bugün

Alınan vergilerle tekrar açılan kanal.
an itibari ile Troya operasını vererek beni şaşkına uğratan kültür sanat kanalı.
Bu ülkenin meşrebi belli cumhurbaşkanına troya operası dinletiyorlar.
Yok lan yok. Dinlemez o böyle şeyler.
Dolar üçlemesini niye ters sırayla verdiğini merak ettiğim kanal.
Her gece bi film zevkimiz vardı onu da 8'e çekmişler. Zaten iran filmlerinden başka bir şey yayınladıkları yok. Yayınlanırsa da en az 10 dakikası kesilmiş oluyor. Trt den iyi şeyler beklemek hataydı zaten.
halkın vergileriyie ayakta kalan yandaş trt'nin kültür kanalı.
Derviş zaim'in 1963 yılı kıbrıs'ını anlatan gölgeler ve suretler filmini altyazısız yayınlayan kanal. Ne de olsa hepimiz rumca biliyoruz.
Hay Sizin gibi kanalın ben... Filmde bazı olaylara anlam veremiyordum film bittikten sonra öğrendim ki kızla erkeğin birlikte olduğu sahneleri kesmişler. Tamam yatakta hoplayıp zıpladıkları sahneleri yayınlamanızı beklemiyoruz da bari seviştiklerine dair bir emare olsaydı. Daha bakışmalar başlamadan kesmişler.
Çoğunlukla belgeseller, tarihi filmler ve bazı can sıkıcı teleskop çekleri yayınlayan, tutkuyla hor gördüğüm, yayını serbest bırakan bir Türk kanalı.
yeniden açıldığından beri yayınladığı müthiş filmlerle şov yapan kanaldır.

bu akşam 21.00 da kefernahum yayınlanacakmış. izlemeyenlere duyurulur. acayip ve bol ödüllü film.
iki mimar konuşuyor.
trt de böyle şeyler görmek, alla alla.
Yayın hayatına başlayalı daha 3 ay oldu ellerindeki film stoğu bitti herhalde. Ne zaman baksam daha önce yayınladıkları filmler oynuyor.
bob ross ile resim sevinci programını tekrar ekranlara getirecek olan kanal. bu benim için baya efsane bir haber oldu. belki şurada kıvırcık bir ressam vardır...
ilk yayına başladığı gün gurindig 70 model tv mizde arayıp bulamayınca hayal kırıklığına uğradığım kanal...
Günümüzde bu kalitede kanal bulmak çok zor artık.
bu kanalın gerçekten trt ile bir bağlantısı olduğunu zannetmiyorum içerikleri türkiye standartlarına göre üst düzeyde. alt yazılı filmler belgeseller falan vermesi sanki 22.yüzyıl gibi.
Türkiye’de böyle bir kanalın olması çok alıştığımız bir durum değil. Kültür-sanat kanalı olması bu zamanda şükredilesi bir durum.
Reklamsız, ajitasyon yüklü haber ve daha pek çok gereksiz programi izlemeye maruz bırakılmadığınız trt kanalı.

Ödediğimiz Elektrik faturalarının böyle bir tv kanalına gidiyor olması mucizevi hakikaten.

izleyin, izlettirin efendim.
Trt okul u kapatıp yerine açtılar sanırım, Açın izleyin arkadaşlar çok güzel programlar var. Seçtiği yayınladığı filmler de müthiş eklemeden geçemeyeceğim.

Şu an edebiyat söyleşileri var. Ebet.

Edit: rızkımdan çalıp hep böyle şeylere verseler keşke.
milletin rızkından çalıp edebiyat söyleşi yayınlamak.

hmm iyiymiş.
aida operasını ilk defa yayınlayacak olan kanal.
Tam da tahmin ettiğim gibi artık filmleri tekrarlamaya başladılar ve ilk açıldığındaki o heyecanı kaybettiler.umarım tamamen kapanmaz.
Bu perşembe saat 21:00'de 400 darbe gibi bir klasiği yayınlayacak olan kültür kanalı.
Bir zamanlar Anadoluda'yı muhtarın evinde geçen eşekçi muhabbettini keserek yayınlayan kanal.
TRT 2, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na tarafından 6 Ekim 1986 tarihinde yayın yapmaya başlamıştır. Türkiye'nin ilk kültür ve sanat kanalıdır. Bir ara kapanmıştır.

TRT Genel Müdürlüğü 22 Şubat 2019 tarihinde TRT 2'nin tekrar yayınına başlayacağı duyuruldu. 22 Şubat 2019 tarihinde 20:00 saatlerinde yayınlarına yenilenmiş olarak tekrar başladı