1. 1.
    toplu taşıma araçlarında (tramvay, otobüs, vapur) "vohahahahaha" diye anıra anıra gülen, sürekli foto çeken, her daim mutlu, kızarık suratlı insanlara halk dilinde verilen isim. hatta yabancı kelime la bu. sırt çantalı olanları tercih sebebidir.
    ... laz pacino
  2. 2.
    Turist diye sürekli hoş görü bekleyen, (bunda tabiki bizim halkımızın çok büyük rolü var), üç kuruş paralarıyla burda muhteşem tatiller yapan, orda yüzlerine bakılmazken burda paşa muamelesi gören çapulcu milletler topluluğu.
    2 ... şubat
  3. 3.
    esnafın, gözlerine girmek için binbir çeşit şebeklik yaptığı velinimet.
    ... krmyrdsn
  4. 4.
    döviz getiren ahlak götüren guruh.

(bkz: nine lafları)
    ... siyahbeyazkizil
  5. 5.
    ben şu bilgileri vermekle yükümlü hissediyorum kendimi;
    arkadaşım adam sagır degil, sadece dilimizi bilmiyor.
    öküz gibi bagırmana gerek yok.
    1 -1 ... sozlugesozlukdiyenyazar
  6. 6.
    sahil kenarlarımızı bedava denilecek bir fiyat karşılığı kullanan kişi.
    2 ... karaar
  7. 7.
    Bunların arap olanları kanımca taksime yabancı servisler tarafından getiriliyor.amaç diğer turistlerin bize benzerliklerinden dolayı yanlış intiba sahibi olmalarını sağlamaktır.nedenini pek anlayamadığım şekilde kentucky kökenli kızarmış tavukçuya pek bi takılırlar ve bir kanatı 3 saniyede bir kova butu karı koca bitirenini de gördüm.kanımca bunların bu performansları karşıksız kalmaz zira arap ingilizcesiyle durum özeti the more being donkey the more extra money dir.
    -1 ... zigana34
  8. 8.
    (bkz: kurban bayraminda turkiye de bulunan hintli)
    2 ... 2911
  9. 9.
    sürekli ikamet ettiği yer dışında, 24 saatten fazla olmak koşuluyla, para kazanma amacı gütmeksizin, başka bir yerde kazanmış olduğu parayı harcayarak turistik faaliyetlerde bulunup konaklama yapan kişi.
    -1 ... faker
  10. 10.
    sahil magandası için güzel bir yaz, esnaf için yolunacak kaz manasına gelen kelime.
    ... junior