bugün

toplumun bilinçlenmesi için genellikle üst düzey kişilerin verdiği mesaj türü.
yazarların toplumsal mesaj vermesi anlaşılır bir şeydir de şarkıcıların toplumsal mesaj vermesi tuhaf gelir insana.
ismail ykın toplumsal mesajı: bayanlar 90- 60- 90 önemlidir.
ajdar anıkın toplumsal mesajı: muz yiyeceksen çikita olmalı.
ayrıca;
(bkz: mac sonrasi toplumsal mesajlar)
(bkz: sosyal mesaj)
dizilerde sıklıkla rastlanan tela$.

(bkz: mesaj nitelikli programımıza ho$ geldiniz)
bir kaygı çeşidir.
özellikle bazı filmler böyle bir kaygı taşımaya başlayarak çekildiği takdirde ileride hasulat kaygısı yaşamaları olasıdır. toplumsal mesaj vericem derken aksiyon, hareket, akıcılık geri planda bırakılır.

(bkz: spider man 3)
her yerde, hemen hemen her konuşmada illa ki ucundan kıyısından verilmesi gerekildiğine inanılan, verilen kitle için de genellikle çok fazla sallanmayan, çok ta tın! denilen mesaj türüdür.
hep verilir! verilen kişilerin antenlerinde - alıcılarında mıdır sorun bilinmez ama pek alındığı da görülmez.
kaldı ki bu da onlardan biridir.
(bkz: ağzı olan konuşuyor)
genellikle kimsenin bi tarafına takmadığı.
burası kasıyor msn var mı?

daha iyisine şimdiye kadar raslamadım.
"eğitim şart", "bilinçlenmemiz lazım", "çok cahiliz kardeşim, bak elin avrupalısı neler yapıyor"... şeklinde uzayıp gider.
referandum sebebiyle son aylarda şundan ibaret bir hale gelmiştir.

evet

hayır
çocuklar duymasında hiç dayanamadığım şeydir senaryoya hiç oturtamazlar. farkettirmeden veremezler. dizi olarak en iyi leyla ile mecnunda verilir.bazılarının bak televizyonda ne güzel şeyler söylüyor dediği saçmalıklardır.
(bkz: yazarların sosyal mesaj sayfaları)
''prezervatif hayat kurtarır'' da olduğu gibi topluma yönelik söylemlerin tümü. ayrıca bunun bir de kaygısı var imiş. mankenler,türkücüler,popcular bu kaygıyı taşıyan başlıca insanlardır.