bir pentagram albümü.

1-secret missile
2-livin on lies
3-trail blazer
4-vita es morte
5-fly forever
6-time bomb
7-over the line
8-the planet
9-brain on the wall
10-no one wins the fight
11-vita es morte (live)
12-powerstage (live)
(bkz: portland trailblazers)
Fly forever parçasının zamanında beni benden alıp dağlara, bayırlara,kırlara vurmuşluğu vardir efenim! Bi de trail blazer kaseti öyle herkeste bulunmazdı efenim, millet yurt dışından getirttirirdi! Ayrıca no one wins the fight ve vita es morte parçaları yıkılıooooo!!* *
bu albüm de vokal ogün sanlısoy'a aittir. secret missile albümün en gaz parçasıdır.
4. nesil bir yazar. iyi yazıları ile dikkat çekiyor. hoşgelmiş.
meslektaşım olan yazardır.
su sözlükte gördüğüm sayılı delikanlılardan... harbi adam, harbi türk...
bir zamanlar bana "hey millet, şş kime diyorum, lan olm türkiye'den böyle bir albüm çıkardık ya bunu tüm dünyalara duyurmalıyız, bak iplemiyo bile" şeklinde naralar attırmış akıl almaz albüm.

(bkz: süper)
mehter marşının speed metal versiyonunu da içerir.
ogün sanlisoy un bu albüm hazırlığında bilimum börtü böcekten vokal dersi aldığı söylenir. o ne biçim bir sestir yav.
yeni birci bebelerin kafalarına vura vura sokulması gereken pentagram'ın 90'lı yılların başında çıkardığı türk gruplarının hala erişmekte zorlandığı kalitedeki mükemmel albüm. ayrıca nuclear blast tarafından yurtdışında basılan ilk türk metal albümü özelliğini taşır.
pentagramın müthiş thrash albümü. biraz metallicanın ilk zamanlarını, megadethi ise baya andırır.
portland trail blazers'ı çağrıştıran, 1992 çıkışlı pentagram albümüdür. live at the trail demolarını saymazsak, kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerinin arından çıkmıştır; 2. albümleridir.

(bkz: niye saymıyon)*
türk metal gruplarının çıkarttığı albümler içerisinde bana göre şüphesiz en iyisidir.
pentagram'ın en hissiyatlı albümü. yani robot gibi çalmaktan öte, albümdeki müziklerde his, duygu var.

ayrıca albüme ismini veren enfes bir enstrümantal şarkıdır.
albümün soloları demir demirkan'a ait olup, albüm kayıtları biter bitmez amerika'ya uçmuştur. ardından metin türkcan gelmiştir. secret missile adlı şarkının klibinde metin türkcan görünmektedir.
pentagram'ın efsane albümü olarak adlandırılır. Vita es morte ve secret missile gibi incileri içerir. 1987 albümünden dinlenesidir.
her gece trail brazzers diye okuduğum albüm adıdır. *
Portland'ın ünlü basketbol takımı.
Pentagram'ın Metallica'nın ilk 4 albümüne kafa tutabilecek kadar iyi albümü.