bugün

entry'ler (177)

yazarların isim veya nicklerinin tersten yazılışı

irelav - valeri.

lazım olduğu zaman kaybolan şeyler

şimdi bir çağrı atsam kolayca ortaya çıkardı dedirten şeylerdir.

umutsuz ev kadınları ndaki iğrenç ergenler

zengin ergenlerin yaşadıkları aşklar, acılar ve gündelik hayatlarının bir kublesini gösteren oyucu ergenlerdir. gereksiz ergenler sürüsüdür.

sahne tozu yutmak

kolay kolay yutulamayan ender tozlar arasındadır. tabii o tozu yuttuğunu sanmak da vardır, o daha acıdır.

yalnızlık

o olmasa ne kitaplar yazılır, ne şarkılar söylenir, ne besteler yapılır, düzen değişir. ara ara kalınması fakat fazla kalınmaması gereken durumdur.

hiç vergi iade fişi yazmamış insan

öyle her istediğinde kumbaranı gizli gizli açıp milyonlukları içinden aşırmak değil fiş toplamak. fiş toplayan insan sabırla biriktirir, sabırla teker teker yazar, sonra sabırla bekler. bu süre zarfının içerisinde fiş toplamayan, fiş toplayanın bu yaptıklarına anlam veremez.

evlenmek için en ideal yaş

çocuk yapmak istediğiniz yaştır.

model

müzik piyasasından pembe bir mezarlık olup çıkıp gitmelerini istediğim gruptur.

beni bu kadar çok sevme diyen sevgili

ıssız adam tribindeki sevgilidir.

şirince

en güzel böğürtlenlisi diye böğürüyor insan ta ki yaban mersini şarabıyla tanışana kadar. kış mevsiminin en çok tüketilesi içkisi şirince'nin meyve şarapları olsa gerek.

türkçe şarkılarda geçen acımasız sorular

çok tatlısın, güzelsin, şekerci mi baban senin?
kaşın kara, gözün kara, kömürcü mü baban senin?

horlayan biriyle aynı odada kalmak

ayaklarına ayaklarına vuracaksın onu uyandırana dek. uyandığında korkutacaksın. korkutup kaçıracaksın. sonra mışıl mışıl devam et.

11 11 11 tarihinin ilk entryleri

uğursuzlukla alakası olmayan gündür. fakat çocuğunu bu tarihte doğurmak isteyecek, bu tarihte nikah kıyacak kadar ciciş bir hede de değildir. pek normal bir 24 saattir. yaşa gitsin.

günü en iyi anlatan şarkı

aldırmam hiç yağmurlara benim güzel hatalarım var.

kasım ayını romantizm vakti sanmak

soğuk kasım ayında onları ısıtacak tek şeyin sevgili olduğu hissine kapılmak.

sıçarım ha

tipik atarlanmadır.

yeni telefon alınca jelatini çıkarmayanlar

hevestir. heves ise geçicidir.

ben bu yazıyı marlboro ya yazdım

hayatımı mahvettin ve de mahvetmeye devam ediyorsun desem ona çok haksızlık etmiş olur muyum diye düşündüren zehir. kimse en kötü zamanlarımda onun gibi yanımda olup bir o kadar da zarar vermedi...

güzel bir kız görünce hemen yavşamayan erkek

gece boyunca zaten kesip durmuştur. bak sana bakıyorum ama sallamıyorum izlenimleri bırakılmıştır. gecenin sonunda ortalık tenhalaşınca da ağır yavşayacak olan erkektir. 'geçiniz' denilesidir.

eski sevgiliyle tekrar çıkmak

sınırları zorlamak anlamına gelir. gerek yoktur.