1. 1.
  türkiye'de ehliyet almış vatandaşların %50 yada daha fazlasında görülen kronik kişilik bozukluğu.
  3 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  bir kavram olup; her an herkesin, yol ve hava koşullarının girebileceği kılıktır.
  1 ... palta
 3. 3.
  (bkz: direksiyon basindaki kadin)
  3 -2 ... rakıbalık
 4. 4.
  ülkemizde her zaman egoistlik ve dikkatsizlikten kaynaklanır.örnekler çoktur.mesela illa kırmızı ışıkta geçip yayayı ezen 2 ayaklı hayvan buna bir örnektir.veya sol tarafa dönecekken en sağ şeride giren insana benzeyen yaratık.veya cep telefonuyla konuşurken bütün trafiğin içine eden zihniyet.daha fazlası da vardır.sadece istanbul trafiğinde günde kaç defa insanların birbirinin anasını sövdüğü bilinmemektedir.bilinen tek bir gerçek vardır.insanlar birbirlerine saygı duymadığı sürece hayvan muamelesi görmeye ve bu muameleyi hak etmeyen insanların da bu tarz insanlar yüzünden bu muameleye dahil tutulmaları sürecektir.
  2 ... hakande84
 5. 2.
  (bkz: canavar sizsiniz)
  1 ... dragonhead
 6. 3.
  bayramları ve tatil yapılan zamanları çok seven bir yaratık.
  1 ... midnight
 7. 4.
  canlı canlı gördüğüm varlıktır.. dişlerini göstermedi ama aracına bindiğimde yeşil ışık, sarı ışık ve kırmızı ışıkta geçmesinden anladım ben bunu.. ters şeritten gitmesi, taksimetresinin fazla yazması, hasta bir kadına küfür etmesi ve araba kullanırken yarım saat telefonla konuşup bir yandan yandaki araçlara laf atması da diğer özellikleri..
  3 ... rau ru
 8. 5.
  trafiğin içinde slalom yapan, şehir içi en az 120 km ile giden, kırmızı ışıkta beklemeyen, yayalara yol vermeyen, kendinin ve başkalarının hayatını tehlikeye sokan canavardır.
  1 ... set me free
 9. 6.
  herhangi bir Türk vatandaşı. misal olarak Etiler-Yeşilköy'ü 5 dakikada kat eden bu çılgın örnek gösterilebilir.
  http://www.youtube.com/wa...ckC-k&feature=related+
  1 ... megajardel
 10. 7.
  Turkiye'de trafik bilincinin, egitiminin olmayisi, onune gelene ehliyet verilmesi, yollarin yetersizligi ve altyapi eksikligiyle beraber ortaya cikan kazalara, trafik terorune cekmek icin yapilan dahiyane kampanya, boylece hepimiz aklanmisiz trafik kazalarinin sucunu ocu'ye atmisizdir. Asagida yabanci bir ulkede yapilan benzeri bir kampanya ile ilgili bir video var yalniz orada, canavar, ocu, gulyabani falan yok.

  http://www.dailymotion.co...-safe-speed-can-kill_auto
  2 ... zirvato