç motor?
k.g: dur abi dikkatimi dağıtma.. 1400 motor galiba.
e.k: bu arabanın gazı var mı?
k.g: evet var abi.
e.k nerede?
k.g: nerede olacak işte burada.
e.k: e bassana o zaman, az önce ata arabası bizi 70'le solladı.
k.g: hız limiti 50 km. kaza yaparız hem.
e.k: merak etme bu hızda bi bok olmaz.
k.g: emmniyet kemerini bağla 60 a çıkıyorum.
e.k(göstergeye vurur ve]): bu niye 40 a çıkmıyo?
arkadan millet kornaya basar geçer. erman kuzu çıldırır. Laf atanlara laf atar. En son gökhanı gaza getirir.

e.k: göster elini şunlara at lafını.
bir arabaya laf atarlar. araba durur. arkasındaki yazıya dikkat edilir ve aynen şu yazıyordur:
kung fu tekvando karete ve diğer kavga sanatları kurs servisi.
(bkz: kavga sanatı)

e.k: (camını kapatır) camını kapa camını.
g.k: ....
e.k: ben ona mı dedim yaaav arkadaki kamyona dedim. bizi soktuğun hale bak yaavv.

--spoiler--
şafak sezerin tek başına komik olduğu gerçeği gördüğümüz dizi.
şafak sezer'in yerine engin günaydın'ın oynaması gereken dizidir.
sözlükte ne kadar beğenilmesede izlenen dizimş. izlemeyen adam konusunu olayları nereden bilsin ki. madem beğenmiyorsun hiç izleme kurtul gitsin. * *
şu ana kadar ki aldığı genel eleştirilere bakacak olursak:

-osurukla güldüren adamdan komedyen olmaz.(Şafak Sezer)
-sadece o var diye izliyorum.(Binnur Kaya)
-yapım kadrosu kötü.(Tayfun Güneyer)

sadece bu yönüyle bir diziyi eleştirmek insafsızlık olur. avrupa yakası'nın ilk bölümlerindeki amatörlük ve oyuncu yetersizliği dizinin kötülenmesini mi gerektiriyordu? daha sonraki 5 yılda türkiye'nin bir numaralı dizisi olan bu projenin bitmesi anlamına gelirdi. o yüzden biraz daha sabır gösterilmesi kanatindeyim.
benim annem bir melek'in alternatifi olamayacak kadar kötü bir dizidir.
şerif ısı yı konuk olarak gördüğümüz dizi. galiba koskoca bölümde en komik bölüm o olacak. yoksa esprilerin kalitesi gayet düşüktür. işin ilginci toplum olarak neye güldüğümüzü gerçekten bilmiyoruz. komedi gülmeyi ve espriyi çok seven bir milletiz. her zaman sinemada veya televizyonda komedi filmleri daha çok tercih edilir. fakat o kadar kötü komediler yapılıyor ki hem sinemada hem televizyonda insanlar artık tam anlamıyla saçma dizilere sarmış duruma geçtiler. bir ezberbozan olarak geniş aile çıkıp piyasayı biraz düzeltse bile hala geniş aile bile eleştiriliyor. onun için türk malı da öyle bir tat olacak duracak.
tek eksiği senarist olan dizi. ne o öyle bazı sahneler yarım saatte bitmiyo, sırf zaman geçsin diye birbirini tekrarlayan diyaloglar falan.
married with children dizisinin turk versiyonu olsun denilmis ama olamamis dizi. olmamis ne yazik ki.
recep ivedik'ten çalıntı olduğunu gösteren dizi.
her iki dakikada bir türk malı hoo türk malı yee diye beynimi siken jeneriği olan komik olmayan dizi.
şafak sezer in başrol oyuncsu olması zaten dizinin kalitesinin nerelerde olduğu konusunda ipucu vermektedir.
şerif ıssı ile abiye kuzu nun birbirlerine çanta fırlattıkları sahnede koptuğum dizi.*
Şafak sezerin resmen recep ivedik taklidi yaptığı dizi.