bugün

(bkz: muammer güler)
potansiyel değerleri önemsizleştiren illet.

--spoiler--
kethudazade arif efendi, eski kazaskerlerden birinin oğluna münasip bir görev verilmesi için ahbabı olan şeyhülislama bir mektup yazar ve kısa bir aradan sonra cevabını alır:

- imtihana girsin, kazanırsa bir yer buluruz.
bu cevabı aldıktan kısa bir süre sonra karşılaşan kethüdazade arif efendi, şeyhülislama;

- sen bu mertebeye imtihanla mı geldin? diye çıkışır.
şeyhülislam; gülerek,

- beni de işte bu yüzden bir türlü adam yerine koymuyorlar'da, bu tür ricalara istiskal ediyorlar ya! *
--spoiler--
- senin iş tamam gardaş. kaçla kapattı geçen sene senin bölüm?
+ 79 abi.
- tamam 85 al gel yanıma.

bana da böylesi denk gelir zaten. torpile bak amk.
bir türk yerleştirme politikasıdır. osmanlı'dan devralınmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=L4gvmvx1i-Q
Adam kayırma, kıyak, nepotizim, referans(!) vb. Başta şunu açık ve seçik bir şekilde ifade edeyim ki her türlüsü ayağımın altındadır.
Benim lafım; Ahiret gününe inanıp değişik sebeplerle torpil kullanan ve kullanmayı makul görenlere.
Sırat köprüsü yeteri kadar dardır, daha da daraltmak için uğraşmayın!
Müslüman isen Hakka ve hakkına razı olacaksın. Diğer insanların da isteği bir şeyi istiyorsan eşit şartlar altında yarışacak ve başarmak için çalışacaksın.

buna rağmen yine de diyorsan ki "başkaları torpil kullanarak hakkımı yiyor!" Küsmeyeceksin, darılmayacak tekrar çalışacaksın.

Kazanacaksan bileğinin, aklının ve kalbinin gücüyle kazanacaksın. Kimseye minnet etmeyeceksin ve kimsenin Kapıkulu olmayacaksın. Allah'ın huzurunda tek başına hesap vereceğini unutma! O gün kimse yanında olmayacak.

Torpil, inananın fıtratına terstir.
En sevmedigim sey olabilir. bir de yalakalik var tabi.
tazesi ve büyük olanı makbul olan milföy, pudra şekeri ve kremanın mükemmel uyum yakaladığı tatlı çeşididir ayrıca! ulan olsa da yesek yav!
insanlık tarihinden beri süre gelen adam kayırma teriminin bir diğer anlamıdır.
parası ve gücü olmayan insanlarca harıl harıl eleştirilen müthiş olgu. hayata hiç bir çaba sarf etmeden gelen insanların torpili eleştirmesi son derece ironiktir.
görsel
Normalde çocuklar için thlikeli bir oyuncakken günümüzde her seviyede insanın karşılaştığı zorlukları, çalışmadan aşmak için kullanılan dillere yapışmış, gelişmemişlik göstergesi olan kelimedir.
ülkedeki ayrık tüm grupların birleştiği ender noktalardan biri. iltimas.
(bkz: arkası olmayanın markası olmaz)
çok güzel patlıyor.

maçlarda atması atılması teşvik edilmeli.
çevremdeki çoğu insanın hayır diyemediği şey. türk insanının çoğu böyleyse bu ülkenin yıkılmasına zerre üzülmem.

not: dünyadaki her insan zeki doğmuyor zaten şartlar eşit değil diyebilirsin ben de sana katılıyorum ama unutma ki zeki olmayan ama çok çalışan birinin hakkını da yiyor olabilirsin kardeşim.
bayramların ve nice muzipliklerin yapılmasında büyük rol oynayan bakkalarda bulunan çeşitli güzelmi güzel aletler.
her yerde var olan, amca ve dayılar tarafından tanınan her türlü iltimas ve kolaylıklar bütünüdür. zamanı gelince çekecekleri var bunu kullananların.
devlet arşivlerine memur seçerken baya etkili olan ateşli bir yerlere girdirme emrivakisi.
görsel
görsel
Milyonlarca kişinin hayatını, hayallerini yıkan hede. Türkiye neden gelişmiyor sorusunun cevabı.
Olsada patlatsak ya.
Tuğla içine 3-4 tane koyup patlatmıştık çocukken. Tuğla parçası bir arkadaşın gözüne denk gelmişti ama. Korkudan evlere kaçmıştık. Çocuk kaç hafta gözü bir acayip dolaştı ortada. Sonra düzeldi neyseki.

Diyeceğim o ki yeni nesil bu korkuyu asla bilemeyecek. Oturun bilgisayar oynayın siz anca.
hangi meslek grubunda olursanız olun ister odtü iste boğaziçi mezunu olun işe alınırken ya da yükselirken buna ihtiyacınız olacaktır.
akplilerin ilgi alanlarındandır.