bugün

turkiyede yolunda giden tek sey.
şu günlerde müthiş derecede ihtiyacım olan şey.

gerekirse karşılığında bir araba parası bile veririm, hem de nakit...

sözlükte dayısı, amcası yüksekte yerde olan varsa mantıklı bir alışveriş yapabiliriz.
karakter ve şeref yoksunu orospu çocuklarının yaptığı hede. daha 12 yaşında, hayatımda çalıştığım ilk işin ilk gününde torpil yüzünden kovulmuştum. ulan orospu çocukları altı üstü matbaada getir-götür işleri yapıyordum. daha ilk iş gününde bir çocuk nasıl kovulur? ikinci günde kovsaydınız bari. beni yanlarına çağırıp pardon seni başkasıyka karıştırmışız demişlerdi ve cebime 5 tl koyup kapı dışı etmişlerdi beni. ulan çocuk aklı işte birşey diyemedim ve ağlaya ağlaya gitmiştim. sonradan öğrendim ki yan matbaada ki ustanın yeğenini almışlar.

bunu niye anlattım ona geleyim efenim, aradan geçen yıllar sonra o matbaanın önünden geçtim, ağlaya ağlaya matbaayı terk ettiğim anları düşünürken gözüme matbaanın camına asılı bir kağıt ilişti, kağıtta sahibinden satılık dükkan yazıyordu. sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, kapşonumu kapatıp hafif bir tebessüm ederek oradan uzaklaştım.

uzun lafın kısası eğer işverenseniz bu illete bulaşmayın, akrabalarıma veya dostlarıma yaranacağım diye yetimin, mazlumun ahını almayın. işi ehline verin, zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Bu da olabilir torpil.

http://www.youtube.com/wa...ture=youtube_gdata_player
Patlatması eğlence ve adrenalin veren.
Küçükken arkamdan atıp beni köy yolunca süratli koşuya zorlayan çocuklar, unutmayın intikam..
torpil diyince aklıma küçükken patlattığımız şeyin aklıma gelmesi beni torpilli birinin gazabına uğramamış mı yapıyor ?
Zamaninda girdigim mülakatli sinavlarda cemaatci götler patir patir secilmis bizim gibi mallarda o kadar yolu tepdigimizle kalmistik.
şu hayatta en can sıkıcı şeydir.

--spoiler--

biz sıradan öğrenciler derslerini normal normal alıp normal dönemimizde mezun olmuşken. okuldan iki şerefsiz ailelerinin "yardımıyla" her dönem ve yaz okulu fazladan fazladan ders alarak herkesten bir sene önce mezun olmuşlardı. son dönem bize "yaz okulunda mezun vermiyoruz." diyerek son iki dersimizi dönem içinde aldıran okul, kendilerine yaz okulunda ders vererek eylül ayında mezun etmişlerdi.

beddua etmeyi hiç sevmem, ancak umarım bunca kişinin hakkı hayatları boyunca peşlerini bırakmaz.

--spoiler--
özelde olursa anlarım sonuçta adamın kendi işi kendi tercihi ama kamuda dönen torpiller kabul edilemez, vatana ihanetle eşdeğerdir benim gözümde çünkü kamu hakkı yenmektedir, bu kişilerin idam edilmesi gerekir bence.
Türkiye'nin kanayan yarası hak edenlerin hak ettikleri yere yerleşememesi.
Çocuk polis olacak sınav giriş belgesini direk iç işleri bakanlığına aracı ile postalıyorlar kaç aldığı önemli değil polis oluyor.. ben buna bizzat şahit oldum.. ananızı sikeyim.
içi barut dolu baruta doğru uzanan bir fitil sayesinde patlayan +4 materyalidir.
(bkz: Kul hakkı)
bunun ingilizcesini bilen biri varsa beni morlatırsa sevinirim mesajla.
eskiden kırtasiyelerde satılan ucundaki fitil yanıp bittikten sonra atıldığı yerdekileri çıkardığı sesle korkutmaya yarayan saçma bir icat.
görsel
Toplumsal ve demokratik düzenin en büyük düşmanıdır.
Gelişmiş ve demokrasinin tam anlamıyla işlediği ülkelerde görülmez.
Teşebbüs etmek bile akıllara gelmez.
Suçtur, hak yemenin, kul hakkına tecavüzün dik alâsıdır.
Lanet olsundur!
Diyanet işleri torpil olayının en çok döndüğü yer diye duydum hocalardan.

köyde çalışan imamların şehre tayin yaptırabilmesi için bir sınav varmış. işte o sınavdaki sorulara ful çeksen bile nah şehre gelebilirmişsin, torpilin olmayınca.
Gerçi köyden şehre gitmek isteyen imamın din sevgisi ne olabilir ki?

Diyanet hocaları! Papazlara benzediğinizin farkında mısınız?

itiraz edeni buraya bir ayet ve bir hadisle gömerim. Siktirip gidin öz eleştirinizi yapın lan din gizleyip , din satanlar.
çalışan olmaya aday herkesin "onsuz olmaz" diyerek yöneldiği ve nihayetinde, günümüzde gelinen noktada onsuz işe girilemeyen yegane ihtiyaç.
onsuz da iş bulmanın mümkün olduğu şey. ele güne sırtını yaslayanın emeğine saygı duymuyorum.
ihtiyaç değildir bu a.k şeyi. adam hiç bir şey yapmadan yıllardır yatmış ipiyle kuşağı s...yle ta.şşğı demiş şimdi bilmem kaç aracıyla iş buluyor garanti hemde.

yazık s.kt.rolup gideceğim bu ülkeden.

hak yiyen y..rak yesin.
eskiden lükstü ama artık ihtiyaç.

iş arkadaşımın vaktinde yaşadığı hezimeti bildiğim halde yazın başvurduğum izmirin en iyi özel liselerinden birisinden görüşmeye çağırıldım.
3 haftadır g*tümü yırtıp mülakatlara giriyorum.

ders anlatımı yaptım. beğenildi.
yazılı sınava girdim. beğenildi.
sözlü mülakata girdim. beğenildi.

matematik için 2 kişilik kontenjan vardı. dün içerden bir tanıdığın verdiği habere göre 1 kişi alınmış bile.

kim olduğunu sordum. müdür yardımcısının oğluymuş.

müdür bile değil a*k!!!

2 kişi olsaydı bir ihtimal derdim. "1 genç, 1 yaşlı alsalar ben kesin girerim" bile diyordum. şu an tek kişilik kontenjan var ve izmirin tüm kıdemli hocalarıyla sıramızı bekliyoruz. avantajım genç olmak. geri kalan her şey dezavantaj.

bana koymadı. sonuçta halihazırda işim var. kendimi de test etmiş oldum. peki işsiz olan adam ne yapacak?
Bayram paralarini yatirdigimiz patlayici.
Diger türünü ben bilmem akpli arkadaslara sorun.
sıtkı koçman mezununu ODTÜ'lülerin girdiği işe almaktır. yoksa tanıdık iyi okul mezununu işe almak değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar