1. 1.
  vatan gazetesi ondan bundan şeyler yazarı.
  1 -2 ... aabi
 2. 2.
  hiçbir yazısını sonuna kadar okumayı beceremediğim yazar bozuntusu.
  2 -2 ... yakupss
 3. 3.
  (bkz: mutlu tönbekici)...
  1 ... ferrole
 4. 4.
  yazdıkları sıcak ve okunmaya değer olan, bol bol gezen ve gittiği yerler hakkında okuyucusunu da bilgilendiren(!) yazdıklarıyla memleket meselelerini eleştimek yerine kendi hayatını sorgulayan, paylaşan köşe yazarı.
  3 ... tutunamayanlardan
 5. 5.
  vatan gazetesinde kendisine ait bir köşesi olan ,sık sık aslında kendisinin selahattin duman olduğu iddia edilen , görüntüsü kesinlikle deşifre edilmeyen yazar.
  arnavutköydeki evini , kedi mamalarını ,hakkari'de internete bağlanmanın ne kadar zor olduğunu ,belli bir yaştan sonra bekarlığın kadınları depresyona soktuğunu ,kankayla yatıldığında sonuçlarının neler olacağını ,ikeaden mobilya alındığında nasıl monte edileceğini ,şekip amca ile günay teyzenin aşklarını o olmasa nasıl öğrenebilirdik?mazallah cahil cühela yaşayacaktık.
  4 ... obsessive
 6. 6.
  vatan gazatesi yazarı...kendi hayatından kesitLeri komik bir biçimde okuyucuya sunar...iLk başLarda iğrenç bir yazar oLduğunu düşünüyordum...sonra gitgide beğenmeye başLadım...şimdi ise hergün okuyorum , acaba bugün ne gibi sakiLLikLer yapmış diye...evLenme isteği iLe biLinir...bir çok taLibi vardır...
  2 ... tucimania
 7. 7.
  Zülfü Livaneli ile aynı baskıya yakışmayan yazarcık.
  4 -3 ... sulh
 8. 8.
  sanal olduğu su götürmez gerçek olan fakat bu yazıların sahibi mutlu tönbekici mi yoksa selahattin duman mı hala net karar verilemeyen kişi.
  1 -1 ... krmyrdsn
 9. 9.
  ayşe arman imitasyonu!
  1 -2 ... penta-don
 10. 10.
  her ne kadar selahattin duman olduğu iddaa edilse de sabahın köründe beni güldürmeyi başarabilen ve her sabah vatan gazetesini almamı sağlayan köşe yazarı..
  -2 ... iluvatar