bugün

entry'ler (159)

bir erkeğin yakışıklı olmadığını anladığı an

yakışıklılık erkekler için çok önemli değildir. ama sempatik erkek için aynı şey söz konusu değildir. sempatik olmak erkekler için içler acısı bir durumdur. tecrübe ile doğru orantılıdır.

eğvlenmelik kız

evlilik ve eğlence kavramlarını bir arada yaşamak çok az insana nasip olacak birşeydir. evlilik belli bir süreden sonra ciddileşen bir kavram olduğu için bu konuya daha realist yaklaşılması gerekir.

dünyanın en muhteşem ikilisi

wisp-tiny

(bkz: dota)

godspeed you black emperor

godspeed you! black emperor olarak bilinen, yaptıkları müzikler post-rock, instrumental, ambient türlerine dahil edilen kanadalı grup.

şarkıları 15-25 dakika arası değişen ve ilk 10 dakikaları genellikle durağandır ve monologlara yer verilir.

the dead flag blues şarkıları 10. dakikadan sonra coşturur.

tayyip in başbakan olması gereken ülke

(bkz: neverland)

gorillaz

glastonbury 2010 festivalinde clint eastwood şarkısını snoop dogg ile birlikte söylemiş müzik grubu.

joindota

yarısı tobiwan'ın (toby dawson) diğer yarısı purge (kevin godec) adında bir elamanın olan, canlı streamlerin, dota 2 updatelerin, dota 2 maç fikstürünün yayınlandığı site.

dota 2 oynayan biri olarak bu site sayesinde oyun oynamaktan çok oyun izler oldum. maç anlatımı yanı sıra sağlam oyuncuların pub gamelerinin de yayınlandığını düşünürsek oyunla ilgili bitmez tükenmez bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor. dota 2 oynayan arkadaşlar şiddetle takip etmelerini tavsiye ederim.

uludağ sözlük

yukarıdaki ''ben'' butonu ile ne kadar egoist biri olduğumu hatırlatan nadide sözlük.

sözlük yazarlarının sevdiği futbolcular

anketoviç.

rastgeleye tıklayıp mutanta dönüşen yazarlar

bir troll hikayesi.

alana haim

glastonbury festivalinde sahne almış 3 tane afet kardeşten biridir. hakkında henüz hiçbir bilgiye erişemediğim, icra ettiği müzikleri dinleyemediğim zattır aynı zamanda.

diğer afetler için (bkz: Danielle Haim) (bkz: Este Haim)

uludağ sözlük seçim anketi temmuz 2013

anket halk partisi.

natus vincere

şampiyonlukları bulunan dünyaca ünlü dota 2 takımıdır aynı zamanda.

kadro:
(k)puppey- estonya
XBOCT-ukrayna
dendi-ukrayna
LightOfHeaven-rusya
AA-rusya

lightofheaven şu zamana kadar gördüğüm en iyi suicide lane oyuncusudur.

baba ile alışverişe gitmek

bizim peder esnaf ama arada süper marketlere gideriz. alışverişin çoğunluğu da süper marketteki fiyatlarla kendi marketimizdeki fiyatları karşılartırmakla geçer.

moussa sow webo vs drogba burak yılmaz

burak olmasa drogbanın tek başına yeneceğini düşündüğüm kapışmadır ama burak ın işin içinde olması beni tereddütte bırakıyor.

en yakındaki kitabın 93 sayfasının 4 cümlesi

lysa arryn korkak bir inek.

(bkz: game of thrones)

insanın kendinden utandığı anlar

derse girecek öğretmeni beklerken, nöbetçi öğretmenin sınafa girdiğini gören kişi dersin boş olduğu anlar ve herkezle birlikte sevinmeye başlar. bu sevincin dozajını artıran mı ararsın, üçlü çeken mi arasın, ''saç ektirmeye gitmiştir oğlum'' diye kötü espiri yapanı mı ararsın... tabiri cayiz ise herkez nirvanaya ulaşır; ama öğrencilerden birini, nöbetçi öğretmene ''mehmet hoca niye gelmedi?'' sorusuna ''yakını vefat etmiş'' cevabını alması ise... diğerlerini bilemem ama ben hayatımda hiç bu kadar utandığımı hatırlamıyorum be sözlük.

yaran behzat ç diyalogları

harun ile behzat ç. şüpheliyi sorgulamaktadırlar.

h: doğru söyle lan sen mi öldürdün adamı.
ş: tövbe komserim. ben öldürmedim. benim şu zamana kadar türk polisine bi yanlışım olmamıştır.
h: hep de bunu söylerler zaten. adam karısını kızını bıçaklıyo, sonra benim türk polisine yanlışım olmaz diyo. hele bi olsun, hele o bıçağı bana çek ben sana n'apıyorum. çekemezsin ki. götün yemez.

the flashbulb

adamın ismi benn lee jordan. kendileri break core türünde eser vermekte. undiscovered colors parçası dinlenilesidir. kliplerini bizzat çeker ve time lapse tekniğini kullanır. tek kelimeyle adamdır.

edit: yazım hatası düzeltildi.

yaran film replikleri

(bkz: zombieland)

tallahassee arkadaşlarının neler yaptığını söylemektedir.
columbus: sürekli diğer insanlarının neler yaptığını mı konuşursun.
tallahassee: hayır ama öyle biri hakkında bir şey anlatabilirim.