bugün

cengiz üstün'ün lmanyak'taki köşesinin adı.
goril abi'nin destanlar yazdığı lombak köşesi...
lombak dergisinin tam ortasında bulunan, minik minik karelerde komik konuların işlendiği bölüm.
bir bölümde şu espriyle beni yarmış köşe :

osurmayı seviyorum. yüzerken osurmayı daha çok seviyorum.
en kötü esprimiz böle olsun köşesi:
sörf yapan adamı gösterip yanındakine,
-aferin sörf ve adetlerine bağlı bu çocuk. demektedir.
sürekli karnı agrıyan, sürekli karnı gaz dolu tiplerdir.

bir nevi, sürekli regl halide diyebiliriz...
uykusuz'da cengiz üstün'ün çizerliğini yaptığı ve içindeki ''aynı evde yaşayan iki devlet memurunun maceraları'' bölümünü tek geçtiğim karikatür dizisidir.
(bkz: ortalık hastalığı)
tüm bunların dışında (karikatür dizisi olması gibi) bu benim davranış tarzımın tanımıdır.kişi her şeyden kıllanır,her şeye trip yapar,yanında durulmaz olmuştur.bu kişiden kaçınız!gördüğünüz yerde görmemezlikten geliniz!ayrıca söylemesi de çok lezzetli iki kelimeciktir.
--spoiler--
- alo, uyandırma servisi mi ?

+ evet.. buyrun !

- ben uykumda konuşuyorum da..

+ e ? ne yapabiliriz ?

- 7'de uyandırın beni !.. (horz ..)

--spoiler--
lmanyaktaykene daha iyi olduğunu düşündüğüm bir cengiz üstün eseri. çok kısa diyaloglarla daimi olarak güldürmüştür bizleri.
hastalığın belirtileri baş göstermeye başladığı anda önce can sonra canan diyerek bulunduğunuz alanı hızlıca terketmenizi gerektiren,
hastayı değil de etrafındakileri etkileyen benzerine rastlanmamış bir hastalık türüdür.tedavisi yoktur.virüsünün neden bulaştığı şu ana kadar saptanamamıştır.bir anda baş gösterip bir anda geçebilir.genelde sevgili olan çiftlerde hatun kişi tarafında görülür *
tedavisi henüz bulunamamıs oldugunu düsündügüm hastalık. çift durumunda bu melun hastalık erkek tarafında görülüyorsa bir an önce ortamdan kosarak uzaklasmayı gerektirir ki malesef yapamazsınız. (bkz: asık olmak) bir an önce tedavisinin bulunması en büyük temennimizdir. *
hiç olmadık bir durumda, hatta durduk yere saçmalamak ve hemen akabinde paranoyak haller takınmak.
ayrıca cengiz üstün'ün hastası olma durumu da vardır
- çok halsizim mahmut

< doktora gitsene o zaman aysel

- gittim zaten, tribal enfeksiyon olmuşum.

< gribal enfeksiyon olmasın aysel?.

- ne yani ben ikisinin farkını anlamayacak kadar salak mıyım?

< tamam tribal enfeksiyonmuş bu.

- yok yok gribaldir o, ben salağımya.
- ustacığım, tadilat işinde üstüne yok valla... yıllardır ne fayans kırdın, ne mala vurdun be...
+ kelime oyunu yapma, bu uğurlu malam olmasa bugünlere gelemezdim.
- hah! türkçe'nin azizliğine uğradın işte sen de!
+ lan hakkatten de gelirken azizler'e uğradım ama.
- a?! ne yapıyormuş hayırsız?
+ ananas aldırıyordu...
paranoya.
Belirtileri; yüksek dozda alınganlık, alçak dozda anlayış ve geçici duygu kaybı!!!
çiçek alırsanız bi hafta, almazsanız yedi günde geçen surat asma, alınganlık, vesaireler bütünüdür.
kadınlarda görülen hastalıktır.
insanın bünyesinde değil de, ruhundaki yıpranmayı ifade eder. gribal enfeksiyonun bir üst modelidir.
yurdum kızlarının bir türlü geçmeyen hastalığı.
mezara kadar gider.
tedavisi yok.
ölümcül.
başkalarının dolduruşuna gelenlerde baş gösteren hastalık.
Kadınlar yakalanır; kurtulmak için erkekler mücadele verir.
güncel Önemli Başlıklar