bugün

entry'ler (93)

insan hakları

En görmezden gelinen toplumsal sorun. Milyarlarca insan bu hakların %80'inden mahrum bırakıkmış şekilde. Her geçen gün bu mahrum edilen i sa lar tüm engellemelere rağmen artmakta. Peki bu nasım duyurulur? Mass mediasız anlatmak zor. Sanatçıların gözünden anlatılan hikayeler bize verebilir. Bu sene Türkiye'de böyle güzel gelişmeler oluyor. Avrupa Birliği bu konu ile akalalı türkiyede sinema ile halka ulaşmaya yıllardır çalışıyor ve bu sene 11.kez bir film festivali düzenliyorlar. Benim favorim Arnavutluktan Kovan oldu Balkanların o yarı kapalı toplumunda ne sorunlar olduğunu anlatıyor. sizin de inceleyip sinema portföyünüze katmanızı önereceğim bir film öneririm.

Edit:tarih değiştirildi

italyanca da artikel vs almanca da artikel

italyanca aşırı kolaydır abi almancadakini sittin sene anlamıyorum italyanca öyle mi iki tane artikel il ve la iki çekim yap bitti.

gostudent

Küçük bebelerin şansına denk gelen korona illetinden sonra ilaç gibi gelmiş olan online eğitim platformudur kendileri… Seviye tespit, Ingilizce paketleri vs birçok hizmet var, en önemlisi de öğretmenlerin düzenli takip sağladığı konusu çünkü öğrenciler başıboş bırakılınca savrulmaya çok müsait bir duruma geliyorlar ve bu takip durumu zaten koronada dağılmış olan öğrenciler için harika bir durum

ayvalıkzade

Açıkçası bu aşağıdaki araştırmamı söz konusu mekanı Güler Sabancı instagram hesabından paylaşması sonucu gerçekleşti.

Ayvalıkzade çok şık bir çikolata, kahve ve dondurma dükkanı. O kadar şık ve ilmek ilmek inşaa edilmiş ki içeriye girdiğinizde kendinizi Belçika’nın meşhur çikolatacılarında hissedebilirsiniz.

Kurucuları 15 yıldır Türk kahvesi ve kahve kültürü üzerine çalışmalar yapıyor ve müzik ile uğraşıyorlar. Hatta web sitelerinde herkese açık Ayvalıkzade Radyosu adlı playlistlerini yayınlıyorlar.

Araştırmalarına devam eden Ayvalıkzade kurucuları kahve tarihi konusunda o kadar bilgililer ki http://www.ayvalikzade.com web sitelerinde kahve gündemi ile ilgili yazılar yayınlıyorlar. En son “Türk kahvesi mi? Yunan kahvesi mi?” adlı yazıları kahve tarihini merak edenler açısından okunmaya değer.

Kahve ve çikolata meraklısı arkadaşlar; Türkiye’de mimari dokusu ile özgünlüğünü korumuş Ayvalık’ta, nitelikli kahve ve el yapımı onlarca çeşit dolgulu Belçika çikolatasını üretip satıyorlar. Ayrıca keçi sütünden Maraş dondurmalarını bir yiyen bir daha yiyor. Butik çikolata ve kahve dükkanında “iyi kitap, iyi kahve” sloganı ile dünya edebiyatından eserleri de görmek mümkün.

Ayvalıkzade’nin adresi çok kolay. Kent meydanında gezi teknelerinin kalktığı yerin tam karşısında, Atatürk Bulvarı üzerinde, gittiğinizde hemen göreceksiniz.

samsun vs adana

adana 1.10-samsun 1.30 oran verilir.

gece mezarlıkta 99 tane pide yiyen cin görmek

yanına da bi büyük boy ayran.

alvent

her yerde karşıma çıkınca, iyice araştırıp aldığım maske. insan dokununca bile bir “helal olsun” diyor. dokusu yumuşacık. dün uzun süre yüzümdeydi nefes almakta hiç zorlanmadım, kulağımı da hiç acıtmadı. Meltblown filtreli olması cabası. Her gün işe gidenler mutlaka böyle maske almalı. şu anda da kutusu indirimde (bkz: https://alvent.com.tr/tr/urunler/)

rixos premium

rixos premium denilerek eksik atılmış başlıktır. çünkü premium göcek mi, belek mi, bodrum mu? ben belekte tatil geçirmiştim. bu otele gidip de kötüleyen görmemiştim daha önce hiç. türkiyenin en iyisi bence

tl nin değer kaybı nasıl durdurulacak

üretim yok. 1 ton domates satıp 10 tane yurt dışından bilgisayar ithal ediyoruz. üretim üretim. şirketler, fabrikalar özelleştirilmemeli.

diş ağrısı

nefret edilesi ağrıdır.

türk kahvesi

her gün bir tane içerim.

thy nin 19 mayıs 2020 tk1919 sefer sayılı uçuşu

thy her milli bayramda beni şaşırtmıyor artık güzel işler yapıyor tebrikler.

survivor

bu kadar çok izleyenin olmasına şaşırdığım yarışma.

15 haziran üniversitelerin açılması

eylüle kadar açılmamalı zaten yaz ayına girdik.

evden çalışanların kullandığı uygulamalar

yeni dünya düzenine geçişle birlikte artık anlaşılan evden çalışmalar uzaktan eğitimler devam edecek peki bu yolda bize hangi yazılımlar eşlik edecek hangileri yarı yolda bırakacak? skype, zoom ve bip şu anda türkiye'de en yaygın olarak kullanılanlar. yeni dünya düzeni bu denli hızlı bi şekilde değişmeye devam ederse bakalım daha hangi uygulamalar hayatımıza en çok etki edecek?

haşlanmış yumurta

her sabah yerim.

turkcell

anitibarı ile itibari ile bip uygulamasından senyap kanalından bilkazan yarışmasından hediye internet kazandığım uygulama.

vintage modası

bazı insanlar iyi ekmeğini yemektedir.

çorum vs tokat

bence ikisi de değildir.

deniz seki nin cenaze kıyafeti

tarzını konuşturmuş:)